Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    MEG generátor a zařízení velmi podobná   (str. 1)
 
Antena   
26.04.2025 18:48

312 10 147 
Ahoj
pokouším se o replikaci MEGu
zkonstuoval jsem MEG a použil zapojení jako má Naudin na stránkách http://jnaudin.free.fr/meg/megv21.htm, případně v práci Pavla Horkého na straně 16.
Bohužel mě to nefunguje. Co jsem v rychlosti načetl je, že Pavlu Horkému to pracovalo na frekvenci kolem 10kHz, tím zapojením co uvádí Naudin, se dá dostat na kmitočet 20kHz níže to nejde Musím asi změnit nějaké odpory. Poradí mě někdo co mám změnit, asi ten kond 1n a odpor 10k, že ?
Měřil jsem průběhy mezi zemí a Drainem tranzistorů BUZ11, viz příloha...
Amplituda pulzů je 55V, ačkoliv používám napájení 28Vss. (frekvence kolem 20kHz)
Na výstupu měřím průběh na trubici a je tam sinusovka o amplitudě 15Vpp.
Co se týče magnetů, nedoporučují se používat neodymy, aby jádro nesaturovalo. Jádro by mělo mít maximální sycení 1,6T. Moje ferity mají 0,1T a mnou použité neodymy 0,4T, v žádném případě nehrozí přesycení jádra. Při 20kHz nemají magnety žádný vliv na výstupní průběh. Jako zátěž jsem použil na L3 odpor 470kR a na L4 nemám bezindukční odpor, ale jenom obyč odpor 1R a zářivku ala https://www.svet-svitidel.cz/kompaktni-zarivka-g23-11w-91v-1/
Pročetl jsem vlákno a Energy uvádí, že je to problém uvést do funkčního stavu, ano má pravdu, ale doufám, že ne nadlouho...
A.
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele fóra) 
 
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License