 | farkas 18.07.2016 07:23 Bydliště: Střední Čechy
|
| proud napsal(a): Nevi se náhodou co tam bylo před tou kapli? |
Běžně dostupné informace datují stavbu Stožecké kaple rokem 1791.
Pánbíčkáři neuměli silná energetická místa vyhledávat. Vždycky jen využili dříve
objevená ve svůj prospěch.
Krádeži posvátného místa většinou předcházela fáma o jakémsi zjevení Panenky Marie.
Tohle moje tvrzení platí právě o Šumavě snad bez jediné výjimky.
Šumava a Jižní Čechy byly domovem především keltských kmenů. Některá hradiště později osídlili Slované, ale nemyslím si že byli stejně dobrými geomanty. Také jen obsazovali a využívali. Hlavně tam, kde byly řeky, úrodná půda a hlavně pohodlný terén. Slovanské svatyně bych v Šumavských pralesích nehledala a už vůbec ne na Stožci. |
|