Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Umělá inteligence   (str. 10)
 
Omior    Uživatel je zablokován
04.10.2024 19:34
Bydliště: Praha
363 69 
  Crabat napsal(a):    už jsme se opravdu zbláznili a jen si zahráváme s ohněm.

To je bohuzel velmi jednostranny pohled, jakobychom se AI meli a mohli vcas vyhnout a je chyba ze se tak nestalo. To tak neni. Lide musi kupredu - a kdyz nemuzou, je vse spatne a takova civilize "nerustu"se zhrouti, imploduje. Jedine AI nam umozni jit dale v mnoha oborech, kde to co se snadno dalo objevit, uz proste objeveno bylo. Treba v medicine - AI umozni netusene veci, na ktere by lidnsky intelekt naprosto nestacil. A i kdyby se treba nasel obcas genialni treba rentgenolog s vysokym intelektem, ostrizim zrakem, vysokou mirou abstrakce a neomylnou pameti - i ten by vyhodnocoval smimky par hodin denne, vic by fyzicky nezvladl. AI je v tomto uz ted lepsi nez lide - a 24 hodin denne a libovolnem poctu kopii. Uz jen toto treba umozni celoplosny preventivni screening, kdy kazdy absolvuje jednou za cas jednoduche snimkovani - ze ktereho AI vycte vice, nez dneska stab odborniku z CT nebo NMR. Totez fyzikalni, astronomicky, biologicky, geologicky, nebo jakykoliv jiny datove narocny, hromadny vyzkum. AI proste prijit musela, neslo se tomu vyhnout.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License