Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Boswelie - Zkušenosti s užíváním
Sekce: Zdraví a příroda - Léčení
   |   Rolovat dolů


Psát příspěvky můžete po přihlášení

farkas   
05.09.2015 20:18
Bydliště: Střední Čechy
2929 344 3995 
"Když člověk přichází do let, všechno ho začíná bolet" a u mě to jsou klouby, na které tahle známá průpovídka pasuje.
Otoky kolen, bolesti artrźou ohryzaného bedrokyčelního spojení, píchání v kotnících a vrzající zápěstí mě po mnoho let, a to hlavně v předjaří, mi dokázaly bránit v jakémkoliv pohybu. V těchto situacích už jsem dokonce přemýšlela o tom, že časem dojde na invalidní vozík, a bude nutné k domu přistavit výtah.
I přesto mě všudepřítomné reklamy na zázračné kloubní potravinové doplňky nechávaly v klidu. Nesnáším prášky, nevěřím jejich pilným předepisovačům a o můj názor na farmaceutické společnosti je nepublikovatelný.
Pak jsem objevila boswelii. Nechci lobovat ale rozdělit se o své zkušenosti.
Popis a účinky té kytky jsou tady: http://www.creativeweb.cz/faveainfo/22005/boswellia.htm
a tady: http://www.avicenna.cz/item/boswellia-serrata-kadidlovnik-pilovity
Co tam píšou kloubech a o zánětech je pravda, ale ještě na něco zapomněli.
Současně se mnou začala vloni boswelii užívat moje maminka - diabetička a neoperovatelnou coxartrózou trpící navíc ledvinovou nefropatií. Původním záměrem bylo, ulevit jí od bolesti a problémů s nemocným kyčlem. Bylo to v době, kdy nefrolog uvažoval o nutnosti pravidelné dialýzy. Po měsíci užívání boswellie se však výsledky rozboru její krve natolik přiblížily k normálu, že od dialýzy upustil.
Maminka však po několika měsících boswellii zavrhla a začala zkoušet jakési drahé přípravky v reklamou iniciované víře, že její kloub uzdraví.
Skončilo to dalším ledvinovým zánětem a další hrozbou dialýzy. Naštěstí se po několika týdnech užívání boswelie její ledviny opět uspokojivě uzdravily.
Od té doby ví, že už nikdy nemůže přestat.
Selháváním ledvin trpí tisíce lidí všech věkových kategorií a jejich počty stoupají úměrně zvyšujícímu se výskytu diabetu. Lékaři si s tím poradit neumí boswellie ano.

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

farkas   
06.10.2015 07:50
Bydliště: Střední Čechy
2929 344 3995 
Boswelie znovu zasahuje
 
Vzduch čekárny Medicentra v Berouně, kde jsme s maminkou celé hodiny čekaly až vyvolají její jméno, aby jí odebrali vzorky krve k vyšetření musel být bacilem bordetelle pertusis pěkně prosycený. Jenže to jsem si spojila až měsíce poté, kdy v Berouně černý kašel opravdu řádil a maminky s novorozěňátky se bály vyjet s kočárkem na ulici.

Začalo to nočním buzením s ucpanou nosní dírkou a bolestí zubů, oka, ucha a vlastně celé poloviny hlavy na straně volného nosního průduchu. Pak se přidal lehký dráždivý kašel, na který stačilo vzít si bonbón. Zhruba po 14 dnech nabralo noční buzení dramatický spád. Několikrát za noc jsem se rozkašlala takovým způsobem, že jsem se vůbec nemohla nadechnout. V hlavě bolestně pulzovala ostrá kladiva, žaludek nabíral zpětnou peristaltiku a povolovaly oba svěrače. Po několika dnech jsem cítila ostrou řezavou bolest v břišních svalech od pasu dolů. Moje vitální žravost byla ta tam, hubla jsem a rodina se o mě začala bát.
Taktně naznačovali, že bych přede jen měla zajít tomu doktorovi.
Místo toho jsem se na internetu i ve starých lékařských knihách snažila dopátrat, co mi vlastně je. Kašel byl ukrutný, ale přes den jsem mohla vcelku fungovat. Ovšem 5 minut na ostrém sluníčku končícího jara mě zaručeně zahnalo do stínu.
Nejhorší období nemoci nastalo, když noční záchvaty kašle začaly ustupovat. Únava, příšerná únava. Při sebemenším pohybu jsem se popadala dech a v křečovitě sevřených dýchacích cestách slyšela pískání. Po ranní hygieně jsem se vracela zpátky do postele. Často na celý den. Pokaždé, když jsem musela vstát, zápasila jsem s mdlobami. Nebyly to ale obyčejné chladné šedé mdloby, ale rudé a řezavé.
Tráva mezitím narostla do neposekatelné výšky, ale pokaždé, když jsem se konečně odhodlala vytáhnou sekačku, unavilo mě to natolik, že jsem zaujala horizontální polohu ve stínu dřív, než jsem ji nastartovala. Záhony ze zeleninou jsem zalévala jednou za týden tak, že jsem položila do řádek hadici a nechala vodu téci. Plevel bujel. Týdny ubíhaly a stav se nelepšil. Jen kašel se změnil z nočního suchého na permanentní produktivní. Ve druhé polovině června jsem měla pocit, že se to zlomilo. Postupně jsem dokázala fungovat i několik hodin v kuse. Postel ale byla hlavním místem mého pobytu po celé léto. Tou dobou už jsem měla dole 7 kg.
Lékař, kterému jsem se se svým podezřením i příznaky svěřila mi sice napsal poukaz na kompletní sono břicha, rentgen plic a superkompletní rozbor tělních tekutin, ale černý kašel vůbec neřešil. Obě vyšetření dopadla nadmíru dobře, jen rentgenu plic jsem se bála jako čert. Kašel totiž přešel do etapy, kdy se podobal CHOPN. Bublavý kašel, chrčení, dušnost a kvanta vyplivnutých a spolykaných hlenů. Začala jsem studovat příznaky oné nevyléčitelné choroby kuřáků a už se viděla s kyslíkovém dýchacím přístrojem někde na LDN. Smutně jsem pozorovala záhon s obrovskými, nádherně vyvinutými rostlinami virgínského tabáku a myslela si, že tuto sklizeň už nikdy neochutnám.
V polovině září všechny problémy ze dne na den ustaly a dostavil se obrovský příliv energie. Mohla jsem se pustit do odstraňování všech restů.

Dnes, když slyším příběhy lidí, kteří černý kašel absolvovali pod lékařským dohledem a sériemi antibiotik, uvědomuji si, že jsem asi jedna z mála, která díky své urputnosti přežila tu hnusnou nemoc bez následků. Nezůstalo mi astma, nepotřebuji dýchací přístroj a tak si říkám, jestli to ten černý kašel opravdu byl.
Pár týdnů před propuknutím nemoci jsem poprvé začala užívat pilulky obsahující pryskyřici z rostliny Boswellia serrata, protože mě to jaro příšerně bolely snad všechny klouby. Právě Boswellie mě před zánětlivými plicními komplikacemi zachránila.

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Píďalka   
29.01.2016 20:44
Bydliště: ČR
1379 446 1788 
Farkasová mě ukecala na Boswelii. Ne pro mne, ale pro matinku. Zatím se matinka bílým pláštěm úspěšně bránila mým několika skrovným návrhům. Tož jsem se tentokrát neptal a boswelii jí přes Farkasovou pořídil. Matince jsem pak dal na výběr, zda ji spapá ona, nebo já. Samozřejmě se nejdříve rozmýšlela a hledala důvody, proč ne, pak se radila s mojí sestrou, která ji ujistila, že už na ni taky zírala a sama si ji objednala. Pak mě matinka půl dne buzerovala, abych pro ni šťoural informace o boswelii na netu a dál seděla na plotě s plaňkou kdesi zaraženouá a boswelii ne a ne.

Avšak, ruka boží sáhla s nebe a matinka chytila na televizi reklamu na boswelii. Takto požehnanou rukou páně ji pak konečně začala papat.

V té době, cca před čtrnácti dny skoro pořád spala, nebo jen ležela, téměř plakala díky revmatickým bolestem a neudržela bezpečně v ruce hrnek s čajem. No, ke dnešku žádný zázrak, ale začala si už zase před týdnem sama vařit, sestře se svěřila, že ji boswelie dělá dobře, i když mně se dušovala, že to je tím a oním, asi abych nezpychl, a je pozorovatelně poskočnější. Na revmatické bolesti si stěžuje pořád, ale už to evidentně není taková hrůza, jako před tím. Dnes mě dokonce po návštěvě neurologie na Bulovce zahnala do vetešárny v Hloubětíně a hodinu se tam v sekáči přehrabovala v hadrech. No a nakonec, abych ji vyhodil z auta než u baráku zaparkuju a odkolíbala se něco si pokoupit, což už neudělala od předvánoc.

Takže sečteno a podtrženo, po cca čtrnácti dnech mohu říct, že se mi po boswelii lepší.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

farkas   
30.01.2016 16:32
Bydliště: Střední Čechy
2929 344 3995 
Oběma našim maminkám je 80+. Ideální stav pro eliminaci zánětů a jimi způsobených problémů. Vypadá to že užívání kyseliny boswellové jim zkvalitňuje život lépe, než hrsti zdoktorovaných pilulek plných chemie.
Dlouho už ale přemýšlím o tom, jestli je dobré zablokovat boswelií všechny záněty u lidí mladších. Zánět je svým způsobem přirozená reakce organismu nejen na infekt, ale na jakékoliv patologické dráždění kdekoliv v těle.
Časté záněty jsou neklamnou známkou překyselení a toxicity organismu. Upozorňují na orgány, který jsou vážně poškozené.
Užívání boswellie nás sice asi spolehlivé ochrání před antibiotiky, případně před chirurgickým zákrokem, ale to nás nezbavuje zodpovědnosti za vlastní životní styl ani nutnosti pátrání po příčinách zánětlivých procesů v našich tělech.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

proud    Schval. r.
30.01.2016 16:52
Bydliště: svet
1922 42 793 
Dobra imunita je TEN lek.Coz napovida,ze je treba se o ni starat prubezne a ne pak hledat jednotlivy veci na lecbu urcitejch mist.Ta Boswelie zni zajimave,napadlo me ze bude mit urcite nejakyho "soukmenovce" i u nas,bejva to tak,ze ty nejucinnejsi leky mame prave kolem sebe,jsou s nama napasovany na "jednu" frekvenci(obrazne receno).Jako je to treba s medem,kdo se vyzna,poradi domaci med,med zdalky muze lehce vyvolat alergii na latky nam vzdaleny n a ktery nejsme zvykly,nevyrostli jsme s nima.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Tony-66   
30.01.2016 23:42
Bydliště: BRNO-Líšeň
27 17 49 
Je dobré si najít:
http://alternativnicesta.cz/

Tony
ynot71@seznam.cz
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

farkas   
06.08.2019 07:42
Bydliště: Střední Čechy
2929 344 3995 
Když probiotika nefungují.
 
Lékařské péči se sice vyhýbám jako čert kříži, ale tohle léto mě otekla tvář a rozhodla jsem se zánět dásně konzultovat se svým stomatologem. Nejprve mi vyvrtal úplně zdravou stoličku, vyčistil kanálky, příště se hrozně divil, že to nezafungovalo a sahal po kleštích. Raději jsem zvolila nabízená antibiotika.
Fakt nechápu, že takový sajrajt se beztrestně podává lidem. I přes to, že jsem současně s antibiotiky užívala i probiotika, tlusté střevo mi přestalo úplně fungovat. Potoky vody s nestrávenými zbytky jídla namísto stolice mě pronásledovaly celé 3 týdny. Byla jsem den ze dne víc vyčerpaná a havarijní stav mého organismu korunoval pásový opar.
V příbalovém letáku antibiotik byla jako nežádoucí vedlejší činek uvedena membranózní kolitida , tak jsem se toho chytila a začala brát 2 bosvélie denně.
Třetí den už bylo moje trávení v normě a navíc mě konečně přestala bolet i dáseň. Jen je škoda toho rozvrtaného zubu.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Správa fóra
Mimotematické příspěvky byly přesunuty do vhodného vlákna:

https://www.omforum.cz/forum.php?t=70&dir=e
 
Na sdělení moderátora není povoleno reagovat prostřednictvím příspěvku v tematickém vlákně. Považujete-li za nutné zabývat se tímto moderátorským zákrokem, kontaktujte administrátora fóra prostřednictvím e-mailu admin@omforum.cz.
Zarážka - Až sem mám přečteno

farkas   
08.09.2019 06:33
Bydliště: Střední Čechy
2929 344 3995 
Vážení diskutující, všimli jste si, že vlákno je o Boswelii?
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Theophil   
08.10.2021 18:14
Bydliště: Valtice
101 28 206 
Koukám, že tohle vlákno spí což je škoda, protože boswelie má širší spektrum účinků a je vhodná i pro ty později narozené Prokrvující účinky muže jistě potěší, protože se projevují v podobě zvýšené sexuální kondice. Kadidlovník rozproudí krev v žilách, tak ať to stojí za to!
Jelikož patřím k těm dříve narozeným tak se také potýkám se svým z mládí těžce zanedbaným tělem. Boswelie je všude propagovaná coby skvělý lék na klouby a tak jsem začal pátrat po tom který prodejce bude na důchodce s omezenými příjmy co nejhodnější. Našel jsem jej až za velkou louží což prodlužuje dobu dodání ale ceny jsou mnohem přijatelnější a navíc tak široký sortiment u našich prodejců nenajdete. Budu rád když tenhle příspěvek nebude vnímán jako reklama ale pomoc trpícím jedincům s omezenými příjmy. Za srovnatelnou cenu s našim prodejcem získám dvojnásobné množství s trojnásobným obsahem účinné látky a poštovné je nižší než u ČP. Český prodejce : https://www.dumbylinek.cz/module/ambjolisearch/jolisearch?search_query=boswellia
A US prodejce : https://cz.pipingrock.com/boswellia-serrata
Pokud se vejdete i s poštovným do sedmi stovek tak ani clo nebudete platit. Nakupuji tam i N acetyl cystein, Bromelain, Zink pikolinát, vit. K2 - MK-7, vit. D3, Melatonin, prostě co je třeba pro spokojené stáří
Tož tak nějak.

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Saxána   
25.01.2024 17:01
Bydliště: Kašperské Hory - Kavrlík
22 27 
Začala jsem díky "Farkas" užívat čaj Dvouzubec",piju ho každý den ráno a musím říct,že co se týká únavy,tak ta je pryč úplně,ale piju to hlavně kvůli ledvinám páč mi pravá přestává pracovat a je na 42% a levá tedy pracuje,ale je jen na 58%.Musela jsem projít zánětem ač jsem o tom nevěděla,nic mi nebolelo...a nechci dojít až k Dialýze...to jsem hned odmítla.A nechci ani operaci když by mi ta pravá náhodou přestala úplně pracovat a snížila se procenta.
Po tom čaji se zdá,že chodím víc na malou a mám větší žízeň,víc piju což je asi dobře,tak jsem zvědavá co udělá ta Boswelie...
Ale potřebuji radu...můj bývalý manžel má potíže s močí,měl v ní krev a bral ATB. Teď po dobrání se mu udělala sraženina,nemohl se vyčůrat a tlačila ho,byl v nemocnici na pohotovosti a tam mu něco dali,párkrát se prošel a ta sraženina vyšla ven.Ale pořád má i když už ne tolik tu krev v moči,ale navíc má v močáku cystu bo co a v březnu má jít na operaci.Co myslíte,že by pomohlo,aby ta krev vymizela z té moči?A aby se ta cysta začala rozpouštět.Vím mám je kolem té levé ledviny taky,sice malé 1,8cm...ale bylo mi řečeno,že se rozpustí,že s tím nic dělat nebudou.Tak prosím o radu,abych mu mohla trochu pomoci...je to sice můj bývalý manžel,ale po rozvodu se z nás stali kámoši...tak proto.Díky všem za rady.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Karel 124   
25.01.2024 23:23
Bydliště: Praha a okolí
554 41 730 
Na ledviny a močový měchýř doporučuji pojídat brusinky v jakékoli formě a
https://www.smer-zdravi.cz/eshop-kozinec-blanity-koren-mlety-100g.html
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Barbucha   
26.01.2024 00:22
Bydliště: Pod mostem v Praze
275 17 254 
  Saxána napsal(a):    Ale potřebuji radu...můj bývalý manžel má potíže s močí,měl v ní krev a bral ATB. Teď po dobrání se mu udělala sraženina, nemohl se vyčůrat a tlačila ho,byl v nemocnici na pohotovosti a tam mu něco dali,párkrát se...

Jednu dobrou radu. Ať se tvůj manžel objedná na specializovanou urologii kde dovedou diagnostikovat i nádorová onemocnění. Podobné problémy jsem začal mít před 7 lety, byl na vyšetření i v nemocnici a bylo mi řečeno, že je vše v pořádku, že se to bočas stává, ale že to přestane. Jen dílem náhody jsme se ocitl na urologii kde paní doktora je koromě urologa i specialistou na nádorová onemocnění močových cest. Její diagnoza byla velice rychlá, bohužel nikterak potěšující. Tumor močového měchýře. Hned za měsíc jsem šel na operaci. Vcelku jednoduchý zákrok, protože to dělají ednoskopicky přes močovou trubici. Zákrok, relativně rychlý v celkové anestézi, hopitalizace 2-3dny po zákroku, a pak se každý měsíc po dobu 1 roku chodí na chemoterapické náplně močového měchýře. Důrazně, s ohledem na vlastní zdraví a život, doporučuji tyto příznaky nepodceňovat, protože v ranném stádiu je tumor klasifikován jako benigní, který se vyřízne a bývá pokoj. Bohužel v poměrně značném procentu tohoto onemocnění se do 1 roku objeví recidiva a pak se celé kolečko opkuje. Já osobně se s tímto šnejdem potýkám 6let - 8opreací. Problém může nastat v případě, že se příznaky podcení, tumor se nechá rozrůst do té podoby, že začne prorůstat do tkáně měchýře a začne metastázovat. Pak je klasifikovám jako maligní, bohužel s patřičnými důsledky. Velmi často ztráta močového měchýře - umělý vývod, ledviny nebo se metastáze mohou rozrůst i do jiných orgánů. A pak je průser. I s takovými případy jsem se sešel při hospitalizaci. Proto, opakovanou krev v močí v žádném případě nepodceňovat. To bývá začátek průseru. Raději se nachat opakovaně vyšetřit na specializovaném pracovišti a nikoliv jen u obyčejného felčara - je to vaše zdraví a život. Vyšetření je vcelku jednoduché - ultazvukem, doplněné cystoskopií,. Ale musí to dělat lékař - specialista, který má s takovouto diagnozou zkušenosti. A věste, že tohoto tipu onemocnění příbývá, hlavně u starších mužů nad 50 let a kuřáků. Občas mám pocit, že když přijdu do čekátny na uroligii, že tam přijel zájezd autobusem.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Barbucha   
26.01.2024 01:10
Bydliště: Pod mostem v Praze
275 17 254 
Ještě k tomu tumoru močového měchýře. Zrádné často bývá to, že i velmi malý tumor dokáže vcelku dost krvácet. A je problém v tom, že doktor, který není na tato onemocnění specializován, může snadno prťavý tumor přehlédnout, krvácení přisoudit krvácení z ledvin a je na průšvih zaděláno. Například můj první nebyl větší než špendlíková hlavička. Tumor začne růst, nekrvácí a když začne, může být relativně pozdě, protože již začal metastázovat. Takže, čim dříve je tumor diagnostikován a vyříznout, tím lépe, nemá čas se rozrůst a začít netastázovat.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

pdob   
26.01.2024 08:00
Bydliště: Liptov
200 15 252 
Saxana ahoj,
1.) to čo napísal Barbucha ! (manželka robí u urologa sestru) nepodceň to.
2.)Kapucínka u mňa naj na močové problémy. https://cs.wikipedia.org/wiki/Licho%C5%99e%C5%99i%C5%A1nice
alebo napr. konkretne https://www.drmax.sk/babyclub/kapucinka-zdravie
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

pdob   
26.01.2024 08:03
Bydliště: Liptov
200 15 252 
...ale sme vo vlákne BOSWELIE... prípadne to môže Adam prehodiť do vhodnejšieho vlákna-len som odpovedal tu, keď tu prišla otázka.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Karel 124   
26.01.2024 08:17
Bydliště: Praha a okolí
554 41 730 
Čím, že by to bylo? Jednoho napadne
Kouření a přejídání. Ale paní J. a Barbucha jí zná měla těchto operací
7 a nekouří ani se nepřejídá. Dostala
se mi do ruky kniha kde probírán vliv elektřiny na zdraví v řadě souvislostí a tam je to i statisticky podchycené. Je to dost jednoznačné:
Rakovina, leukémie, deprese a mnohé další nemoci jsou způsobené elektrosmogem, kterému utéct se daří čím dál obtížněji. Nejhorší situace je v blízkosti převaděčů signálů a to jakýchkoli. Daň za technický pokrok je krutá, až likvidační. Jsme možná v nesprávném vláknu ?
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Saxána   
26.01.2024 17:53
Bydliště: Kašperské Hory - Kavrlík
22 27 
  pdob napsal(a):    ...ale sme vo vlákne BOSWELIE... prípadne to môže Adam prehodiť do vhodnejšieho vlákna-len som odpovedal tu, keď tu prišla otázka.

Vím...já začla o Boswelii a Dvouzubci...no a nakonec hodila tamto nooo...
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědětPsát příspěvky můžete po přihlášení

 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2024 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License