 | Poota 23.04.2016 12:20 Bydliště: Praha
|
| Sida neboli Vlákeň Systémově působící slézovitá rostlina, velice invazivní, u nás se nejspíš setkáme s průmyslově využívaným druhem Vlákeň oboupohlavná. Je to i výborná krmná rostlina pro všechna zvířata s výjimkou koz.
http://www.vlaken-sida.cz/?vlaken-oboupohlavna,43
Používá se celá rostlina, kořeny se získávají velmi obtížně a pracně.
Využití v léčbě
k léčbě malárie, horeček, bolestí hlavy,kožních chorob, infikovaných ran, průjmu, dyzentérie, uštknutí hadem,astmatu, potíží zažívacího ústrojí a systémových infekcí. V Mexiku se občas kouří pro své euforické účinky.
 |  Vlákeň oboupohlavná Sida hermaphrodita (Dostupné jen pro přihlášené uživatele fóra) Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
|
|
|