Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Různé vize a koncepty zdrojů energie (ostatní)   (str. 2)
 
Brzęczyszczykiewicz    Uživatel je zablokován
29.04.2026 21:01
Bydliště: Praha
36 
Vaše úvaha že to povede časem i k "pravdě o éteru" je logický oslí můstek, to si může dovolit scénárista filmu, kde se ignoruje kvůli atraktivnosti děje funkční a jednoduché řešení. Ale ne fyzik. Z videa plyne že energie se v obvodu nepřenáší tak jednoduše, jak si lidé představují,
ale neplyne z toho možnost obcházet zákony fyziky. To, že se energie v elektrickém obvodu přenáší elektromagnetickým polem kolem vodiče, je standardní fyzika, nikoli skrytý zdroj energie.„Elektrická energie je tok elektromagnetického pole vedený strukturou vodičů“
je pro začátečníka mnohem méně srozumitelná než: „Proud teče drátem.“ Neučí se to špatně proto, že by školy nevěděly lépe, ale protože jednodušší model je pro začátek praktičtější než úplná fyzika.Nejde o rozpor, ale o různé úrovně popisu.
Takže se učí „zjednodušená elektřina“. Nic víc za tím není.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License