 | Adam 06.10.2024 21:31 Bydliště: Praha
|
| Had napsal(a): ... AI je nástroj jako každý jiný, může sloužit nebo ničit. |
Omior se asi snaží vysvětlit, že tentokrát (ohledně AI) to právě nemusí být až takhle banální,
že jen nástroj jako každý jiný... V horizontu zřejmě jen několika let bude lidstvo (kvůli AI)
možná čelit takové zkoušce, která bude mít zcela neporovnatelnou šíři dosahu a společně s jejím
pozitivním či přínosným potenciálem bude současně představovat neporovnatelně ošemetnou
a nebezpečnou záležitost. Nikoli jen v režimu nějakého nástroje, po kterém se sáhne,
když je zrovna potřeba. |
|