 | Brzęczyszczykiewicz 29.04.2026 21:01 Bydliště: Praha
|
| Vaše úvaha že to povede časem i k "pravdě o éteru" je logický oslí můstek, to si může dovolit scénárista filmu, kde se ignoruje kvůli atraktivnosti děje funkční a jednoduché řešení. Ale ne fyzik. Z videa plyne že energie se v obvodu nepřenáší tak jednoduše, jak si lidé představují,
ale neplyne z toho možnost obcházet zákony fyziky. To, že se energie v elektrickém obvodu přenáší elektromagnetickým polem kolem vodiče, je standardní fyzika, nikoli skrytý zdroj energie.„Elektrická energie je tok elektromagnetického pole vedený strukturou vodičů“
je pro začátečníka mnohem méně srozumitelná než: „Proud teče drátem.“ Neučí se to špatně proto, že by školy nevěděly lépe, ale protože jednodušší model je pro začátek praktičtější než úplná fyzika.Nejde o rozpor, ale o různé úrovně popisu.
Takže se učí „zjednodušená elektřina“. Nic víc za tím není. |
|