 | farkas 26.07.2016 00:10 Bydliště: Střední Čechy
|
| Tak to máte na Valašsku dobré.
U nás hospodaří JZD Mořina. Propachtovaná pole drancuje pořád dokola řepkou a GMO kukuřicí, občas někam vrazí ječmen, a až se jí to přestane vyplácet, zbude okolo nás mrtvá poušť a majitelům pozemků mrtvé plochy, na kterých nevzejde ani vojtěška.
Kluci, kteří se rozhodli hospodařit na svých polích, sami pěstovat brambory a další potraviny, chodí do práce a soukromé zemědělství mají jako hobby a výraz úcty k těm, kteří rodových statcích hospodařili před nimi.
Bez dokladu o "řádném" odběru zemědělské chemie na dotace prostě nedosáhnou.
Takový zemědělec chce na podzim za brambory 2x tolik, než supermarket a přesto poptávka převyšuje nabídku. Vydělá si na naftu, aby mohl do zimy zorat a na jaře osít
a zase chodí celou zimu do práce.
Systém je nastavený jednoznačně ve prospěch velkopěstitelů. |
|