Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Kdo straší za Stožeckou kaplí?   (str. 1)
 
farkas   
18.07.2016 07:23
Bydliště: Střední Čechy
2935 345 4007 
  proud napsal(a):    Nevi se náhodou co tam bylo před tou kapli?

Běžně dostupné informace datují stavbu Stožecké kaple rokem 1791.
Pánbíčkáři neuměli silná energetická místa vyhledávat. Vždycky jen využili dříve
objevená ve svůj prospěch.
Krádeži posvátného místa většinou předcházela fáma o jakémsi zjevení Panenky Marie.
Tohle moje tvrzení platí právě o Šumavě snad bez jediné výjimky.
Šumava a Jižní Čechy byly domovem především keltských kmenů. Některá hradiště později osídlili Slované, ale nemyslím si že byli stejně dobrými geomanty. Také jen obsazovali a využívali. Hlavně tam, kde byly řeky, úrodná půda a hlavně pohodlný terén. Slovanské svatyně bych v Šumavských pralesích nehledala a už vůbec ne na Stožci.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License