Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Astrální cestování     (str. 1 z 3)
Sekce: Člověk, psychika, duchovno, esoterika, magie
   |   Rolovat dolů
Odkazy a diskuze na témaStr.: 1, 2, 3  

Psát příspěvky můžete po přihlášení

Píďalka   
22.11.2015 17:05
Bydliště: ČR
1379 446 1788 
Astrál - Tomáš Poutník
 
Z toho co jsem kdy přečetl na téma astrálního cestování a věcí souvisejících, mi přijde jako nejstřízlivěší a nejsympatičtější přístup a informace od tohoto mladíka.

2013 - https://www.youtube.com/watch?v=aWWFqpiBXuY
2013 - https://www.youtube.com/watch?v=HAo7ScuD_nQ
2015 - https://www.youtube.com/watch?v=VJEtxMJwT-A
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

proud    Schval. r.
06.12.2015 17:50
Bydliště: svet
1922 42 793 
Vzhledem k tomu ze se ztotoznuju s tvrzenim Dr.Nerudy,ze jsme lapeny v matrixu,a to i co se tejka astralu a inkarnaci,tedy ve smycce reinkarnaci kde je uz predem dany umele co a jak bude,vidim tyhle veci v uplne jinym svetle.Koho to zajima,najde si Rozhovory s dr.Nerudou a dozvi se mnohem vic,treba i o globalnim parazitovi,takzvanym GP.Vlastne bych je sem asi mohl i dat kdyz dostanu svoleni a prijdu na to jak:-)
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Sysel   
04.11.2016 16:44
Bydliště: Stredni Cechy
176 26 255 
Doporučuji podlorit tyto cesty malachitem
 
Přílohy jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele     |     Přihlásit     |     Registrovat 
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele) 
 
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

proud    Schval. r.
04.11.2016 17:34
Bydliště: svet
1922 42 793 
  Sysel napsal(a):    Doporučuji podlorit tyto cesty malachitem

Hm,ale astralni cestovani neni zrovna to pravy orechovy koser,jelikoz v tom je namocenej prave onen "astral",to vis,predpokladam :-).Rad poznam nekoho kdo cestuje,potvrdil by mi nektery veci,kdyby chtel,poslal bych ho do antarktidy aby prosel dirou na polu a podrobne prozkoumal "druhou stranu" s tim co je okolo,ale sam nechci,diky.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Sysel   
10.01.2017 11:09
Bydliště: Stredni Cechy
176 26 255 
Každý tomu může říkat trochu jinak. Je treba asi mít čitou mysl, bez okolního vlivu. Proste disciplinovaný tok myšlenek a ne pate pres devate......
Trenovat dle predstavivosti nejprve pár kroků......a ověřovat na bližším okolí to co vidis onak a v realu. Pomohou i fluidická zrdcadla. Je to jen pomucka. A potom budou řeči, že to tady smrdí kabalou....haha
Tak tedy nevím, je to vše jen učení, které zvladali, Keltové, Bójové.....vlastně my?
Pracovali s sílou myšlenky, vůli meli pod kontrolou.....zvladali živly a využívali jich. Uměli se napojit..
Po tomto všem odpadá to " sám nechci", protože myslim, že právě o tom to je...SÁM..
Nikdo neudělá moc velkých kroků do neznama, když to nedoklapne. Myslím, že to půjde rovnoměrně s chápáním. Toto je asi věčné povídání a tolik zajimave.
CITUJI:
MAGICKÁ JASNOZŘIVOST

Dříve, než vysvětlím cvičení samotné, musím ještě předeslat, že zde máme co činit s aspektem světla. Jak již vidíme, je světlo aspektem ohně aproto je analogické oku a vůlí. U experimentu se jedná hlavně o to, abychom si světlo dokázali představit co nejpřirozeněji, to znamená viditelně, jinak bychom nedosáhli žádoucího úspěchu.
Zaujměte svou obvyklou ásanu a představujte si, že univerzální světlo, které se rovná svým leskem a tvarem našemu slunečnímu světlu, sajete z univerza do svého těla buď vdechováním plícemi a póry nebo pouze imaginárně. Své tělo mějte zajakousi dutinu, která je naplněna univerzálním třpytivým bílým světlem. Do tohoto světla v těle koncentrujte vlastnost jasnozření tím, že si představíte, že světlo vše proniká a vše vidí. Čas ani prostor nejsou tomuto světlu překážkou. O vlastnosti světla musíte být skálopevně přesvědčeni, nesmí ve Vás vzniknout nejmenší pochyby. Jste-li nábožensky založeni, snadno uvěříte tomu, že toto univerzální světlo je částí Boha, jenž má všechny zde popsané vlastnosti.
Jestliže jste tímto způsobem vsáli do svého těla světlo s uvedenými vlastnostmi a pociťujete vnitřně jeho napětí a pronikavost, veďte a hromaďte světlo imaginárně z nohou a rukou intenzivně směrem k hlavě a umístěte je, na nejvyšší míru stlačené, v obou očních bulvách. Můžete ale také, pakliže Vám to
půjde lépe, naplnit nejprve jedno a potom druhé oko předepsaným stlačeným světlem.
Někteří mágové vyvíjejí a oživují jasnozřivě také jen jedno oko a druhé ponechávají volné a nevyvinuté. Je na žákovi, aby se rozhodl pro první nebo druhou možnost. Jsem však toho názoru, žeje lépe učinit jasnovidnými obě oči současně.
Jakmile jste světlo v očních bulvách nakupili, imaginujte, že Vaše oči sají všechny do světla koncentrované vlastností. U tohoto cvičení setrvejte nejméně deset minut a jste-li si vnitřně jisti, že Vaše oko, které jste naplnili imaginárně univerzálním světlem, také skutečně vlastnosti tohoto světla má, necháte světlo přímo z očí opět imaginárně rozplynout v univerzálním moři světla neboje povedete vjeho původním tvaru nazpět do těla a teprve odtud do univerzálního světla. Obě metody jsou dobré a výsledek je týž. Důležité při tom je, aby oči, zbavené přemíry světla, měly opět svou normální schopnost vidění. Očí mága se totiž nesmějí stát tak senzitivními, aby mág nemohl rozpoznat to, co vnímá normální oko a naopak, co postřehuje oko jasnozřivé. Kdyby totiž mág neprovedl rozplynutí koncentrovaného světla, mohlo by se stát, že by jeho oči zůstaly trvale jasnovidnými a on by byl již sotva schopen rozpoznat, coje hmotné a co duchovní. Svou jasnozřivou schopnost musí tudíž mít v moci a uplatňuje jí vždy jen tehdy, když si to sám přeje.
Častým opakováním tohoto cvičení se mág tak zdokonalí, že své jasnovidné, tedy světelné oko, uvede v činnost za několik okamžiků. Tímto způsobem připravené oko uzří pak vše, co mág vidět chce, ať již se zavřeným nebo otevřeným fyzickým zrakem, ať v křišťálové nebo skleněné kouli, ať na vyleštěné ploše skříně nebo v magickém zrcadle. Kvalitu viděného podmiňuje potom již jen čistota mágovy povahy.
Výbornou pomůckou, která napomáhá kještě rychlejšímu úspěchu v dosažení jasnozřivosti a která blahodárně ovlivňuje i fyzické oko, je příprava magické ohnivé oční vodičky. Slabostí zraku ajinou oční chorobou postižené osoby mohou nejen z magického, ale i ze zdravotního hlediska dosáhnout jejím používáním praktického užitku. K přípravě této vodičky je zapotřebí těchto přísad:

1) Velká láhev destilované vody, kterou lze obdržet v lékárně nebo v drogerii.
2) Trochu heřmánku (čerstvého nebo sušeného).
3) Trochu světlíku (Herba Euphrasia), rovněž buď čerstvého nebo v sušeném stavu.
'4) 7-9 slabších vrbových nebo lískových prutů, které najdete v přírodě. Tyto pruty stejně dlouhé se zbaví listí a propletou silnější nitkou, načež se
svazek nechá uschnout u teplých kamen, na slunci nebo na suchém vzduchu.
5) Kousek filtračního papíru a malá nálevka.

Máte-li všechny přísady po ruce, započněte s přípravou vlastní ohnivé vodičky.
Do čisté nádoby dejte 1/4 litru destilované vody, postavte na plamen a nechte přijít do varu. Jakmile se voda začne vařit, hoďte do ní dvě čajové lžičky heřmánku ajednu čajovou lžičku světlíku. To vše nechte přejít jen několik vteřin varem, odstavte z ohně a přikryjte. Asi po desetiminutovém vyluhování přeceďte odvar do jiné čisté nádoby a nechte vychladnout. Jakmile je odvar studený, vezměte svazek vrbových nebo lískových prutů, které na volném konci zapálíte u otevřeného plamene v kamnech nebo nad plynovým hořákem, načež planoucí stranu ponořte do připraveného studeného odvaru.
Tímto způsobem jste do odvaru, který se stal tekutým kondenzátorem (o kondenzátorech viz podrobný popis v příslušné kapitole), vložili hmotný živel ohně. Tento tekutý kondenzátor přefiltrujte do čisté nádoby. Filtrací se totiž tekutý kondenzátor oprostí případných třísek, uhlíčků a popela, které se ponořením hořícího svazku do něho uvolnily. Tekutinu nalijte na misku nebo talíř a postavte před sebe.
Nyní vdechujte plícemi nebo póry anebo obojím současně do těla živel ohně a naplňte jím celé tělo. Při této projekci není třeba klást tak veliký důraz na intenzitu teploty, kterou stejně pocítíte, jako na to, že živel ohně má být nositelem Vašeho přání, které do tohoto živlu imaginárně vkládáte.
Jestliže jste tak učinili a vložili do živlu ohně přání, aby se Vaše fyzické očí posílily a astrální zrak vyvinul, jako jste to dělali u experimentu s hromaděním světla, veďte živel ohně do tekutiny buď slunečním pletivem (solarplexem) nebo jednou ze svých rukou anebo výdechem. Máte-li při tom pocit, že projekce nebyla dost vydatná, můžete experiment třeba několikrát opakovat, avšak nejvýše 7-9krát. Tím se takto připravený kondenzátor stane skutečně silně působivou trestí, která bude mít příznivý vliv nejen na fyzický zrak, ale která posílí, oživí a vyvine i astrální smysly. .
Tento ftuidický kondenzátor uzavřete pak v čisté láhví, kterou uschováte v chladnu. Ohnivé oční vodičky používáme k posílení zraku nebo pří jeho magickém ošetřování. Při stávající slabostí zraku by se mohl tento ftuidický kondenzátor kapat bez obavjednoduše do očí,ježto složení obou bylinek posiluje zrak, aniž by působilo zánětlivě. Pro magickou praxi stačí pouze zvlhčit tímto fluidickým kondenzátorem kousek vaty obalené gázou a použít ji jako podkladu na oči po dobu cvičení pro oživení očí světlem.
Později, až bude Váš astrální zrak dostatečně vyvinut, odpadnou obklady s fluidickým kondenzátorem a stačí, abyste prováděli kupení světla v očních bulvách. Po opakovaných pokusech, když bude fyzické oko těmito světelnými cviky již vyvinuto, věnujte pozornost výhradně astrálnímu zraku s přáním, abyste astrálně viděli.
Kromě při experimentu samotném by bylo možno upotřebit obklady s fluidickým kondenzátorem i na noc, aby v době spánku automaticky působily. Mělo by to ale tu nevýhodu, že by se očí a oční víčka staly vnikáním ohnivého živlu následkem častého upotřebení obkladů přecitlivělé. Doporučuji proto dávat obklady pouze po dobu cvičení. Aby při cvičení obklad nppadal z očí, můžete si ho upevnit šátkem. Tuto magickou operaci provádějte vždy beze svědků, tedy když jste samí. Abyste obklady a tresť, která se dá určitou dobu uschovat, nemuseli pří každém experimentu obnovovat, musíte dbát na to, aby obojí nepřišlo do nepovolaných rukou, i když by šlo o rodinné příslušníky.
Žák, jenž svědomitě probřal všechny předcházející stupně, může na základě popsané a doporučované metody vyvinout jasnovideckou schopnost za několik měsíců, při dobrých vlohách dokonce jíž za několik týdnů. Kromě toho se stane schopným sledovat i nadále prakticky veškeré další úkoly a operace, které v magické vědě musí ještě absolvovat.
Není možné uvádět jednotlivé úspěchy popisovaných metod, týkajících se jasnozření, neboť jsou tak rozmanité a fenomenální, že je vskutku lépe, když mág pozná na vlastním úspěchu, nakolik dokáže jasnovidecky vyvinout svůj astrální zrak. V každém případě mága varuji, aby se získanými schopnostmi vychloubal, nebo co by bylo ještě horší, aby jich zneužíval ke škodě svých spolubližních. Nechť jich užije jedině pro blaho lidstva. "Čas a prostor mu nebudou na překážku a jeho jasnovidnému oku nezůstane nic ukryto.

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

proud    Schval. r.
10.01.2017 11:13
Bydliště: svet
1922 42 793 
Jiste Sysle,ale to jde za predpokladu ze je astral "cistej",paklize cistej neni (a on na 99,9% neni cistej!) ,pak musis umet mnohem vic,a to je chranit se pred tim co v nem jeste je a co na tebe ceka jako na korist!!! Takze to cestovani je jen tresinka na dortu.Takovej je muj nazor.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Poota   
10.01.2017 15:58
Bydliště: Praha
9069 603 7583 
  proud napsal(a):    ... Takovej je muj nazor.

Pomíjíš fakt, že v astrálu platí úplně jiná pravidla a že ho tudíž nemůžeš posuzovat stejně jako ten náš 3D prostor.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

proud    Schval. r.
10.01.2017 16:08
Bydliště: svet
1922 42 793 
  Poota napsal(a):    Pomíjíš fakt, že v astrálu platí úplně jiná pravidla a že ho tudíž nemůžeš posuzovat stejně jako ten náš 3D prostor.

Ani ne,beru to tak,ze musim brat do uvahy i ten nas prostor s parazitama a predatorama,protoze o astralu nejsou presny odborny poznatky,navic se o nich v literature o magii hojne pise.Zeptej se nejakyho "cestovatele" jestli v nem vidi jinak nez ve 3D .Kdysi jsem se tema vecma dost zabejval,ale vyslovene jsem od toho "utekl". Dosel jsem k zaveru ze mit rozum,potrebuju dva zivoty jen na samotny studium nez bych udelal jen jedinej praktickej pokus,s ohledem na vlastni fyzicky a dusevni zdravi!
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

proud    Schval. r.
10.01.2017 16:10
Bydliště: svet
1922 42 793 
Ty veci vypadaji tajemno zabavne,ale jde o vsechno,jen ne o nevinnou zabavku...........
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Poota   
10.01.2017 16:50
Bydliště: Praha
9069 603 7583 
  proud napsal(a):    Zeptej se nejakyho "cestovatele" jestli v nem vidi jinak nez ve 3D .

Zeptám se raději tebe: myslíš, že by tomu "cestovateli" bylo něco platné, kdyby se mu to promítalo ve 4D nebo 5D?
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

proud    Schval. r.
10.01.2017 17:17
Bydliště: svet
1922 42 793 
  Poota napsal(a):    Zeptám se raději tebe: myslíš, že by tomu "cestovateli" bylo něco platné, kdyby se mu to promítalo ve 4D nebo 5D?

Dobre ze to vis,proto jsem se te prave ptal.Logicky se jako obyvatel nebudes chovat jinak a jinak vnimat v jiny skutecnosti nez tak jak muzes v ty svoji!
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

proud    Schval. r.
10.01.2017 17:18
Bydliště: svet
1922 42 793 
"Pomíjíš fakt, že v astrálu platí úplně jiná pravidla a že ho tudíž nemůžeš posuzovat stejně jako ten náš 3D prostor."............vzpominas? .Jinej nepojmes,chybi ti k tomu uplne vsechno.........
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Poota   
10.01.2017 19:03
Bydliště: Praha
9069 603 7583 
No vidíš - oba jsme v 3D prostoru, kde nám fungují oběma úplně stejná pravidla ... a stejně se nedomluvíme. Já to vzdávám ...
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

proud    Schval. r.
10.01.2017 19:50
Bydliště: svet
1922 42 793 
Nic ve zlym Pootiku,proste si to vyzkousej v praxi.......
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Poota   
10.01.2017 20:10
Bydliště: Praha
9069 603 7583 
Jestli myslíš ten astrál, tak ten je bez problémů.
Jestli myslíš to domluvení se, tak to je bez šancí.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

proud    Schval. r.
10.01.2017 21:17
Bydliště: svet
1922 42 793 
  Poota napsal(a):    Jestli myslíš ten astrál, tak ten je bez problémů. Jestli myslíš to domluvení se, tak to je bez šancí.

Myslim ten astral,to domluveni se je mi v tomhle pripade sumak.....Paklize jsi astral zkousel a zadarilo se,pak te prosim,popovidej,zajima me jak jsi to prozival.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Poota   
11.01.2017 00:36
Bydliště: Praha
9069 603 7583 
Nepopovídám - ale nemáš čeho litovat, protože jsem tam nechodil jen tak courat za nějakými zajímavostmi, ale byl to pro mě jenom prostředek pro jistou práci.
Pokud tě to nějak zajímá, tak to podstatné najdeš v http://www.omforum.cz/forum.php?t=57
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

proud    Schval. r.
11.01.2017 08:49
Bydliště: svet
1922 42 793 
  Poota napsal(a):    Nepopovídám - ale nemáš čeho litovat, protože jsem tam nechodil jen tak courat za nějakými zajímavostmi, ale byl to pro mě jenom prostředek pro jistou práci. Pokud tě to nějak zajímá, tak to podstatné najdeš v http://www.omforum.cz/f

Presto diky
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

eda64   
08.04.2017 17:45
Bydliště: Rokycany
134 11 185 
Zdravím všechny,jsem tu nový a ještě jsem moc nepřispěl,tak teď se přidám.Mám bratrance Tonyho v Kanadě,který studoval teologickou fakultu,čili měl být potom vysvěcen na kněze.Jeho víra ale nebyla tak silná a přešel na normální VŠ.Když v roce 1991(když už sem mohli) přiletěli na návštěvu,samozřejmě jsme toho hodně namluvili i o věcech "nadpřirozených",protože jsme ho brali trošku jako odborníka.Když studoval na kněze,měli studenti hromadu hodin určených na samostudium,kdy "studovali své vnitřní já",nevím,jak jinak to napsat.A tam se zabývali oddělením našeho duchovního já od fyzického,astrálním tělem atd..V té době jsem pracoval jako strojvedoucí,a když jsem přišel z práce,Tony dokázal říct,kde jsem byl v určitou hodinu a co jsem dělal.Také jsem měl dojem,že v tu chvíli jsem nebyl na mašině sám,pocit,že máte někoho za zády,ale samozřejmě tam nikdo jiný nebyl.Upozorňuji,že jsme nebyli domluveni na určitou hodinu,takže nešlo o moji sugesci.Další věc,kterou nám ukázal,bylo odhmotnění.U nás doma v kuchyni posadil dalšího bratrance Eugena na židli,já stál z jedné strany z boku,Tony z druhé,položil ruku Eugenovi na čelo a začal mu tichým hlasem říkat,že se cítí (Eugen)lehounký,jako pírko atd.,to už si nepamatuji,mluvil na něj celkem asi 2min.,pak jsme vzali židli i s Eugenem a pomalu ji zvedli do úrovně pasu.Eugen normálně váží cca 65kg,ale tady měl i s židlí tak max.10kg.Po položení na zem ruka na čelo a vrátil ho zpátky,předtím byl "mimo".Tak tohle jsem opravdu viděl a zažil.Jinak jak již tady někdo psal,Tony říkal,že pokud se týče astrálního cestování,chce to dlouhou duchovní přípravu a sebekázeň,protože v astrálním světě nemusíme být sami a náš návrat by nemusel dopadnout dobře.V našem materiálním světě by člověk po nezdařeném návratu mohl skončit např. v Bohnicích.Takže to je asi vše,co vím,protože sám jsem se bál experimentovat.Ještě malý dotaz,nevím,jestli není tady mimo mísu,ale dělal tady někdo nějaké pokusy se rtutí?Staří alchymisté ji prý používali právě pro přechod do jiných "dimenzí"?
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Vrca   
03.07.2017 21:34
Bydliště: Praha
82 23 110 
Ľudia cítia emocionálnu bolesť aj po smrti a o čom snívajú novorodenci.
 
Ahoj přátelé.
Od Júlie Sellers mám dovoleno zveřejnit zde její článek:
V dňoch 15. až 18. júna 2017 sa na univerzite YALE- (YALE UNIVERSITY, USA) uskutočnila konferencia pod názvom „Rozširovanie hraníc vedy“, na ktorej vystúpila Júlia Sellers s prednáškou pod názvom „Opis mimotelových zážitkov z pohľadu ich priamych účastníkov.“
Na konferencii vystúpilo mnoho vedcov, bádateľov a odborníkov zaoberajúcich sa  mimozmyslovým vnímaním, paranormálnymi javmi, prekogníciou, diaľkovým pozorovaním-Remote viewing, zážitkami blízko smrti- Near death experiences, zážitkami mimo tela -Out of body experiences, liečením na diaľku, teóriami vedomia, UFO portálmi, kontaktmi s entitami mimo ľudskej rasy, atď.
Julia Selles je autorkou knihy o mimotelových zážitkoch „ Videl som to zajtra.“
V súčasnosti prednáša na rôzne duchovné témy vrátane mimotelových zážitkov v SR, ČR, USA.
(Informácie o autorke, jej životopis, tvorbu a aktivity nájdete na http://www.juliasellers.sk
Úryvok z prednášky Júlie Sellers
Miesto konania prednášky: Vedecká konferencia zameraná na paranormálne javy
Yale University, USA, 16 jún 2017, 9.55 hod
Názov prednášky: Opis mimotelových zážitkov z pohľadu ich priamych účastníkov.
Minulý týždeň pri prehliadaní internetu som natrafila na reklamu, ktorá hovorila: "Mimotelové zážitky zaručené v priebehu troch dní." V dnešnej dobe akoby sa roztrhlo vrece s ľuďmi, ktorí sú ochotní zaplatiť obrovské peniaze za workshop, v rámci ktorého by sa naučili, ako sa dostať mimo tela za tri dni a ešte k tomu so zaručeným výsledkom. Ja však poznám osobu, ktorá hľadá pravý opak a to zaplatiť niekomu veľké peniaze za to, aby ho naučili, ako sa dostať späť do tela a zostať v ňom uzemnený.
Táto osoba ( volá  sa Michael) zažíva mimotelové zážitky pri plnom vedomí a teda v bdelom stave od svojho narodenia (viac ako 44 rokov). Michael tiež prešiel tkz. vedomým pôrodom ( pamätá si svoj vlastný pôrod). Stručne povedané, jeho príbeh je príbeh človeka, ktorý si pamätá svoje narodenie rovnako ako smrť. PMH Atwater, medzinárodne uznávaná vedkyňa v oblasti mimotelových zážitkov a iných paranormálnych javov, opísala Michaela v predslove ku mojej knihy „ Videl som to zajtra“ ako človeka: "..., ktorý objavil nový aspekt svojej vlastného bytia – schopnosť opustiť svoje telo a cestovať na iné miesta.“ V jednej z našich interakcií ohľadne Michaela, doktorka Atwater povedala na jeho adresu niečo, čo ma trochu vydesilo. Konkrétne sa vyjadrila v nasledovnom zmysle: "Michael je ešte stále človek, ale začína lepšie fungovať na vyššej frekvencii v porovnaní s tým, čo je (pre ostatných ) normálne. Je to ako keby sa postupne menil na čisté vedomie. "
Mojim cieľom je prezentovať svoju prednášku čo najpravdivejšie a najefektívnejšie všetkým tým, ktorí sú ochotní počúvať môj príbeh bez toho, aby ho súdili.
Skôr ako začnem, myslím, že by bolo vhodné zdôrazniť niekoľko bodov. Po prvé, táto prezentácia predstavuje prípad pre štúdium mimotelových zážitkov založených na tkz. skúsenostiach z prvej ruky, čiže z pohľadu ľudí, ktorí ich zažívajú na vlastnom tele. Z toho vyplýva, že moja prezentácia sa opiera o pozorovania, ktoré sú vo svojej podstate subjektívne, jedinečné a vlastné pre tých, čo ich zažívajú . Po druhé, pre účely správneho chápania fenoménu mimotelových zážitkov je potrebné jasne rozlišovať medzi prirodzeným mimotelovým zážitkom a tým, čo nazývam zážitkom blízkym mimotelovému alebo niečo ako mimotelový zážitok. V rámci prednášky budem prezentovať len spontánne prípady mimotelových zážitkov prežitých pri plnom vedomí. Spontánne mimotelové zážitky sa totiž fenomenologicky odlišujú od zážitkov blízkych mimotelovým, respektíve tkz. nepravých mimotelových zážitkov ku ktorým zaraďujeme zážitky vyskytujúce sa počas spánku, takzvaný fenomén lucidity, ďalej zážitky vyvolané počas hypnózy, zážitky vyvolané formou tkz. REM intrúzie ako je hypnagogia respektíve hypnopompia, ďalej fenomén falošného prebudenia, nevedomej astrálnej projekcie v spánku, autoskopie a autoskopických halucinácií, heautoskopie (či už vnútornej alebo negatívnej), fenoménu Dopplergangera, ako aj mimotelových zážitkov indukovaných drogami, medikamentmi, v momentoch nečakaného šoku, respektíve smrti a inými typmi mimotelových zážitkov, ktorých súčasťou sú tkz.distorcie-fyzické a priestorové zmeny častí ľudského tela, vznikajúce napr. v nastaveniach virtuálnej reality.
Moja prezentácia neobsahuje žiadne citácie z iných vedeckých štúdií zameraných na mimotelové zážitky . Dôvod je jednoduchý. Cieľom prednášky je prezentovať čo najviac informácií a faktov z prvej ruky. Aj napriek tomu, si však jednu citáciu dovolím použiť. Psychologička Susan Blackmore, ktorá detailne študovala podstatu mimotelových zážitkov v jednej zo štúdií na ich adresu uviedla nasledovné: "...... mimotelové zážitky sú krátkeho trvania a udejú sa len raz alebo dvakrát v živote." (Blackmore SJ. Za telo. Vyšetrovanie skúseností mimo tela. Londýn: Heinemann, 1982.) Dovolím si nesúhlasiť s vyhlásením Susan Blackmore, vzhľadom na skutočnosť, že Michael absolvuje viacnásobné mimotelové zážitky viac ako štyridsať rokov každý deň , ciže ku dnešnému dňu musí mať absolvovaných viac ako 15 840 mimotelových zážitkov.
Takže o čom je vlastne príbeh Michaela a čo robí tento príbeh výnimočným?
Michael si pamätá celú prenatálnu fázu svojho vývoja, čiže doby keď sa nachádzal v maternici svojej matky a dokonca aj presný moment keď sa inštancia jeho vyššieho JA, alebo kvanta energie, či svetla, ktoré nazývame dušou vlialo respektíve vstúpilo do maternice a do plodu (ktorý sa neskôr stal jeho fyzickým telom).
Podľa vlastných vyjadrení Michaela: "Mimotelové zážitky mávam od doby, keď nastúpila moja pamäť. Spomínam si, že som opúšťal svoje telo ako batoľa. Spomínam si na dobu prežitú v maternici, na to aké pocity som v nej zažíval, presné zvuky, farby a okolie. "
Michael si tiež spomína na svoje minulé životy, ktoré v skutočnosti nie sú oddelené minulé životy, ale skôr akýsi súhrn udalostí, ktorý pozostáva zo zmesi pocitov, emocionálnych zážitkov, ako aj myšlienok, ktoré prebiehajú simultánne, tu a teraz v súčasnosti, lenže na iných frekvenčných úrovniach, ktoré sú mimo bežného ľudského dosahu. Minulé životy sú vnímané ako minulé z dôvodu obmedzenej kapacity našich zmyslov.
Michael ďalej telepaticky komunikuje so zvieratami, zosnulými, novorodencami a dokonca aj s deťmi, ktoré ešte neboli narodené (sú buď v prenatálnej fáze, alebo sa narodia až za pár rokov, respektíve v budúcnosti). Michael vie vytiahnuť informácie zo stien, dverí, dreva a stromov, kusov nábytku, kameňov, kryštálov a rastlín. V podstate všetko, čo je organické - nie umelé.
 Keď Michael vstúpi do svojho mimotelového stavu pri plnom vedomí, prejavuje určité fyzické charakteristiky. Jeho pohyb sa stáva robotickým, stráca rovnováhu a oči má hlboko prižmúrené. Navyše, keď je mimo tela, stráca schopnosť písania. Má problémy s uchopením pera (nakoľko v mimotelovej pozícii sú jeho svaly uvoľnené podobne, ako je to pri svalovej atonii.). Zároveň má ťažkosti s vyjadrovaním sa, gramatikou, pravopisom, ako aj s jednoduchým ponímaním a používaním jazyka. (akoby v mimotelovom stave pracovala len jedna časť mozgu, pričom centrum reči a celkovej komprehensie jazyka sa zdá byť vylúčené).
Stav mimo tela opisuje Michael nasledovne: Keď sa nachádzam mimo tela, orientujem sa iba na základe mimozmyslového vnímania. Orientujem sa cez dotyky na diaľku. Sú vlastne niečo ako pocity a city. Moje vedomie, teda energetické kvantum, je rozliate v priestore. Cez pocity zachytáva informácie o pozorovanom objekte či osobe na diaľku“.„Je to podobný princíp, ako zviera, ktoré v noci nevidí a predsa sa vie orientovať. Vibračno-oscilačná energia, ktorá je súčasťou môjho tela, ale zároveň je aj rozliata v širšom priestore, má schopnosť pokrývať moje videnie, cítenie, hmat, chuť, sluch a čuch. Fyzické oči, uši, nos, jazyk a kožu pri dosiahnutí určitého vibračno-oscilačného pulzu vo vašom tele nemusíte používať. Rezonančne sa totiž napojíte na vyšší rytmus pulzovania. Ten vám odkryje svet mimozmyslového vnímania“.„Dokázal by som toho toľko povedať. Ľudia však nevedia, ako so mnou komunikovať na úrovni mysle. Čiže telepaticky. Mohol by som ľudí učiť. Vysvetliť im rôzne nové vedecké teórie. Môj problém spočíva v tom, že slovami nedokážem vyjadriť informácie, ktoré som nadobudol. Všetky získané informácie dokážem vyjadriť iba základnými myšlienkami. Alebo opornými bodmi. Vnímam ich totiž v jednom celku. Cez symboly, geometrické tvary, farby a žiarenie. To, čo vnímam, sa niekedy nedá dostatočne vyjadriť rečou. Neexistujú na to žiadne použiteľné výrazy v bežnom jazyku. Jadro myšlienok, ktoré mám uložené v tele, nedokáže prostredníctvom mňa nikto prečítať. Tieto informácie nemám uložené v mozgu. Informácie, ktoré nasávam, sú uložené vo vnútri môjho tela. V mojom duchu. V mojom bytí“.
"Niekedy sa mi do tela vracia len ťažko, inokedy bez problémov a hladko. Keď som mimo tela, fungujem multidimenzionálne. Pri pozorovaní okolia nie som len divák, ale aj priamy účastník toho, čo pozorujem. Je to ako keby ste sledovali film, ale zároveň boli aj jeho súčasťou. Keď opustíte svoje fyzické telo, opustíte tretiu dimenziu a pokračujete existovať vo forme čistej energie, ktorá nie je hustá ako v prípade fyzickej hmoty, ale naopak, je ľahšia a redšia a existuje nezávisle od fyzickej hmoty. Táto nefyzická kvantová energia je schopná prechádzať cez steny, dvere alebo hustú hmotu. Informácie a poznatky nie sú uložené v mozgu. Informácie, ktoré dostávam ja, nemajú nič spoločné s mozgom. Sú uložené v hĺbke môjho tela. V mojom duchu. V mojom vnútornom bytí.
V roku 2016 sme s Michaelom začali spolupracovať s nadáciou FREE. (Nadácia pre výskum mimozemských zážitkov). Experimentálna výskumná štúdia, ktorú zrealizovala nadácia FREE preukázala, že až osemdesiat percent ľudí, ktorí zažili kontakt s mimozemskými civilizáciami zároveň zažilo aj mimotelový zážitok. Skúsenosti mimo tela boli identifikované ako jedny z hlavných skúseností u ľudí, ktorí zažili aj zážitky s mimozemskými civilizáciami. Z toho vyplýva, že fenomén mimotelových zážitkov a fenomén kontaktov s mimozemskými civilizáciami sú navzájom prepojené. V jednom z dopytov Harvardského astrofyzika doktora Rudyho Schilda zaslaných Michaelovi, Michael potvrdil nasledovné:
- v obrovských priestoroch medzi hviezdami sa nachádzajú chladné, tmavé masy podobné planétam. Majú masívne a tuhé jadrá s atmosférickými plynmi a poveternostnými vplyvmi podobným našej Zemi
- za planétou Pluto sa nachádza ďalšia planéta. . Ľudia musia akceptovať, že táto planéta podporuje život . Má drsné podmienky a jej oceán neobsahuje CO2.
Plné znenie vyššie uvedeného textu si môžete prečítať v kapitole XX. najnovšej knihy Mary Rodwell nazvanej Nový človek. Mary Rodwell, medzinárodne uznávaná expertka na kontakty s mimozemskými civilizáciami, opisuje Michaelove multidimenzionálne cesty mimo tela v kapitole XX. svojej knihy. Kapitola nesie názov Interdimenzionálni cestovatelia.
Michael počas svojich ciest mimo tela navštevuje rôzne planéty. V roku 1998 sa o tečúcej vode na Marse vyjadril nasledovne (priamy citát z môjho denníku) : "Na Marse sa nachádza tečúca voda. Existujú tam tiež určité druhy živých tvorov (ako sú ryby a jašterice). " V tejto súvislosti upozorňujem na fakt, že NASA vydala informácie o tečúcej vode na Marse po prvý krát v roku 2014, čo je o 16 rokov neskôr ako sa tieto informácie objavili v mojom denníku.
Niekedy, keď sa Michael nachádza v režime mimo tela prežíva veci, ktoré sa v skutočnosti vo fyzickej realite udejú až neskôr, za pár minút, hodín, v nasledujúci deň alebo týždni, skrátka v budúcnosti. V takom prípade vznikajú skutočne vtipné situácie, podobne ako v nasledujúcom krátkom príbehu, ktorý som nazvala : „Čo sa stane, keď si najskôr svoj chlieb zješ a až potom si ho kúpiš.“
Jedného dňa ma Michael požiadal, aby som mu kúpila špeciálny druh chleba. Tento chlieb predávajú u nás na Slovensku a Michael ho zbožňuje, nakoľko v Amerike k dispozícii nie je. Samotný príbeh nie je zaujímavý, s výnimkou jednej časti. Chlieb, ktorý si dal Michael kúpiť zjedol mimo tela skôr, ako som ho kúpila. Budúca udalosť sa tak stala vo forme mimotelového zážitku skôr, ako sa stala vo fyzickej realite. Michael je zvyknutý na takýto spôsob života a vnímanie reality. Prežíva tak rôzne situácie dva krát, a to v rámci dvoch rôznych časovo priestorových relácií. Jedna je mimo tela, v rámci jeho mimotelového zážitku a druhá nasleduje je vo fyzickom tele, teda v hmotnej realite. Sú chvíle, keď si Michael nie je istý, či to, čo v určitom momente prežíva, je skutočná súčasná realita, respektíve či to je budúcnosť, ktorú zažíva mimo tela.
Michael je tiež okrem iného schopný vstúpiť do tiel iných ľudí, zvierat vrátane vtákov, stromov aj rastlín a napojiť sa tak na ich pocity, emócie a myšlienky. Nasleduje krátky príbeh, ktorý som nazvala: Letel som v tele smutného vtáka. Príbeh v podstate popisuje pocity Michaela potom, ako vstúpil do tela lietajúceho vtáka: "Dnes, keď som vystúpil z môjho fyzického tela, dostal som sa do tela vtáka, ktorý práve letel. Musím povedať, že to bol veľmi zvláštny pocit letieť v tele vtáka. Bol už večer a všade bola tma. Vycítil som, že tento vták bol veľmi smutný. Snažil sa dostať na určité miesto a pochopil som tiež, že táto cesta bola preňho veľmi dôležitá. Nedokázal som však pochopiť dôvod prečo. Keď som bol v jeho tele cítil som, že mu odpadlo z tela pero. Bol to naozaj zvláštny pocit, nakoľko som to cítil priamo na mojom tele. Môžem tiež potvrdiť, že vták nebol hladný, pretože pred časom mal nejaké jedlo vo forme orechov a semienok.“
Čo by ste povedali na to keby tvrdím, že farba má svoj vlastný zápach, chuť, zvuk a tvar? Michael totiž zažíva aj synestéziu alebo tkz. prepojenie zmyslov. Napríklad, keď počúva hudbu, zároveň vníma aj jej farbu, pretože každý zvuk má svoju vlastnú farbu. Dokáže tiež vidieť rôzne tvary a geometrické vzory, ktoré vytvárajú jednotlivé noty. Každá nota a zvuk má svoje vlastné vibrácie. Tieto vytvárajú tvar, ktorý dáva základy denzifikácii hmoty iným i slovami zhmotňovaniu. Michael ďalej vidí formy, ktoré vytvárajú jednotlivé slová; Každá slabika má svoju vlastnú podobu a geometrický tvar. Každé písmeno má svoje vlastné vibrácie, ku ktorým patrí určitý význam. Dokonca aj farby majú svoje vlastné zvuky a noty. Michael deteguje vibrácie pomocou všetkých svojich zmyslov. Počuje, vidí, cíti, chutí a vonia vibrácie. Vibrácie radosti a lásky v porovnaní s vibráciami hnevu a nenávisti majú rôzne vône a úplne inú chuť. Vibrácie sa tiež dajú detegovať kožou vo forme rôznych tlakov, ktoré vo Vás vytvárajú určité pocity, emócie, a myšlienky vo forme informácií.
Vzhľadom na krátkosť času by som sa teraz s vami chcela veľmi stručne podeliť o niektoré pozorovania a myšlienky na tému prepojenia zvuku a svetla, získané v rámci cestovania  mimo tela.
- svetlo (oscilácia) obsahuje zvuk (vibráciu) a naopak, zvuk obsahuje svetlo. Celé elektromagnetické spektrum obsahuje zvuk a v závislosti od pomeru zvuku obsiahnutého v EM žiarení vznikajú rôzne časti EM spektra. Svetlo ako oscilácia a zvuk ako vibrácia sú prepojené. Sú rovnakej povahy, sú vlastne jedno a to isté, ale ich potencionality sú vyjadrené v rôznych modalitách.
- dokonca aj v miestach, kde zvuk nepropaguje sa v skutočnosti nachádza v určitom vibračnom móde. Ide však o to, že na takýchto miestach chýba tkz. Propagačný kanál na jeho propagáciu. Zvuk (či už nad alebo pod prahom počuteľnosti ľudského ucha), vo forme vibrácie existuje vždy a všade a za každých okolností.
-tvar respektíve forma vytvára komunikačný kanál, ľudská reč a jazyk nie je napríklad ničím iným ako interpretáciou tejto formy respektíve tvaru ( jazyk svojimi slovami vlastne iba interpretuje význam tvaru a formy, ktorú jednotlivé slová reprezentujú. Tento tvar-forma však nie reálna, skutočná, nakoľko skutočný tvar / vibrácie nemožno popísať slovami.
Nasleduje niekoľko úryvkov  z môjho denníka o rôznych  zaujímavých pozorovaniach, ktoré Michael objavil  v rámci cestovania mimo tela.
Prvý  úryvok hovorí o tom,  že aj novorodenci staré iba týždeň sú schopné  snívať.
V roku 2000 mi Michael opísal  sen len  týždeň starého novorodenca.   Ten novorodenec bol náš syn. V rámci svojho sna,  alebo lepšie povedané nočnej mory náš syn prechádzal lesom a videl okolo seba rôzne zvieratá,  napríklad slony. Prenasledovali ho. Bál sa. Michael sa dostal do jeho sna, pričom bol schopný tento sen pozorovať a precítiť tak, ako keby sa sníval jemu.  Otázka znie: Ako môže týždeň staré dieťa vedieť o existencii lesov a zvierat predtým, ako ich mal možnosť fyzicky uvidieť?
Je teda zrejmé, že na hlbšej úrovni existuje nejaké univerzálne vedomie založené na  kvantovom holograme, ktoré všetko naokolo navzájom  prepája.
O portáloch a bránach
Brány-portály existujú na špeciálnych miestach v rôznych častiach Zeme. Môžete sa napríklad plaviť loďou na určitých miestach oceánu a náhle zistíte, že vlastne cestujete časom. Môžete tiež cestovať priestorom. Brány existujú na špeciálnych miestach v našej slnečnej sústave. Niekedy Slnko vytvára takéto vstupy (portály) / brány, na základe farby svetelného spektra, nakoľko frekvencie svetla tieto portály otvárajú. Ak sa nachádzate v blízkosti brány a ste napríklad mimo tela, automaticky ste do nej vtiahnutý. Ale pozor, nakoľko naspäť sa nemôžete vrátiť cez tú istú bránu, ktorou ste vstúpili. Na návrat musíte použiť inú bránu. Faktory ako teplota, jednotlivé farby svetla (elektromagnetické frekvencie) a gravitácia otvárajú a zatvárajú brány a portály.
O  galaxiách
Galaxie sa stále dokola rodia a potom zanikajú  v neutíchajúcom  infinitívnom cykle. Podobne je to so slnkom. Zrodí sa a potom zanikne v nepretržite sa opakujúcom cykle. Osobne  som videl mnohokrát ako sa naša Mliečna Dráha zrodila a potom zanikla. Dá sa povedať, že slnečná sústava, v ktorej sa nachádza  naša Zem, existovala vždy.  Ide o to, že vždy zanikne a následne potom zase vznikne. Naša Zem  v budúcnosti  zmizne v plameňoch.  Slnko imploduje a všetko pohltí.
Čo sa deje s ľuďmi po smrti
"Pre väčšinu ľudí platí,  že sa narodia do  nového tela. Niektorí ľudia potom ako zomrú môžu aj naďalej trpieť na fyzickú bolesť a útrapy z tkz. minulých životov.  Človek totiž nie je mŕtvy až  dovtedy pokiaľ sa znovu nenarodí v novom tele.  Samotný fakt, že ich telo zomrelo na zemi vo fyzickej úrovni, neznamená, že sú mŕtvi. Niektorí ľudia sa po smrti na Zem nevrátia, idú do vyšších plání a dimenzií. Takže pokiaľ sa človek znovu nenarodí v novom tele, môže stále cítiť fyzickú bolesť.  Viem to  na 100  percent, nakoľko som bol svedkom týchto záležitostí už mnohokrát. "
Dinosaurie vajcia
Rusi vlastnia tajné zmrazené telá dinosaurov  a ich nakladené vajcia.
Našli ich  zamrznuté v snehu. Vykopali  ich pomocou špeciálneho vybavenia zostrojeného priamo za účelom získania  týchto  zmrazených vzoriek spod povrchu.
Informácie o autorke, jej životopis, tvorbu a aktivity nájdete na http://www.juliasellers.sk
Článek jsem nechal taky zveřejnit na http://www.prvopodstata.com a http://www.suenee.cz.
 
Přílohy jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele     |     Přihlásit     |     Registrovat 
 
JS
JS
(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
 
J+J
J+J
(Dostupné jen pro přihlášené uživatele) 
 
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Str.: 1, 2, 3  

Psát příspěvky můžete po přihlášení

 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2024 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License