Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Vtípky, úsměvnosti, relax   (str. 10)
 
martin11    Uživatel podléhá schvalovacímu režimu
27.06.2016 10:14
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858 110 3651 
zdravím čtoucí, fandy Rally obzvláště.
Adamovi a přátelům ze srazu se ještě jednou omlouvám za neúčast, ale opravdu toho mám hodně...na podzim určitě přijedu. Auto na Rally není "rodinný" vozík, servis je zde takový trochu jiný a na poslední soutěži jsem dostal menší ránu, která se na první pohled nezdála, ale bylo s tím celkem více starostí. Na servis mám jen soboty a neděle a nelze vše nachat na poslední chvíli. navíc na Trabanta 600 se opravdu špatně shánějí náhradní díly...takže na podzim se už jistě setkáme.
Pro čučo...jehezké, že jsi se věnoval i motorizmu. tebou popisované závody byly "Závody do vrchu" a nikoliv Rally. je v tom značný rozdíl. Závody do vrchu jsou na poměrně krátkém úseku silnice často do pořádného kopce, trať musí být zabezpečena svodidly a dalšími bezpečnostními prvky, v autu je jen jezdec, a auto je specielně postavené na hladký asfalt. Tyto vozy se dost podobají vozům okruhovým. Jezdí zde i auta formulového typu - s otevřenou kabinou a jsou vždy jednomístná. Závody tohoto typu se jezdí v nezměněné podobě od samého počátku motorizmu...např závod Zbraslav Jíloviště...
Rally je obdobně starý typ závodu, jen pravidla jsou naprosto jiná. Dřívější tvar Rally někdy psané též RALLYE - hvězdicová jízda z různých měst do cílového místa, kde se jela společná rychlostní zkouška. v současné Rally jsou soutěže jednodenní nebo vícedenní, vždy posádka - dvoučlenná dostane itinerář - rozpis tratě. rychlostní zkoušky se trénují. Časy dosažené v jednotlivých zkouškách se sčítají za různé prohřešky se dává penalizace...vítěz - nejrychlejší čas....jak jinak že.
předpisů, bezpečnostních pokynů a nařízení v Rally je bezpočet...
takže asi takto. doufám že jsem laikům osvětlil a popsal tuto jednu z mnoha motoristických disciplín. pokud jsou dotazy ptejte se...zdarví eva a martin
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License