Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Gravitační motory   (str. 1)
 
Adam   
07.06.2016 03:00
Bydliště: Praha
5906 567 5889 
Obvyklý koncept gravitačního motoru
 
Bývá to lákavá vize. Kolo má na svém obvodu otočná ramena a na konci ramen se ještě případně nacházejí závaží. Ta polovina kola, která má ramena více naklopená do prostoru, vytváří dojem, že by se tu měl vyskytovat výrazný tíhový účinek, který překoná druhou polovinou kola (tam jsou v tu chvíli ramena sklopena). Tak jednoduché to ovšem není. Kolo se jako samohybný gravitační motor v takovém případě chovat nebude.

Když si kolo rozdělíme svislou čarou na dvě poloviny, může nám to pomoci v pochopení, proč takový mechanizmus kýžený energetický zisk nevytvoří. Sledujme přiložený obrázek. Pravá strana je sice už na pohled hnací, jenže se všimněme, že hnací ramena jsou tam zhruba čtyři. Oproti tomu sklopených ramen na opačné straně se vyskytuje sedm. Pohyb (přesněji kroutící moment) iniciovaný čtyřmi hnacími rameny je bohužel dokonale vyvážen sklopenými rameny, jejichž protisměrný kroutící moment je sice malý, ale je posčítán z výrazně většího množství ramen. A bohužel to platí i u mnoha dalších nápadů řešených třeba kuličkami v drážkách atd. Kolo se může chvíli cukat, ale energii nedodá žádnou.

Před několika lety jsem podobné koncepty pečlivě fyzikálně propočítával. V žádném případě ne krátkozrakými poučkami o zachování energie; to bych toho moc nenapočítal. Udělal jsem analýzy dílčích kroutících momentů pro každou zúčastněnou kuličku. Když jsem se pouštěl do propočítání kola s překlápěcími rameny (podobného s obrázkem), měl jsem trochu obavy, že mé výpočty nebudou dostačující a že mi chybně vyjde výsledný pohyb jako nenulový. K mému překvapení byly výpočty zřejmě připraveny tak dobře, že i v případě těchto překlápěcích ramen vyšel výsledný pohyb jako absolutně nulový.

Při propočítávání různých konceptů jsem tehdy došel k poznatku, že tu "symetrii" a rovnováhu třeba mezi oběma polovinami kola je nutné narušit nějak mnohem důrazněji.
 
Gravitační motor - Obvyklý nefunkční koncept
Gravitační motor - Obvyklý nefunkční koncept
(Dostupné jen pro přihlášené uživatele fóra) 
 
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2024 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License