 | Omior 04.10.2024 19:34 Bydliště: Praha
|
| Crabat napsal(a): už jsme se opravdu zbláznili a jen si zahráváme s ohněm. |
To je bohuzel velmi jednostranny pohled, jakobychom se AI meli a mohli vcas vyhnout a je chyba ze se tak nestalo. To tak neni. Lide musi kupredu - a kdyz nemuzou, je vse spatne a takova civilize "nerustu"se zhrouti, imploduje. Jedine AI nam umozni jit dale v mnoha oborech, kde to co se snadno dalo objevit, uz proste objeveno bylo. Treba v medicine - AI umozni netusene veci, na ktere by lidnsky intelekt naprosto nestacil. A i kdyby se treba nasel obcas genialni treba rentgenolog s vysokym intelektem, ostrizim zrakem, vysokou mirou abstrakce a neomylnou pameti - i ten by vyhodnocoval smimky par hodin denne, vic by fyzicky nezvladl. AI je v tomto uz ted lepsi nez lide - a 24 hodin denne a libovolnem poctu kopii. Uz jen toto treba umozni celoplosny preventivni screening, kdy kazdy absolvuje jednou za cas jednoduche snimkovani - ze ktereho AI vycte vice, nez dneska stab odborniku z CT nebo NMR. Totez fyzikalni, astronomicky, biologicky, geologicky, nebo jakykoliv jiny datove narocny, hromadny vyzkum. AI proste prijit musela, neslo se tomu vyhnout. |
|