Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Záhadné fragmenty historie   (str. 2)
 
Píďalka   
05.02.2016 14:50
Bydliště: ČR
1379 446 1789 
  farkas napsal(a):    K Atlantiďanům se hlásí kde kdo a co vlastně o Atlantidě víme?

No, co o nich víme. To bude dost individuální. Ofiko historie praví, že jedinná zmínka o Atlantidě pochází od Platoa v jeho Kritiasových rozhovorech. Jako obvykle, není to pravdou. Zmiňují se o nich severoameričtí indiáni, Aztékové a Mayové. Popisují jednak její polohu v Atlantickém oceánu, kteréčto jméno samo zmínkou jest, popisují národy Atlantidy jako bílé, černé a hnědé, jejichž zbytky k nim přicestovali z potopené Atlantidy, učili je různým dovednostem, uměli spoustu nepochopitelných věcí, stavěli města a pyramidy a pozůstatkem toho jména je Aztlan http://abmtac.tripod.com/aztlan/aztlanmap.gif ale názory na jeho rozsah se liší díky jakémusi mordýři špaňalské inkvizice, jistému Diegovi de Landa http://www.databazeknih.cz/zivotopis/fray-diego-de-landa-36137 který během mexické reformace nechal popálit veškeré psané záznamy a poničit na co jen jeho podřízení přišli, aby pak odjel zpět do Špaňalska a v klášteře si vycucal z prstu historii Azéků, která je současné mexické archeologii biblí.

Nicméně, nějaký ten střípek se dochoval, například tento naprosto typický starořímský akvadukt, který prý stavěli dávno zapomenutou římskou technikou a stylem přistěhovalci z evropy a nikdo neví kdy a jak. Fotky jsou u spodku stránky, ale jednu sem vrazím Obr.AKVA. http://davidselvey.com/Tepotzotlan.shtml

Taking the minor road to the West from Tepotzotlán you reach the Arcos del Sitio, also known as the Aqueduct of Xalpa and built by the Jesuits in the early 18th century to take water from the Río de Oro (River of Gold) to the Hacienda de Xalpa. The aqueduct has a series of 43 arches over four levels reaching 61m (200') high and 438m (1437') long and was considered the highest of its time in the World and it was an essential hydraulic work in the 18th and 19th centuries.

Vezmete-li postranní silnici západně od Tepotzotlánu dorazíte do Arcos del Sitio, taktéž známý jako Xalpský akvadukt, postavený Jesuity začátkem osmnáctého století, aby přiváděl vodu z Rio de Oro do Hacienda de Xalpa. Tento akvadukt má 43 oblouků až ve čtyřech patrech a je až 61 metrů vysoký a je 438m dlouhý. byl považován za nejvyšší akvadut své doby na světě a byl významným vodním dílem osmnáctého a devatenáctého století. Teto akvadukt včšak není jedinným akvaduktem v Mexiku, jaké se v Evropě připisují Římanům.
.................

https://en.wikipedia.org/wiki/Aqueduct_of_Padre_Tembleque
Originally constructed between 1553 and 1570, the aqueduct stretches 45 kilometres (28 mi) long, beginning at Tecajete volcano just east of Zempoala and terminating at Otumba.[1] It passed mostly at ground level, but also went underground as well as over ravines and valleys. There are three arcades along the aqueduct: the first has 46 arches, the second has 13, and the third has 67 arches. The highest valley the aqueduct spans is Papalote ravine, which is crossed by the 67 arch arcade also known as the Main Arcade, with the tallest arch standing 38.75 metres (127.1 ft).[1]

Obr. AKVA1. Akvadukt Pátera Tembleque byl originálně postaven v roce 1553 až 1570 a táhne se 45 km. Začíná u sopky Tejacete hned na východ od Zempoly'a končí v Otumbě. Většinou běží po povrchu ale zabíhá i pod zemi stejně jako překonává strže a údolí. Má tři arkády. První má 46 oblouků, druhá 13 a třetí 67, známá jako Hlavní arkáda's nejvyšším obloukem 38.75 m.

Kupodivu tedy tento druhý akvadukt začali špaňalští přistěhovalci stavět již deset let po smrti Hernána Cortéze, dobyvatele oblasti Aztéků.
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele fóra)
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele fóra) 
 
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2024 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License