Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Mysl, psychika, duševní vývoj     (str. 1 z 2)
Sekce: Člověk, psychika, duchovno, esoterika, magie
   |   Rolovat dolů
Str.: 1, 2  

Psát příspěvky můžete po přihlášení

Adam   
30.10.2016 14:46
Bydliště: Praha
5362 545 5497 
Dvanáct rozhněvaných mužů
 
Sledování filmů u mne patří spíše do výjimečných činností, nicméně včera jsem měl příležitost shlédnout černobílý americký film Dvanáct rozhněvaných mužů. Mimochodem, zahrál si v něm také "George Voskovec". Je to film z USA, 60 let starý, ale přesto v sobě nese velmi dokonalé zobrazení některých věcí týkajících se lidské psychiky. Nepamatuji si, že by to někde jinde bylo lépe zobrazeno...

(Příspěvek částečně vyzrazuje zápletku, nikoliv však rozuzlení příběhu)
Soudní porota, vybraná z lidu, měla zpečetit elektrické křeslo pro mladíka obžalovaného z vraždy svého otce. Uvádím "zpečetit", protože průběh soudního přelíčení na první pohled evokoval, že obžalovaný je zřejmě vinen. Finální odpovědnost za chlapcův osud však měla v rukou tato porota - 12 mužů, vybraných z lidu, a to evidentně pouze s tím kritériem, aby výsledná skupina vykazovala pestrost ohledně zaměstnání, "životní úrovně" atp. A jak už to v tomto bývá, nikdo se však evidentně nezabýval otázkou, jakou mají ti lidé morálku, nakolik jsou přemýšliví a jak velký mají smysl pro odpovědnost.

Film zobrazuje, jak v rozhodování o tom, zda hoch skončí na elektrickém křesle, hrály roli (u drtivé většiny těchto porotců) úplně jiné lidské (psychické) vlastnosti, než nějaký hlubší pohled na věc, nebo část hesla našeho fóra "otevřená mysl, ...". Někdo si ani neuvědomoval tu zodpovědnost a jen spěchal na baseballový zápas, jiným dominovala přezíravost a především těžká subjektivní předpojatost. Verdikt "vinen" by byl jasný už na začátku filmu a film by nezískal žádnou zajímavou zápletku, ihned by vlastně skočil, kdyby se mezi těmi 12ti lidmi nenašel jeden, který se nenechal ovládnout povrchním přístupem. Jeden jediný, který z nich byl dostatečně přemýšlivý. Jednohlasné většině se postavil s tím, že o jasné vině hocha pochybuje. Ale kdo ten film neviděl, zbytek už vám nepokazím - shlédněte sami.

Oslovilo mne, jak kvalitně byly zobrazeny různé lidské povahy a psychické vlastnosti jednotlivých porotců. Dokonale souzněly s realitou a s tím, jací lidé obvykle opravdu jsou, až to byla docela smutná podívaná. Důraz je zde dodán tím, že tyto jinak běžné lidské vlastnosti tentokrát přímo rozhodovaly o tom, zda mladík skončí nebo neskončí na elektrickém křesle.

Ještě jedna věc mne na tom filmu zaujala. Samotný poměr 11 lidí povrchních ku 1 přemýšlivějšímu. My jsme možná zvyklí se už částečně obklopovat určitou sortou, která s náma může alespoň částečně souznit, ale když se podívám namátkově do společnosti kolem, jako kdyby to v tom filmu dokonale trefili... V celkovém průmětu populace by klidně mohl být přemýšlivější a méně povrchní člověk každý dvanáctý... Ačkoliv se mi to samotnému nelíbí, musím si přiznat, že by to tak klidně mohlo být.

Ať už příběh čtený nebo hraný, příběhy jsou obecně vynikající nenásilnou formou, jak nám někdy sdělit i něco velmi zásadního, co se týká naší psychiky a našeho počínání na tomto světě. Doporučuji film shlédnout všem. Některým zobrazené postavy zvednou tlak, jiným může i takový obyčejný zfilmovaný příběh pomoct poskočit na jejich cestě k určité oblasti moudrosti a k vysoké úrovni vnitřní vyrovnanosti.

Tentokrát bylo v sázce elektrické křeslo pro mladého člověka...
 
Přílohy jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele     |     Přihlásit     |     Registrovat 
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele) 
 
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Poota   
14.11.2017 16:12
Bydliště: Praha
8911 582 7397 
Čakry a psychedelika
 
Cituji z "Tajemství květu života" od Drunvalo Melchizedeka, celá kniha je v Čítárně

Str.391
. Možná druhá skupina lidí, kteří objevili způsob, jak se dostat na vyšší roviny, jsou ti, kteří užívají psychedelika. Psychedelika se užívala po celém světě a v celé historii lidstva ve většině náboženských kultur, co já vím. Psychedelika nejsou drogy v normálním slova smyslu. Velmi se liší od drog rozkoše, jako jsou opium, heroin, crack a podobné látky, které vlastně způsobují opačný efekt, než dělají psychedelika. Drogy rozkoše mají sklon povzbudit nižší centra a dát tím dobrý pocit, ale lidé se nakonec dostanou do pasti těchto nižších center. Gurdjieff se domníval, že z pohledu duchovní cesty je kokain nejhorší droga ze všech. Neosuzuji za to nikoho, ale je to jeho volba vzít si kokain, který způsobuje specifické klamy a nabuzuje pocit ega. Je to opačný směr, než jakým se spiritualita běžně ubírá.
. Psychedelika ale dělají něco jiného a lidé, kteří je užívají nejsou na nich obvykle fyzicky závislí jako na drogách rozkoše. Inkové užívali kaktus San Pedro smíchaný s kouskem listu koky (list koky je naprosto něco jiného než kokain). Někteří z původních domorodých obyvatel Ameriky užívají psychedelikum nazývané peyotl, jež je pro ně legální, protože je součástí jejich náboženství. Na egyptských stěnách, asi na 200 místech, najdete obrazy houby Amanita muscaria (Muchomůrka červená!), velké bílé houby s červenými tečkami.
. V 60. letech si lidé ve Spojených státech brali LSD, aby prošli dveřmi do vyšších čaker – zvláště LSD-25. Přes dvacet milionů Američanů si vzalo LSD-25 a byli „vykopnuti“ do vyšších center. Většina z nich byla úplně mimo kontrolu, bez zasvěcení. Staré kultury prováděly nezbytné přípravy před tím, než užily takovéto druhy psychedelik, ale v 60. letech u většiny Američanů neexistovala žádná příprava, a proto také bylo hodně obětí. Ve většině případů se zakotvili v srdci; získali velký pocit rozpínání a stali se láskou a vším stvořením.
. Nicméně dokázali také zakotvit v páté čakře zvuku a začali experimentovat s hudbou. Nic je nezastavilo. Hudba vás automaticky přivádí do páté čakry a v mnoha případech se toi tehdy dělo. Zkušenost páté čakry je naprosto jiná než zkušenost srdeční čakry, stejně jako zkušenost čakry sexuality se nesmírně liší od zkušenosti u čakry přežití.
. Pokud experimentující osoba pokračovala ještě dál, aby dosáhla šesté čakry, objevila posvátnou geometrii a obrazy, které stvořily univerzum. Osoba, která vstoupila do této čakry, měla neuvěřitelné geometrické zážitky, kde se celý život jevil jako geometrický.
. Pouze hrstka lidí objevila cestu do sedmé čakry, kterou je spiritualita. Na této úrovni je opravdu jediná starost: jak nalézt cestu sjednocení se s Bohem, jak se s bohem spojit přímo. Je to jediný zájem, který tato osoba má, když vstoupí do tohoto centra. Na ničem jiném nezáleží.
Ovšem problém u psychedelik je ten, že v okamžiku, kdy droga přestává působit, osoba vždy spadne zpátky do nižších center a do 3D reality. Tyto osoby jsou ale touto zkušeností natolik změněny, že obvykle pokračují v hledání cesty návratu do těchto vyšších světů a obvykle to není prostřednictvím psychedelik.
. Éra psychedelik bezpochyby natrvalo udělala jednu věc – otevřela dveře neboli půlkrok pro cestu vědomí Spojených států jako zemi. Dala lidem zkušenost, která jim ukázala, že vyšší světy skutečně existují. Od té doby miliony těch, kteří to zkusili, tráví svoje životy úsilím dostat se zpátky do těchto vyšších posvátných míst a při této snaze mění zemi a svět.
. Domnívám se, že další etapa evoluce se vynořila, kdy se lidé pokoušeli vyřešit to, jak se dostat zpátky do vyšších stavů vědomí bez použití drog. Máme naše guru, jogíny, meditace a různé spirituální praktiky, náboženské a spirituální cesty, které hledají tuto zkušenost.

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Poota   
14.11.2017 18:21
Bydliště: Praha
8911 582 7397 
Psychedelika kontrolujeme stejně jako heroin. Je to nesmysl, mají léčebný potenciál, říká psychiatr

https://magazin.aktualne.cz/veda/filip-tyls-psychedelika-rozhovor/r~24bcaaaec85011e7adc2ac1f6b220ee8/?utm_source=volnyHP&utm_medium=zabavabox&utm_content=recombee1&utm_term=position-1
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Poota   
14.11.2017 18:47
Bydliště: Praha
8911 582 7397 
K výše zmíněnému psychedeliku Amanita muscaria/Muchomůrka červená:

https://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=https://psychonautwiki.org/wiki/Amanita_muscaria_mycology&prev=search
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

milda    Uživatel podléhá schvalovacímu režimu
14.11.2017 19:20
Bydliště: Milky Way
1830 18 1261 
  Poota napsal(a):    K výše zmíněnému psychedeliku Amanita muscaria/Muchomůrka červená:

"Amanita muscaria mycology
Na této stránce momentálně není žádný text. Tento název stránky můžete vyhledávat na jiných stránkách nebo hledat související protokoly , ale nemáte oprávnění k vytvoření této stránky."
...jakýsi problém cenzurní?

....jestli máš kopii textu, bude lepší ho přímo vložit
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Poota   
14.11.2017 22:49
Bydliště: Praha
8911 582 7397 
Dej do vyhledávače "amanita muscaria", ve výsledku si najdi odkaz
https://psychonautwiki.org/wiki/Amanita_muscaria_mycology
a přejdi na něj pro čtení v angličtině a nebo si na něj přejdi přes
"Přeložit tuto stránku"
pro čtení v češtině
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Adam   
08.07.2018 01:55
Bydliště: Praha
5362 545 5497 
Nadaní lidé - pozitiva a negativa jejich života
 
Posílám článek na téma pozitiv a negativ u nadprůměrně inteligentních nebo nadaných lidí. Článek je s výjimkou několika drobností docela šikovně komplexně napsaný a na nějaký lepší článek na toto téma jsem zatím nenarazil.

https://psychologie.cz/vlastnosti-nadanych-lidi/

Autor v článku neuvedl jednu věc a já myslím, že by tam chybět neměla, tak doplňuji:

Tito výjimeční lidé sice mohou mít zpočátku dost energie a chutě všechno vyřešit a prosazovat výsledky jejich práce a myšlení, ale občas se stává, že pochopí do velké hloubky, na jakých špatnostech, povrchnostech, nespravedlnostech a špatných principech je náš svět postaven a že není žádná naděje to v dohledné době změnit (zacyklenost v opakujícím se vývoji a pádu civilizací, silná zvířecí a primitivní stránka člověka geneticky zakódovaná atd.) a připomenutí několika pozitiv, ze kterých je náš svět tvořen také, jim při své citlivé duši mnohdy nestačí, nebo ta negativa nedovedou brát jako výzvu nenechat se tím udolat a brát to s nadhledem, tak je někdy to negativní vnitřně úplně zlomí a může nastoupit trvalá a kompletní rezignovanost úplně ke všemu, těžké dlouhodobé deprese a někdy může dojít i k opakovaným myšlenkám na sebevraždu. Před vlastním ukončením jejich života pak někdy stojí jen strach, že to nedokážou.
Nebo otupují svůj ostrozrak plný bolesti alkoholem, popř. něčím jiným.
I takto občas nějaký výjimečný, nadaný nebo nadprůměrně inteligentní člověk dopadá.

Dar bývá velmi často zároveň i prokletím.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Had   
12.07.2018 23:04
Bydliště: Tam kde hřmí stihačky
1148 84 1277 
  Adam napsal(a):    Posílám článek na téma pozitiv a negativ u nadprůměrně inteligentních nebo nadaných lidí. Článek je s výjimkou několika drobností docela šikovně komplexně napsaný a na nějaký lepší článek na toto téma jsem zatím...

Trochu ze širšího pohledu. Nedávno jsem se povzdechl na téma nadaných (vyjmečných jedinců). V minulosti si ti mocní, bohatí, obvykle šlechtici byly vychovávani. To mělo ten dobrý vliv, že když narazily na genia tak ho podpoporovali. Neboť věděli, že ti to lidi nejdou kouptit (vytvořit). A co dělá naše doba? Všechny rovnáme do jedné řady a běta tomu kdo vyčnívá. Takže je úspěšně zničíme hned na začátku. A ti co přečkají období dětství, tak je semele systém a dorazí lidská závist s blbostí.
Je mi z toho smutno.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Pafixa   
13.07.2018 21:00
Bydliště: Masada
2187 127 2103 
  Adam napsal(a):    Posílám článek na téma pozitiv a negativ u nadprůměrně inteligentních nebo nadaných lidí. Článek je s výjimkou několika drobností docela šikovně komplexně napsaný a na nějaký lepší článek na toto téma jsem zatím...

Každý jsme byli obdarováni, nejen ti výjimeční, všichni. Ten dar si v sobě nese každý, je na něm, aby svůj dar hledal,nacházel a rozvíjel. Duše si vtělením vybírá svou inkarnační "niku", má určité dané zadání k realizaci tady a teď a pro svůj duchovní růst. To je to, co říkáme,že se někdo "hledá" a někdy se i v něčem úspěšně "najde". Někdo dostane do vínku absolutní hudební sluch - pokud se nenajde v nějaké hudební profesi, nebývá tato osoba "spokojena", "naplněna".Ti s vysokým IQ to mají také ve svých rukou, je to dar už jen pro tu zkušenost duše "naučit se s tím žít" a i přes tuto asi těžší "zkoušku" se s tím vypořádat, naplnit svůj život. Jen je to takový "vyšší level".

Někdo má dán do vínku "zkušenost zdravotního hendikepu", je to pak obdobné. Nechci říkat, že vysoké IQ je hendikep, ono je, pokud si to tak někdo vyloží nebo vybere. Ale není to náhoda, je to účel a jde o jeho naplnění.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

martin11   
04.10.2019 19:26
Bydliště: ...v garáži s Trabantem...
6282 97 3382 
...život je boj...

https://video.aktualne.cz/dvtv/svec-mame-sklon-hodnotit-zivot-podle-toho-zda-se-nam-podaril/r~6d9465fee6bd11e984c6ac1f6b220ee8/?utm_source=atlasHP&utm_medium=newsbox&utm_content=default&utm_term=position-0&utm_campaign=Aktualne

p.s. ...bohužel...každý život je boj...o život....rostlina, prvok, pavouk.. ..atd
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Adam   
22.11.2019 22:54
Bydliště: Praha
5362 545 5497 
Jeden z klíčů k nefalšovanému štěstí
 
Někdo někde na internetu psal, že občas mívá vztek jen tak a že to bývá vztek na sebe sama. Tomu člověku jsem (zrychleně) napsal:

Vztek na sebe, to je jedna z nejintenzivnějších forem vzteku...
Kdo se na to cítí, může takovou náladu zkusit otočit v něco zajímavějšího a zahájit upřímný rozhovor sám
se sebou, z čeho ten vztek tak může pramenit. Většinou má nějaký důvod a většinou poukazuje na něco nevyřešeného ve vlastním nitru. Rozpoznání podstaty takového vzteku, to je polovina cesty k tomu,
dostat se přes to pryč a začít se mít celkově líp. Pro takový rozhovor je dobré se připravit myšlenkou,
že po sobě nemůžeme chtít vždy jen "dobré" způsoby řešeních různých věcí. Vždy vše vyřešíme jen tak, nakolik jsme v danou chvíli schopni. Většina z nás má výchovu trestů za "chyby". Jako dospělí bychom se však měli učit, že podstatné je tento princip opustit a za všechno, co jsme udělali údajně(!) špatně, sami sobě odpustit. Nikdy nemůžeme vědět, jak nějaké současné počínání vyhodnotíme za 5 let. A jak to (třeba
i odlišně) vyhodnotíme pak za 10 let. Pak za 15 let atd. Ten upřímný rozhovor s vlastním nitrem a hledání příčin vzteku, to je jeden z klíčů k nefalšovanému a nesluníčkářskému štěstí. Ten vnitřní klid, když se ho dosáhne, to je moc zajímavá forma určitého "stabilního štěstí"... Je to naprosto nádherná věc... To je ještě opravdovější, než nějaká chvilková exploze dobrých pocitů, které jsou v danou chvíli něčím vyvolány. Všichni máme možnost se k tomuto nefalšovanému stavu hodně přiblížit. A vše (i těžkosti) pak jdou řešit úplně jinak. Protože nás při nošení uhlí do sklepa (při řešení problému) neparalizují bolestivé a nezhojené záněty v našem vlastním nitru...
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Adam   
31.01.2020 22:42
Bydliště: Praha
5362 545 5497 
Báseň starého Indiána
 
Nezajímá mě, z čeho žiješ.
Chci vědět, po čem toužíš,
a zda máš odvahu setkat se s touhou svého srdce.

Nezajímá mě tvůj věk.
Chci vědět, jestli bys riskoval,
aby se na tebe dívali jako na hlupáka kvůli tvé lásce,
snu, nebo kvůli dobrodružstvím, abys opravdu žil.

Nezajímá mě, jaké tvé planety stojí spolu s Měsícem.
Chci vědět, jestli ses dotkl středu svého smutku,
zda v tobě zanechala v životě rány zrada,
a zda ses už kvůli strachu z dalších bolestí stáhl.

Chci vědět, jestli bys uměl žít s bolestí, s mou či s tvou.
Jestli umíš divoce tančit a nechat, aby tě extáze naplnila
až po konec tvého prstu bez toho,
abys mávl opatrnosti, nebo tomu, abychom byli realisté,
nebo abychom pamatovali na hranice lidského bytí.

Nezajímá mě, jestli příběh, který mi povídáš, je pravdivý.
Chci vědět, jestli dokážeš někoho zklamat,
abys byl pravdivý k sobě samému,
a jestli umíš snést obvinění ze zrady proto,
abys nezradil svou vlastní duši.

Chci vědět, jestli vidíš to krásné i tehdy,
když to není krásné každý den,
a že život pochází z Boží přítomnosti.

Chci vědět, jestli dokážeš žít s neúspěchem,
s mým nebo s tvým a přece se zastavit na břehu jezera
a zakřičet stříbrnému měsíci: „ANO!“

Nezajímá mě, kde žiješ a kolik vyděláváš.
Chci vědět, jestli dokážeš vstát po noci plné smutku a pochybností,
unavený a s kostmi rozbitými se postarat o děti?

Nezajímá mě, kdo jsi a jak ses sem dostal.
Chci vědět, jestli stojíš se mnou uprostřed ohně bez toho, aby ses vylekal.

Nezajímá mě kde, co a s kým ses učil.
Chci vědět, co tě podrží zevnitř,
když už se všechno ostatní zřítilo.

Chci vědět, jestli dokážeš být sám se sebou
a zda jsi opravdu rád sám se sebou v prázdných chvílích.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

minsc   
05.02.2020 10:03
Bydliště: Příbram
607 51 657 
Včera jsem od kolegů poslouchal různé historky o tom, co se dělo na vojně, různí ti bažanti, mazáci, “pasování” a podobné ptákoviny. Nedalo mi to abych si nevzpomněl na tohle:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Stanfordský_vězeňský_experiment
Jak se to mohlo tak zvrtnout, i když věděli že je to jenom hra ?
A nejhorší na tom je, že tahle záležitost nemá tady začátek a konec, běží to napříč celou společností. Nejhůř jsou na tom asi struktury, jako jsou armáda, kde se už z podstaty na lidský život moc nedbá. Ale ono to tak běžně funguje i jinde, tak třeba já dělám jako modrej límeček pro nadnárodní korporaci. Pyramidální struktura je shodná s armádou, včetně víry že ti blíže vrcholu jsou jaksi lepší, v tomhle případě to souvisí přímo i s penězi (“peníze získaly na hodnotě, zatímco člověk tu svou ztratil”). Vůbec, ta korporátní kultura by stála za samotnou úvahu. Všechno se zdá být za nějakým účelem, často zcela jiným než je tvrzeno. A tady se to vrací zpátky k té psychologii. Třeba skutečný důvod, proč jsou ředitelé velkých korporací tak dobře placeni. Protože jsou to odborníci, kteří svými znalostmi umožňují společnosti uspět na volném a svobodném trhu, že ? Ale kdež. Jejich skutečným posláním je lidi co nejvíce duševně vykolejit, i když samozřejmě musí předstírat, že jde o něco jiného, o efektivitu, bezpečnost, ekologii atd.
Lidi (pokud to tedy jsou vůbec lidé) co to vymysleli, totiž znají skutečnou podstatu peněz a moci. Peníze jsou pouhá abstrakce, a přesto ekonomové často předstírají že se jedná o přírodní danost / boží dílo (stejně jako se u tzv. “státního dluhu” má jednat o dědičný hřích).
U moci se nejvíce osvědčuje zásada rozděl a panuj. Jak se o tom mluví třeba na začátku videa : https://videacesky.cz/video/george-carlin-malickosti-ktere-nas-spojuji
Nepřipadá vám něco z toho povědomé ? Proč se pořádají všechny ty kontroverzní Prague pride, proč všechna ta údajná oslava jinakosti ?
Nemyslím že těm co to vymysleli nebo to sponzorují na těch lesbách a teplouších nějak záleží, pokud něco tak je spíš nesnáší.
Možná to je jeden z důvodů, proč má mít plebs internet. Ten totiž tento aspekt ještě zhoršil, a to o moc. O kontroverzi zde není nouze, je těžké být skutečně nad věcí. Nakonec ta důchodkyně Pohlová možná měla pravdu. Nicméně, je to jenom nástroj, ale bohužel ho neumíme používat. Podobně jako ty peníze, zdá se že využívají slabin našeho mozku.
Ale to už jsem se zase rozkecal od původního tématu. Ono je těžký všechno to svinstvo správně charakterizovat, ale když tu byla řeč o indiánech, tak jeden z nich to nazýval Kombajn...
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

martin11   
07.09.2020 14:51
Bydliště: ...v garáži s Trabantem...
6282 97 3382 
...malý testík....odpovězte si sami sobě...pravdivě...

https://www.youtube.com/watch?v=CIrdIWL5kks
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

farkas   
07.09.2020 19:24
Bydliště: Střední Čechy
2926 342 3980 
  martin11 napsal(a):    ...malý testík....odpovězte si sami sobě...pravdivě...

Nic moc. Jen 10 bodů.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

martin11   
07.09.2020 19:42
Bydliště: ...v garáži s Trabantem...
6282 97 3382 
  farkas napsal(a):    Nic moc. Jen 10 bodů.

...klídek...jsi v normě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Adam   
10.09.2020 12:14
Bydliště: Praha
5362 545 5497 
  martin11 napsal(a):    ...malý testík....odpovězte si sami sobě...pravdivě... https://www.youtube.com/watch?v=CIrdIWL5kks

Já jen 7 ...

Sice jim budiž omlouvou, že se to snažili rozmělnit větším počtem otázek, ale minimálně 2 otázky byly velmi zavádějící, nejasné, nebo přinášely nemožnost si jednu z nabízených možností vybrat.


Tak například:

Manipulujete s okolím? Ano / Občas / Ne
... Neustále všichni manipulujeme s okolím, různě intenzivně, různým způsobem... Už jenom tím, že třeba volíme "vhodnou" intonaci vyjadřování, abychom třeba toho druhého nenaštvali, nepohoršili... ... ...
V každém našem jednání je vždy větší nebo menší špetka jakési strategie chovat se tak,
aby někdo jiný X X X ... cokoliv ....

Litujete někdy svých činů a máte výčitky?
... Tady blbě spojili dvě dost odlišné věci ... Mohu litovat svých činů, ale člověk, který nějakým způsobem prozřel a uvědomuje si, jak věci v nás a kolem nás fungují, vůbec nemusí mít výčitky. A je to tak v pořádku. Vždy si počínáme jen tak, jak to v danou chvíli zvládáme a jak v danou chvíli umíme reagovat. Oni s myslí, že mít výčitky je dobrá vlastnost spojená s vyrovnaným nitrem, ale je tomu přesně naopak! Výčitky zcela zbytečně generují jen vnitřní nestabilitu, komplexy, klíny a křeče v našem uvažování. Je důležité si umět nalít čistého vína, co se mi povedlo víc a co míň, ale výčitky nemají smysl. V danou chvíli jsem prostě lepší reakce nebyl schopen.

,,Vyberte: Dlouhodobý vztah vs. Vztah na jednu noc"
... Další slepé dogma... Všem je podsouváno, že normální a správné je chtít dlouhodobý vztah, mít rodinu, děti a slepě a křečovitě věřit, že onen konkrétní vztah bude naplněný a po všech stránkách stabilní až do stáří.
A právě i kvůli těmto nuceným předpokladům a "normám" je společnost tolik nemocná a lidé se tolik trápí a tolik se pak k sobě chovají nepřiměřeně...
Chtít rodinu, dlouhodobý vztah a nebo vůbec nějaký vztah, to vůbec nemá být bráno jako zdravý a nutný normál. Lidé si tímto uvažováním akorát sami vnitřně ubližují. Já jsem si třeba klidně mohl vybrat život jen pro vědeckou práci, abych na to měl dost času. A bylo by špatně, kdybych se - jednou za čas - chtěl vyrelaxovat nějakou hravou slečnou...? (Věděla by, jak k tomu přistupuju)

,,Zvládáte vlastní sebekontrolu?"
... Všichni ji do nějaké míry zvládáme a do nějaké míry a v nějakých ohledech nezvládáme. Na otázku neexistuje odpověď.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Pafixa   
10.09.2020 17:22
Bydliště: Masada
2187 127 2103 
Ten test mi přijde dost nablblý, tedy s odpuštěním. Je to celé tak trochu nesmysl.
Někde jsem četl, že ten kdo nemá policejní záznam neznamená nic víc, jen že ho zatím ještě nezískal. Podobně jestli člověk nemá ještě žádnou psychiatrickou diagnozu, tak je to jen protože ještě nenavštívil nějakého psychiatra. No a psychopat je v podstatě označení někoho z patologickou "Psýché", což lze přirovnat k nemoci, tedy pokud má někdo třeba plíseň na nehtu - je to patologie - ale až se jí zbaví, vyléčí si to, tak patologie zmizí, není, je zdravý.
Už to, že si někdo ten test chce vůbec udělat svědčí o jeho pochybách, zda není psychopatem. Když si ho udělá, zjistí že není, nebo to v něm dříme. Úplná bomba je, když někomu vyjde ten velký počet bodů - tedy že je psychopat. No a takovému je jedno když mu to vyjde. Skvělé, úžasná logika. Kdo si tedy test chce udělat, tak je normální, protože psychopatovi to je jedno a tak ho ten test ani nezajímá.

Vyšlo mi 10.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Poota   
10.09.2020 18:39
Bydliště: Praha
8911 582 7397 
  Pafixa napsal(a):    Kdo si tedy test chce udělat, tak je normální, protože psychopatovi to je jedno a tak ho ten test ani nezajímá.

Ani mě nenapadlo se na něj třeba jenom podívat, takže jsem jasnej
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Adam   
10.09.2020 21:37
Bydliště: Praha
5362 545 5497 
  Pafixa napsal(a):    Ten test mi přijde dost nablblý, tedy s odpuštěním. Je to celé tak trochu nesmysl. Někde jsem četl, že ten kdo nemá policejní záznam neznamená nic víc, jen že ho zatím ještě nezískal. Podobně jestli člověk nemá ještě...

Takových testů je plný internet.
Jenže společnost je momentálně na takové úrovni, že opravdu velké množství lidí takové věci baví/zláká.
A to z různých důvodů.
Někdo věří v hodnověrné výsledky a ověření svého stavu.
(Pozor, takových lidí vůbec není málo...)
Někdo zabíjí nudu.
Někdo se chce podívat, jakou konzumní debilitu zase někdo zpytlíkoval.
Někdo ... čert ví, co ještě...
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Str.: 1, 2  

Psát příspěvky můžete po přihlášení

 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte nás   |   Vytvořil: 2015-2023 Adam Benda
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License