Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
E-Cat a jiné nemravnosti z oblasti LENR alias fúze za studena     (str. 1 z 6)
Sekce: Zdroje energie - Převratné i běžné
   |   Rolovat dolů
Str.: 1, 2, 3, 4, 5, 6  

Psát příspěvky můžete po přihlášení

E_man    Schval. r.
18.11.2015 14:40
Bydliště: Kde lišky dávají dobrou noc
2217 84 1820 
Po horkém létu, jaké nepamatuji, plném pracovního úsili při rekonstrukci bydlení jednoho svého potomka, se konečně dostávám k mým oblíbeným tématům v oblasti generování energie metodou Rossi, Brillouin a dalších..... Výjimkou je "Hydrino" Dr.Millse, které se pro svůj mimořádný význam chystám diskutovat v samostatném vlákně (vláknu?), ach jo... tá moje čeština s trojkama i čtyřkama mne stále pronásleduje.Protože jsem až do začátku léta tyto témata diskutoval "jinde", budu se tvářit že jste s mými předchozími příspěvky v této oblasti obeznámení a budu pokračovat, jakoby se nechumelilo tady.

Kde začít? No kde jinde, jak u slavných pokusů Fleischmann-Ponse na jaře roku 1989, které neslavně smetla májová konference pana Huizenga J.R. v jeho neméně "slavné" publikací "The scientific fiasco of the century" (něco jako "debakl století ve vědě") http://scitation.aip.org/content/aip/magazine/physicstoday/article/46/1/10.1063/... .
Velmi rychle tento závěr publikovaly všechny přední t.zv. vědecké časopisy.
Že již za pár měsíců hlásili vědci ze světa potvrzení anomálního výskytu tepla, to však již nikdy publikováno nebylo viz 700strankový dokument "Workshop on Anomalous Effects in Deuterided Metals" z října 1989 http://www.lenr-canr.org/acrobat/EPRInsfepriwor.pdf .
Jak píše v loňském roce zesnulý Chase Peterson, tehdejší President University (of Utah in 1989, kde to všechno s F&P probíhalo) ve svých pamětech v kapitole 12 http://lenr-canr.org/acrobat/PetersonCtheguardia.pdf na straně 5 dole píše cituji:
„...Naneštěsti, zpráva EPRI-NSF nebyla nikdy publikována a člověk jen může spekulovat PROČ? Nicméně ještě teď v červnu roku 2011 je k dispozici na internetu http://www.lenr-canr.org/acrobat/EPRInsfepriwor.pdf .Nejsem tak kvalifikovaný vědec, abych byl schopen posoudit víc než sto stránek zprávy z konference a diskusi (711 stránek-pozn E_man), ale člověk musí respektovat tón a naléhavost, jak přesvědčivě byly všechna data i diskuse předkládána...“.

Velmi zajímavě o těchto, dnes už notoricky povrzených pokusech, hovoří Stan Szpak ve videu "Following Nature's Documents Stan Szpak LENR Co-deposition" z dubna letošního roku viz https://www.youtube.com/watch?v=QxBJjWzlKl0 .
Podle tohoto videa to byl až do roku 2011 program "Navy SPAWAR LENR research".
Ne, že bych směr Pd-D(Paládium-Deuterium) považoval do budoucná za perspektivní, ale jako začátek je to vyhovující, jak ostatně dokazují úspěšné pokusy panů Hagelsteina a Schwarze na MIT, ktří již několik let vždy koncem ledna pořádají na toto téma kursy pro veřejnost.

Ale zpět k E-Catu Andrea Rossího. Vloni na jaře provádělo několik evropských fyziku testovací pokus s jedním zastaralým vzorkem E-Catu a uveřejnili o tom zprávu ve známém dokumentu "Lugano report" viz http://lenr-canr.org/acrobat/LeviGobservatio.pdf . Asi nejpodrobněji v současné době referuje o E-catu Frank Acland na svém webu E-Cat World viz http://www.e-catworld.com/ , kde jsou publikovány nejzávažnější zprávy z oblasti LENR prakticky každý den včetně diskusí.
Tik-tak, odpočítávají hodiny na jeho stránkách čas, kdy by měly doběhnout současné provozní testy 1MW teplárny, jejiž místo i zákazníka Rossi pečlivě tají. V současné době ukazuje čas do skončení testů cca 3měsíce a deset dní.
I když můžeme mít pochybnosti o pokusech Rossiho, nemám pochybnosti o tom, že se Frank Acland snaží o tom informovat ze všech sil poctivě, i když přílivu desinformaci ani on zabránit nedokáže.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

E_man    Schval. r.
20.11.2015 09:11
Bydliště: Kde lišky dávají dobrou noc
2217 84 1820 
Vycházející hvězda studené fůze - Brillouin Energy Corporation
 
Dalším horkým kandidátem, který je snad blíže k praktické komercializaci než E-Cat Andrea Rossiho je firma Brillouin Energy Corporation http://brillouinenergy.com/ . Ve své prezentaci https://www.youtube.com/watch?v=B63_I616khU
a videu https://www.youtube.com/watch?v=1HT2Hr5jPIY dokumentuje svůj pokrok který jak uvádí na svých webových stránkách vvrcholil dvěma typy reaktorů.
Jejich nízkoteplotní "Brillouin Energy’s WET™ Boiler" systémy pracují okolo 150°C a jsou určeny pro běžné vytápění a ohřev vody. Naproti tomu vyskoteplotní "Brillouin Energy’s HYDROGEN HOT TUBE (HHT™) Boiler" systémy pracují okolo 500-700°C a jsou určeny k výrobě elektřiny v současných elektrárnach, kde by měly nahradit fosilní zdroje.

Ve své neskonalé drzosti se se svými idejemi tlačí už i do kongresu jak uvádějí stránky "Conservative Base" http://conservativebase.com/719832/major-united-states-energy-breakthrough-annou... .
18.listopadu pak byla uvolněná zpráva, kterou v pdf tvaru je možné stáhnout zde http://www.lenr-forum.com/forum/index.php/Attachment/456-Brillouin-Energy-Meets-... .
Podle této zprávy, představení 2.listopadu t.r. v US kongresu presentoval Brillouin Energy’s President and Chief Technology Officer, Robert Godes, kterému kromě dalších představitelů Brillouin Energy asistovali i Dr.Michael McKubre of Stanford Research International (SRI) and Carl Page of the Anthropocene Institute.

Mimochodem Robert Godes je známý i svým patentem na rychlé spínání tranzistorů MOSFET a jeho upravenou ideu už jsem si sám pro zrychlené spínání vyzkoušel viz jeho patent US8624636 http://www.google.com/patents/US8624636 . Zřejmě tento patent výrazně zlepšuje, ne-li je přímo zásadní při generování jeho Q-pulsů. Ty by měly zásadním způsobem umožňovat záchyt elektronu ve vodikovém jádře a následně umožnit přeměnu jáder vodíku přes Deuterium - Tritium - a nestabilní vodík se 3eutronama, který se vzápětí přemění na hélium se značným uvolněním tepla.
 
Přílohy jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele     |     Přihlásit     |     Registrovat 
 
Záchyt elektronu a přeměna vodíku na hélium podle Brillouin Energy
Záchyt elektronu a přeměna vodíku na hélium podle Brillouin Energy
(Dostupné jen pro přihlášené uživatele) 
 
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Karel 124   
26.11.2015 09:37
Bydliště: Praha a okolí
554 41 730 
Děkuji za oživení. Bohužel se musím stydět a právě proto děkuji za znovu otevření tohoto tématu zde. Dodnes se asi sám od sebe nedozvím, proč jsem slibný pokus na toto téma nedovedl do vítězného konce. Asi bych měl někdy přinést experimentální zařízení ukázat, předtím alespoň oprášit. kupodivu se neskládá z více než 10 součástek. ............
Dík

Zdravím
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

E_man    Schval. r.
26.11.2015 10:05
Bydliště: Kde lišky dávají dobrou noc
2217 84 1820 
To já, když jsem před cca 3 roky začal objevovat svět VE a hlavně svět E-Catu, jsem nashromaždil několik zajímavých součástí. Vysokoteplotní alumina trubice do 2000°C, kanthalové dráty pro termočidla do cca 1200°C, měřící čipy, tlaková čidla a pod. Naučil jsem se doma vyrábět nanočástice niklu a vyrobil jsem je (stále je mám ve sklenici s destilovanou vodou).
Jenže jsem pak objevil hydrino R.Millse a jeho teorie mě nejméně na rok pohltila, protože byla daleko blíže mému chápáni. Připravil jsem měření, které by i v domácích podmínkach potvrdilo výskyt energie a mám toto měření poměrně blízko před spuštěním.
Jenže pak jsem objevil další zajímavé jevy, které jsou mé "elektronické" povaze ještě bližší a pokouším se je si vyzkoušet či ověřit. Teprve tady člověk vidí, jak krátký je život na to, aby to "stihnul" alespoň vyzkoušet.
Bože ja já sů nešťastnéé...
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

E_man    Schval. r.
01.01.2016 09:26
Bydliště: Kde lišky dávají dobrou noc
2217 84 1820 
Drazí přátelé (i nepřátelé).
Před pár hodinami utichly salvy dělobuchů, petard a pohasly světlice oznamující příchod Nového Roku. Bude nejen takový, jaký si jej uděláme sami, ale i takový, jaký nám jej dovolí udělát lidský důmysl, nápaditost a vynalézavost. Možná nám Martin předvede magnetický motor, možná se konečně dočkám(e) prokázatelně veřejně předvedeného Hydrina pana R.Millse.
Za pár hodin přednese náš pan President svůj Novoroční projev. Budou takoví, kteří jej budou chválit a zcela určitě i takoví kteří na něj budou nadávat. Je však možné, že se na jeho projev brzo zapomene (ne že bych si to přál) ve světle této zprávy od Andra Rossiho, který zveřejnil na Vortexu Axil-Axil viz http://www.mail-archive.com/vortex-l@eskimo.com/msg106737.htm . Zatím jej uvádím v plném znění bez překladu.
Šťastný a veselý Nový Rok 2016 Vám všem přeje E_man.

Dear Readers of the JoNP:
It’s 00.00.01″ of January 1st 2016.
Update: the 1 MW E-Cat is stable and in ssm, the E-Cat X is very promising
and still operating and making heat, electricity.
The E-Cat X is very close to the design of the core of the apparatus
described in the US Patent, I mean the wafer. It has been engineered to
resist to very high temperatures. The electricity exits directly from the
wafer.
As I said , several nights ago I had a dream. The E-Cat X had been produced
in billions pieces, each of them assembled with others in various
combinations to make public lamps: a town was totally illuminated by the
E-Cat X and from every lamp a network of pipes and of wires was able to
distribute heat and electricity to the houses.
In that town there were about 1 million lamps each of them of 500 watts,
consuming about 50 watts; consequently, there were 450 MWh/h produced, of
which about half were turned into heat distributed to the houses through a
network of well insulated pipes, running inderground, like optic fibers,
the other half was used to enlight the town and to distribute electricity
to the households. The cost of the E-Cat X was around 50 $/kW of power, due
to the production of billions of pieces per year in all the world, with
tens of thousands of jobs. Less taxes were paid by the people, due to the
saves derived from low pollution and low energy cost for public services.
Millions of persons were also earning money selling E-Cats and every owner
of E-Cats was saving money in utilities ( electricity, heat, light).
Then I heard the alarm clock: it was time to return to the factory, to make
true the dream. F9.
Happy new year, I love you all.
I am drinking my cup of Korbel champagne, then i have to return to the
gauges of the plant. She is good, tonight.
Again, Happy 2016, May God bless you all,
Andrea

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

proud    Schval. r.
01.01.2016 10:28
Bydliště: svet
1922 42 793 
Takze zase energie za penize......Cekal bych od pana Rossiho vetsi duchovni potencial. 50 dolaru za kilowatt?? To je teda narez,kolik se plati ted,5 centu,nebo tech 50?
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

proud    Schval. r.
01.01.2016 10:31
Bydliště: svet
1922 42 793 
Masakr za 1000 Watt,to si vezme muj PC za dve hodiny......
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

E_man    Schval. r.
01.01.2016 10:50
Bydliště: Kde lišky dávají dobrou noc
2217 84 1820 
Proude, Proude.., ty hubo nevymáchaná . Těch $$50 není za kWh elektrické energie, ale za zařízení s výkonem 1kW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
01.01.2016 17:26 Editace moderátorem. Zkráceno příliš dlouhé opakování vykřičníku
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

E_man    Schval. r.
01.01.2016 11:14
Bydliště: Kde lišky dávají dobrou noc
2217 84 1820 
Vidím, že ču-čo jde "do sebe". Velikost jeho PIH(přidáné informační hodnoty) značně stoupla na úkor PNH.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

proud    Schval. r.
01.01.2016 11:21
Bydliště: svet
1922 42 793 
  E_man napsal(a):    Proude, Proude.., ty hubo nevymáchaná . Těch $$50 není za kWh elektrické energie, ale za zařízení s výkonem 1kW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No proto:-)))
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

proud    Schval. r.
01.01.2016 11:23
Bydliště: svet
1922 42 793 
A to jsem skoro nic alkoholickyho nepil,az na dve sklenky sektu,smarja jak ja musival vypadat kdysi kdyz jsem se jeste dokazal ozrat
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

E_man    Schval. r.
01.01.2016 18:07
Bydliště: Kde lišky dávají dobrou noc
2217 84 1820 
Domnívám se, že vize, kterou Andrea Rossi zahájil letošní rok 2016 je odpovědí na "byznys plán" R.Millse uvedený ve vlákně o hydrinu http://www.omforum.cz/forum.php?t=206&str=1&info=3480#3480 .
Zatím nebudu blíže tyto "létající holuby" komentovat. Pro jistotu Martine vyvíjej dále svůj MM, Ty Ileme nepřestávej bádat ve vodíku a všichni ještě usilovněji bádejte ve svých oblastech poznávání. Tady vám nabízím můj E_manovský překlad Rossiho novoroční vize.

Vážení čtenáři JoNP (Jurnal Of Nuclear Physics viz. http://www.journal-of-nuclear-physics.com/ pozn. E_man)
Je 00:00:01 hod 1.ledna 2016.
Aktuálně: 1MW teplárna je stabilní a je v samonapájecím režimu, E-Cat X je velmi slibně fungující produkujíce teplo a elektřinu.
E-Cat X se velmi blíží návrhu jádra zařízení v mém patentu, kterým popisuju plátkovou strukturu Tato struktura byla vyvinuta, aby odolávala velmi vysokým teplotám. Elektřina pak vystupuje přímo z této plátkové struktury.

(Pozn.E_man: V poslední době se Rossi stále častějí zmiňuje, že pracuje na úplně nové verzi E-Catu, kterou nazývá E-Cat X. Osobně se domnívám, že je to verze s ultrafialovým či rentgenovým zářením umožňující přímé generování elektřiny snad podobně, jako Sun Cell R.Millse. Toto je však čistě jen má spekulace, nepodložená žádnými zprávami. Namísto plátkové struktury jádra „wafer“ se mi v češtině jeví vhodnější použití „sendvičová struktura jádra“, ale nechám si poradit. Co se týká patentu, mohlo by jít o Patent US 9115913 B1 FLUID HEATER uvedený na stránkach http://www.journal-of-nuclear-physics.com/ . )
Už jsem se zmínil, že jsem měl nedávno sen. V tom snu byl E-Cat X vyráběn v miliardových kusech z nichž kombinacemi vznikalo veřejné osvětlení: město úplně osvětlené lampami E-Catu X se síti potrubí a drátů rozvádějících elektřinu a teplo do každého domu.
V tom městě bylo takřka milion 500w lamp, každá se spotřebou 50W a s celkovou produkci 450MWh/h, z níž polovina přeměněná na teplo, byla síti podzemních dobře izolovaných potrubí přivedena do domovů, podobně jako optická vlákna, zatímco druhá polovina (produkce energie) byla použitá pro distribucí elektřiny v domácnostech. Cena těchto E-Catů X byla přibližně 50$/1kW výkonu díky miliardové produkci na celém světě za rok, s desítkami tisíc pracovních příležitostí. Lidé díky menšímu znečištění a nižší ceně energie pro veřejné potřeby pak odváděli menší daně.
Další miliony osob vydělávaly na prodeji E-Catů a každý vlastík E-Catů následně ušetřil (na elektřině, teplu a osvětlení).
V tom jsem zaslechl budík, který mi připoměl že musím do rachoty splnit svůj sen. F9.
Šťastný nový rok , všechny vás mám rád.
Právě popíjím sklenku šampaňského(zn.Korbel) a hned jdu k čidlum své teplárny. Dneska je hodná.
Ještě jednou, Šťastný 2016, Ať vám všem Bůh požehná.
Andrea

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

martin11    Schval. r.
03.01.2016 18:02
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6832 109 3636 
pro E-mann
http://mikos.sg1.cz/Budoucnost.htm
zajímavý je poslední odstavec...koho zajímá problematika...zajímavá disertační práce.... martin11
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

E_man    Schval. r.
03.01.2016 19:50
Bydliště: Kde lišky dávají dobrou noc
2217 84 1820 
Martine, vůbec jsem na té stránce nic takového nenašel a to ani podle vyhledávání textu.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

martin11    Schval. r.
03.01.2016 19:52
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6832 109 3636 
zkusím najít znova
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

martin11    Schval. r.
03.01.2016 20:15
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6832 109 3636 
jmenuje se to:

Budoucnost vesmírných letů Michal Křenek 2001
disertační práce

http://mikos.sg1.cz/Budoucnost.htm

ale to je už výše...lépe to kopírovat neumím martin11
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

martin11    Schval. r.
03.01.2016 20:21
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6832 109 3636 
Scienceworld | Budoucnost vesmírných letů (5): Warpový pohon
Budoucnost vesmírných letů (5): Warpový pohon. Astronomie | 10.12.2001. Dostáváme se do třetí a poslední části mé práce. Zde se .... autor Michal Křenek ...
http://www.scienceworld.cz/neziva-priroda/budoucnost-vesmirn... - Náhled
Scienceworld | Budoucnost vesmírných letů (1)
Téma budoucnosti vesmírných letů je nesmírně rozsáhlé a vydalo by na ohromnou spoustu knih, a tak jsem ... Astronomie | 01.12.2001 .... autor MichalKřenek ...
http://www.scienceworld.cz/neziva-priroda/budoucnost-vesmirn... - Náhled
Scienceworld | Budoucnost vesmírných letů (3): Využití antihmoty
Budoucnost vesmírných letů (3): Využití antihmoty. Astronomie | 04.12.2001. V dnešním díle se dočtete o antihmotě, anihilaci a ..... autor Michal Křenek ...
http://www.scienceworld.cz/neziva-priroda/budoucnost-vesmirn... - Náhled

odsud to je...snad to najdeš...zajímavé úvahy 15 roků staré martin11
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

E_man    Schval. r.
04.01.2016 09:24
Bydliště: Kde lišky dávají dobrou noc
2217 84 1820 
Martine, ne že bych "jakési souvislosti" s E-Catem a studenýma fůzema neviděl, ale to by pak celé fórum mohlo být jediné souvislé vlákno podle hesla že "vše souvisí se vším".
Zvaž, jestli nepožádat moderátory o přeřazení předchozích 5 příspěvků do vhodnějšího vlákna, či je vůbec nesmázat?
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

martin11    Schval. r.
04.01.2016 10:49
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6832 109 3636 
prosím moderátory přeřadit příspěvky "budoucnost kosmických letů " viz výše do jiného vlákna, nebo založit vlákno nové nebo smazat aby v tomto vláknu "neplevelilo"
...na obhajobu jen, že se v jisté pasáži mluví o "studené fůzi" děkuji martin11
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

E_man    Schval. r.
04.01.2016 11:01
Bydliště: Kde lišky dávají dobrou noc
2217 84 1820 
P.S. Nicméně ten příspěvek s odkazem na http://www.scienceworld.cz se mi móooooc líbil, a zařadil jsem si jej do "svých" odkazů na zajímavé stránky.
Díky.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Str.: 1, 2, 3, 4, 5, 6  

Psát příspěvky můžete po přihlášení

 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2024 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License