Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
 
 
 

Pokud vás tato problematika zajímá,
je velmi vhodné pročíst si pečlivě od první stránky celé vlákno.
Vše klíčové je v něm průběžně zmíněno nebo naznačeno

 

Generátor Figuera - Základní zmínky od Energy1     (str. 20 z 38)
Sekce: Zdroje energie - Převratné i běžné
   |   Rolovat dolů
Generátor volné energie podle práce Clementea Figuery (patenty z let 1900-1915). Vlákno základních informací  Str.: 1, ... 18, 19, 20, 21, 22, ... 38  

Vlákno je uzamčené.
V této sekci možná naleznete
druhé vlákno určené pro diskuzi

Poslední příspěvek z předchozí strany:
martin11  ...abych pochopil funkci Figuery musím nejdřív pochopit jak vlastně vzniká proud v alternátoru......

martin11    Schval. r.
24.02.2023 22:05
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858 110 3651 
  martin11 napsal(a):    ...abych pochopil funkci Figuery musím nejdřív pochopit jak vlastně vzniká proud v alternátoru...proto ten homopolár...dnes jsem u nastudoval...vypil jsem jich 7 studium se prodražuje... Energy to popisuje...

...tak na zítra budu studovat REZONANCI...podle tohoto...

file:///D:/Downloads/prace_2015_verze1.3.pdf

sice tomu nerozumím, ale snad z toho bude něco užitečného...
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Energy1   
24.02.2023 22:30

1955 112 2046 
Rezonanci vynechej, ta nemá s figuerou nic společného. Nastuduj dokonale princip rotačního generátoru a generování proudu. Jakmile budeš znát dobře tento princip, tak Figuera je už jen odnoš...
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

martin11    Schval. r.
24.02.2023 22:48
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858 110 3651 
  Energy1 napsal(a):    Rezonanci vynechej, ta nemá s figuerou nic společného. Nastuduj dokonale princip rotačního generátoru a generování proudu. Jakmile budeš znát dobře tento princip, tak Figuera je už jen odnoš...

...máš na mysli princip alternátoru...nebo jiný způsob generování proudu..těch možností je několik a jsou dost odlišné,,.na toto tema jsem již něco prohlédl...odtud také ten homopolár...
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Energy1   
25.02.2023 12:55

1955 112 2046 
Celý generátor Figuery stojí na správné indukčnosti. Uvedu co vše řídí a způsobuje: 1) řízení proudu 2) omezení proudu 3) indukční odvalování 4) správný poměr 5) generování mag. polí 6) indukování emf

Složitost Figuery je v tom, že jednotlivé části generátoru musí být co se týče indukčnosti kompatibilní. Ten, kdo přijde na správný princip a začne s replikací narazí na velký problém. Za provozu průchodem proudu elektromagnety se vyskytne dynamická (vzájemná) indukčnost. Ta je odlišná od statické, předem změřené a vypočítané. Tohle je bod, kde ztroskotá většina replikátorů a neví si rady, protože indukčnosti jim dle výpočtů sedí, ale nedostávají výkon a neví v čem může být problém, tak prohlásí figueru za nefunkčního, přitom byli blízko a stačilo správné nastavení. Tím chci upozornit na skutečnost že vlastní a vzájemná indukcnost je odlišná. Pochybuju, že je tu někdo takový machr, aby dokázal spočítat vzájemnou indukčnost dané cívky v závislosti na její geometrii, technice navinutí a průchodem proudu. Jedinné východisko je experimentální způsob, proto apeluju na více systémů (trojic), které umožní variabilitu zapojení a tím přizpůsobení správného poměru indukčnosti a dosažení velkého sekundárního výkonu. Figuera musel provádět stavbu podobným stylem experimentálním zapojováním a sledováním VA charakteristiky, zvlášť když neměl žádné měřící přístroje
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

buky    Schval. r.
25.02.2023 15:11
Bydliště: Slovensko
427 110 
  Energy1 napsal(a):    2) omezení proudu

Jen laickej dotaz: Platí potom P = U.I ?
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Energy1   
25.02.2023 15:25

1955 112 2046 
Jestli myslíš příkon generátoru (dipolů), tam se vychází z P = I^2*R, pokud myslíš výkon sekundáru pak standartně P= UxI
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Energy1   
25.02.2023 16:16

1955 112 2046 
Pozor na Marathonmana co se praktických návrhů a výpočtů týče. Uvádí, že na vygenerování 1kw výkonu je zapotřebí mag. síla cca 15lb/7,5kg na čverecní palec. Tento údaj jsem si ověřil z konstrukcí generátorů a sedí. Nicméně neuvedl, jestli s mezerou nebo bez a to je zcela zásadní věc. Takže já doplňuju, že se jedná o nulovou mezeru mezi indukčním a indukovaným členem. V případě Figuery musí být mezera mezi jádry ze dvou důvodů, jednak zamezuje přenosu výřivých proudů ze sekundáru a jednak zamezuje přenosu Lenzu na primární jádra elektromagnetů. Ten, kdo mezeru neprovede, tak se bude potýkat s výše zmíněnými neduhy. A právě ta mezera, která mezi jádry musí být hodně oslabí mag. pole dipolů. Tím musí mít elektromagnety mnohem větší sílu než 7,5kg , aby se vykompenzovala vzduchová mezera. Sám jsem si vylámal zuby, protože jsem s tak velkým poklesem nepočítal a proto musím předělávat sycení, abych dostal plný výkon 8kw, pro který je generátor navržený. Zatímco Marathonman je spokojený se sílou elektromagnetu 5,5lb bez mezery, tak já jsem spokojený se sílou 260lb, což je brutální rozdíl a těch 260lb/kus by mělo vygenerovat zmíněnou kW výkonu. Se sílou 5,5lb bez mezery se nic nevygeneruje, to můžu Marathonmana ujistit
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

buky    Schval. r.
25.02.2023 17:27
Bydliště: Slovensko
427 110 
  Energy1 napsal(a):    Jestli myslíš příkon generátoru (dipolů), tam se vychází z P = I^2*R, pokud myslíš výkon sekundáru pak standartně P= UxI

OK, ale když budu omezovat proud, tak výkon (P) bude klesat, nebo ?
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

martin11    Schval. r.
25.02.2023 17:37
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858 110 3651 
  Energy1 napsal(a):    Pozor na Marathonmana co se praktických návrhů a výpočtů týče. Uvádí, že na vygenerování 1kw výkonu je zapotřebí mag. síla cca 15lb/7,5kg na čverecní palec. Tento údaj jsem si ověřil z konstrukcí generátorů a sedí....

Energy napsal:

Zatímco Marathonman je spokojený se sílou elektromagnetu 5,5lb bez mezery, tak já jsem spokojený se sílou 260lb,

prosím dotaz...260 lb na palec2...nebo na jakou plochu???
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Energy1   
25.02.2023 17:49

1955 112 2046 
Na celkovou plochu jádra, kterou používám. Je, pravda, že síla je předimenzovaná, ale ne o moc. Pro představu, ektromagnet udrží metr kolejnice + nosný přípravek cca 130kg
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

martin11    Schval. r.
25.02.2023 18:10
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858 110 3651 
  Energy1 napsal(a):    Na celkovou plochu jádra, kterou používám. Je, pravda, že síla je předimenzovaná, ale ne o moc. Pro představu, ektromagnet udrží metr kolejnice + nosný přípravek cca 130kg

je tajemství, jak velká jest styčná plocha???...je rozdíl, jestli 100cm2 nebo 10cm2...
...umím si už představit vinutí na 100cm2 čala jádra...ale třeba na 10cm2 to snad ani není možné udělat
..a ještě, lze prozradit, jestli jsou styčné plochy primárů a sekundáru stejně velké??? nebo jsou rozdílné???
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

cimirek   
25.02.2023 18:30
Bydliště: Střední Čechy
846 78 1069 
  buky napsal(a):    OK, ale když budu omezovat proud, tak výkon (P) bude klesat, nebo ?

Teda nechci býti za "šťouru", ale P=UxI, když U=I*R, pak P=I*R*I = I^2*R
Mě to připadá identické, nebo v čem jsem špatně?
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Energy1   
25.02.2023 18:51

1955 112 2046 
Asi nevím na co se ptáš? V mém příspěvku výše zmiňuji, že indukčnost omezuje proud. A omezuje ho ze vztahu indukční reaktance 2π.f.l
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

JIH   
25.02.2023 19:03
Bydliště: Morava
54 65 
Zatímco Marathonman je spokojený se sílou elektromagnetu 5,5lb bez mezery.....
 
Mohlo by být primárů víc, např.4?
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Energy1   
25.02.2023 22:17

1955 112 2046 
  JIH napsal(a):    Mohlo by být primárů víc, např.4?

Jasně, celkový tlak lze rozdělit mezi několik primárních ekektromagnetů. Figuera generoval 15kw a výkon měl rozdělený mezi 8 sad, na každou sadu tak připadly necelé 2kw výkonu. Figuera v patentu uvádí: ,, může být zapojeno 8 nebo více sad, dle potřeby" Sérioparalelním zapojováním lze použít mnoho sad, klidně 20, pokud to budící regulátor proudu dovolí
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

buky    Schval. r.
26.02.2023 08:44
Bydliště: Slovensko
427 110 
Niečo o indukčnosti:
https://illustrationprize.com/sk/423-self-inductance.html
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Energy1   
26.02.2023 11:52

1955 112 2046 
Tesla zjistil, že všechny stroje pracující na elektromagnetické indukci přijímají energii z prostoru. Také zjistil, že tuto bránu do nekonečné energie lze otevírat počtem a intenzitou provedených transformací za jednotku času. Proto používal vysoké napětí o vysoké frekvenci, vysoké napětí i vysoká frekvence způsobuje kvadratický nárůst výkonu. Kromě Tesly tohle tvrzení potvrdili i další vynálezci. Zařízení pracující s vysokým napětím o vysoké frekvenci pravděpodobně dokáže generovat velmi vysoký výkon. Figuera je nízkonapěťový a nízkofrekvenční zařízení, tzn. že efektivita přijímání energie z prostoru je značně snížená, ale má i své výhody. Výstupní přebytečný proud je čistě harmonického sinusového průběhu o libovolném napětí a proudu v závislosti na navržení indukčních obvodů. Nemusí tak být žádný mezičlánek transformace, napětí je bezpečné a určené k přímému napájení spotřebičů. Nevýhodou je, že v nf oblasti je potřeba spousta železa k zachycení této energie z prostoru. I přesto, že je Figuera mnohem méně efektivnější než Vf a Vn systémy, tak byl pro mě jasnou volbou, protože generátor nevyžaduje žádné specifické složité nastavení rezonancí apod., výstupní výkon je použitelný k přímé spotřebě bez mezičlánku. K sestavení figuery stačí znát pouze indukční zákony a magnetismus a generátor šlape jak švýcary
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Energy1   
26.02.2023 12:48

1955 112 2046 
Výkonový rozdíl vstup vs výstup indukčních zařízení má klíč v minimalizaci vstupní energie primáru. Každý ví že výkon je UxI, když tedy budeme vstup budit jen napětím, nebo jen proudem, výsledný příkon bude nula. A právě tohoto efektu využívá Figuera a využívají toho i další stroje volné energie s rezonancí primárního okruhu. Figuera má elektromagnety navinuté tak, aby jejich odpor byl blízký nule a tím se snížilo potřebné napětí pro vybuzení. Tím výrazně klesne jejich příkon. Zařízení s rezonancí zase využívají efektu rezonance, kdy fázové posuny proudů se vyrovnají a indukční obvod se chová jako kus drátu. Potřebné napětí je opět výrazně snížené a prioritou je proudová složka. Rezonance v podstatě potlačuje indukčnost a srovnává fázový posun, protože fázový posun je projev indukčnosti. A pak si stačí uvědomit, že Lenz se může vázat pouze na indukčnost, protože působí proti indukci, která jej vyvolala. Na zařízení pracující v rezonanci se opět nevztahují transformační poměry. Figuera tak rozhodně není v oblasti bezpohybových generátorů jedinným východiskem
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

buky    Schval. r.
26.02.2023 14:49
Bydliště: Slovensko
427 110 
Bol to génius, je tam aj prenos energie na diaľku + dument. Pozor, ale aj génius sa môže mýliť !
https://ssjh.sk/dokuwiki/doku.php/nikola_tesla
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

martin11    Schval. r.
26.02.2023 15:13
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858 110 3651 
...prosím, jsem celkem zmatený. ..minulý týden jsem psal, že budu studovat Rezonanci...
odepsal jsi,,
,..Rezonanci vynechej, ta nemá s figuerou nic společného. Nastuduj....
..tak jsem skripta na tema rezonance odložil...
no a výše nyní píšeš...

I přesto, že je Figuera mnohem méně efektivnější než Vf a Vn systémy, tak byl pro mě jasnou volbou, protože generátor nevyžaduje žádné specifické složité nastavení rezonancí apod

A právě tohoto efektu využívá Figuera a využívají toho i další stroje volné energie s rezonancí primárního okruhu.

...právě tohoto efektu využívá Figuera...myslíš pravděpodobně rezonanci....

Zařízení s rezonancí zase využívají efektu rezonance, kdy...

Rezonance v podstatě potlačuje indukčnost....

Na zařízení pracující v rezonanci se opět nevztahují ...

...moc se omlouvám, jsem student, co každý den do noci sedí u skript a učí se elektrotechniku, snaží se vniknout do tajů problému, pochopit souvislost a sám umět vyvodit z těchto souvislostí smysluplný výsledek...v tomto případ ě princip funkce generátoru od Figueri...

...ostatním je to asi jasné...já sice už tak netápu jako před skoro měsícem, kdy jsme s tímto fenoménem začali...
...mám proti všem znalým v oboru jednu velkou výhodu...nejsem zatížen zbytečnými znalostmi, hledám jen jedinou cestu...
...kolik závitů. jak silného drátu navinout na jak velké jádro primáru a sekundáru, tyto vhodně k sobě...s nějakou mezerou umístit, jednotlivé sekce pospojovat, uvést do REZONANCE a generovat elektřinu. ..tu následně jen a jen připojit k topnému tělesu...abych měl v jeskyni teplo
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

  Str.: 1, ... 18, 19, 20, 21, 22, ... 38  

Vlákno je uzamčené.
V této sekci možná naleznete
druhé vlákno určené pro diskuzi


Pokud vás tato problematika zajímá,
je velmi vhodné pročíst si pečlivě od první stránky celé vlákno.
Vše klíčové je v něm průběžně zmíněno nebo naznačeno

 

 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License