 | Omior 06.10.2024 12:02 Bydliště: Praha
|
| | Automatizace a "kobotizace" se neukazali v tak velkem rozsahu ucinnymi. Vedli akorat k tomu, ze temer stejne penzum lidi budel byt k dispozici na korekci a rizeni techto procesu. Co se ted meni, je ze diky AI ziska robot kognitivni schopnosti. Bude moct rozlisit a zpracovat stejne penzum moznych stavu a situaci, jako clovek ve vyrobe. Reagovat, improvizovat. Ne vzdy napoprve, ale okamzite se ucit. Treba pri poruse dopravniho pasu je ted automat bezradny, zastavi se linka, nebo se sypou vyrobky na zem. Robot napoprve taky nebude vedet co s tim - ale kdyz mu jednou delnas ukaze ze ma zabehnout na dvur, vzit si tam kolecko a zatim do opraveni pasu prevazet obrobky v nem - napriste to uz ten robot a vsichni roboti na svete s nim, bude vedet. |
|