 | Energy1 03.09.2025 08:42
|
| Antena napsal(a): ... mám pocit, že si myslíš, že pokud jde o elektronické spínání tak napětí na cívce (primáru) se objeví a při vypnutí klesne na nulu.
Ale tak tomu není. To by nefungovali frekvenční meniče FM. Mějme sestavu FM... |
Myslím, že jsi mě stále nepochopil. Princip frekvenčnícho řízení PWM je tu každému jasný, víme, že pulzní střída daleko za hranici LR konstanty indukční zátěže bude vyrovnána indukční reaktancí a dříve pulzní průběh se změní na kontinuální (spojitý), ale o to tady vůbec nejde. Ty chceš prostě použít dva fázové sinusové signály po 180st modulované PWM, ale to ti fungovat nebude. Nefunguje ti to na 12V a nebude to fungovat ani na 325V a to hned ze dvou důvodů. 1) Když jeden elektromagnet budeš mít na maximu, tak druhý elektromagnet klesne k nule a v tu chvíli se vytratí indukce, mag. pole protilehlé strany nesmí klesnout k nule! Zavést offset ti nepomůže. 2) k indukci do sekundární strany potřebuješ modulovat správný průběh proudu, je to sinus? Je, ale na odporové zátěži, na indukční zátěži to sinus není. Vem si osciloskop, udělej si jednoduchý rotor s jedním magnetem a sleduj průběh proudu na cívce s železným jádrem kolem které projede magnet. Objeví se ti tam velký překmit a tato nelinearita průběhu je dána magnetizační křivkou železného jádra a to je ten problém, proč dipóly nelze budit sinusem. Ty nevytváříš transformátor, nic nepřevádíš, netransformuješ ale generuješ na základě pohybové komprese siločar v sekundárním jádru. Nesrovnávej buzení Figuery s motory, motor je motor a generátor je generátor. Uvědom si, že skutečný pohyb dipólů nahrazuješ proměnnou magnetizací, což napodobit vyžaduje specifické průběhy magnetizačního proudu. 200k vůbec nepotřebuješ, do 100k se vlezeš. 50tis komutátor, 8tis externí indukčnost a zbytek obráběcí práce a nějaké mechanické části okolo. Do vývoje elektronické verze Figuery jsem investoval miliony a můžu ti říct, že jednoduše to udělat nelze. Pokud nedáš na moje slova, přesvědčíš se sám |
|