Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Topení dřevem   (str. 2)
 
Poota   
15.09.2015 19:34
Bydliště: Praha
8911 582 7398 
Jotul F 602 N GD
 
Jotul F 602 N GD - znám z praxe, dá se na nich i docela dobře vařit. Ta písmenka v názvu jsou dost důležitá, protože odlišují jednotlivé varianty odlišné i cenou. 
GD znamená zasklená dvířka. Tento typ má jmenovitý výkon 6 kW, regulovat se dá v rozmezí 1 až 8 kW. Tyto údaje jsou uváděné pro všechny typy stejné a mám dojem, že se u jednotlivých provedení přece jenom liší. Délka polen 40 cm, roury průměr 125 mm, vývod volitelně horní nebo zadní, váha kamen 60 kg, cena v současnosti cca 11 000,- Kč. Věhlas značky neodpovídá pečlivosti zpracování a leckde je pro dosažení správné funkce vhodné použít na začištění odlitků pilník. Kamna jsou bezroštová s minimem jemného popele, výkon se snadno reguluje škrcením sekundárního vzduchu šoupátkem. Zajímavé je řešení quazi terciárního vzduchu - část sekundárního vzduchu se nasává do mezer mezi vnějšími bočními stěnami a litinovými deskami, které je chrání proti žáru. V mezerách se vzduch ohřívá a je vyfukován vždy dvěma obdélníkovými otvory pod deflektor a jedním vzadu nad deflektor. 

Jotul F 602 CB - vnitřní uspořádání je na řezu v předchozím příspěvku, od předchozího typu se liší "pravým" terciárním vzduchem, který není nijak regulován. Účinnost spalování se uvádí přes 80% a často se uvádí pro "nižší" varianty, které budou mít účinnost přes 70 %. Cena se v současnosti pohybuje kolem 20 000,- Kč a výš. 
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele fóra) 
 
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte nás   |   Vytvořil: 2015-2023 Adam Benda
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License