 | Antena 31.08.2025 20:25
|
| Ahoj
jak všichni víte, pokouším se vyrobit elektronického figueru.
V první fázi jde vyrobení sinusového průběhu 50Hz na jednom primáru... Pak následují další fáze.
... podařilo se vyrobit sinus na 12V
Nyní chci vyrobit sinus na 325VDC
Není tu někdo kdo by mě poradil jak navrhnout na výkonovém můstku half bridge veškeré ochrany ? tak aby se nezničily výstupní tranzistory.
Je tam implementována ochrana na nadproud, ale je možné, že kvůli parazitním indukčnostem a tím vznikajícímu rušení to prostě nefunguje.
Na výstupu mám tlumivky a pak přímo primár. Jsem skutečně kousek před vyřešením problému s generováním sinusu. Věděl by někdo co s tím ? má někdo know how ? Ne teoretické ale praktické zkušenosti ? Jak zamezit napěťovým špičkám ...
Díky tomu, že modulační frekvence je na 10kHz jsou veškeré odpory indukčnostmi a dráty parazitními indukčnostmi, není návrh vhodné konfigurace zátěže jednoduchý. Ví někdo konkrétně co s tím ?
Díky za jakoukoliv užitečnou pomoc.
Antena |
|