Str.: 1, 2, 3, ... 10 Psát příspěvky můžete po přihlášení
Adam 28.12.2016 00:54 Bydliště: Praha
5362
545
5497
Oteplování v ukázkovém důsledku: Ve Velkém bariérovém útesu u východního australského pobřeží uhynulo za posledních devět měsíců největší množství korálů v historii. ...
Úbytku korálů docela věřím, ovšem nevěřím na "globální oteplování", ke kterému nedochází a je to jenom ze setrvačnosti pořád ještě občas používané strašidlo, které nahradilo méně účinné strašidlo předchozí, kterým byla "ozónová díra".
Dalším strašidlem bude nejspíš nadcházející další "doba ledová", ovšem pro jeho příchod je ještě potřeba najít dostatečně fundované vysvětlení, které hlavně neudělá blbce ze všech vědeckých kapacit, které hlásaly "globální oteplování", protože není rozumné podkopat důvěru mas ve vědu.
Každé strašidlo je stvořené k nějakému účelu, většinou k prosazení nějaké jinak neospravedlnitelné pitomosti. Tak třeba "ozónová díra" udělala úhlavního nepřítele z freonů, strašidlo "terorizmus" ospravedlnilo drakonické kontroly na letištích, dosluhující "globální oteplování" má ospravedlnit emisní limity, nesmyslné dotace "obnovitelných zdrojů", "zelených energií" a další podobné habaďůry.
Peníze získané ničením našeho životního prostředí se dávají na naprosto nesmyslné projekty osidlování dalších planet, kam se má lidstvo přestěhovat v době, kdy už na Zemi nebude další život možný.
0
3
Šolim 28.12.2016 11:44 Bydliště: na sever od Práglu
565
65
917
Adam napsal(a):Oteplování v ukázkovém důsledku:
Ve Velkém bariérovém útesu u východního australského pobřeží uhynulo za posledních devět měsíců největší množství korálů v historii. ...
https://www.novinky.cz/veda-skoly/424241-velky-b
Oteplování . . .
Je otázkou, do jaké míry přispěl člověk svými technologiemi a do jaké míry například sluneční energie, či jiné energie z vesmíru.
25 miliónů let starý Velký bariérový útes . . . za tu dobu musel projít cca 250 x velkou teplou vlnou - dobou meziledovou a mnohačetnými malými teplými vlnami, přicházejícími zhruba v cyklu 10000 let.
Samozřejmě, že člověk škodí Zemi, ale energii kterou vytrhl z Země a dal na její povrch, je v poměru s energií sluneční - vesmírnou, zanedbatelná.
PS: Strach je nejlepší prostředek k vládnutí . . .
0
2
proud 28.12.2016 12:48 Bydliště: svet
1922
42
792
Šolim napsal(a):Oteplování . . .
Je otázkou, do jaké míry přispěl člověk svými technologiemi a do jaké míry například sluneční energie, či jiné energie z vesmíru.
Presne,si myslim. Podle me je oteplovani,nebo i ochlazovani prirozenej proces do kteryho nase pusobeni zasahuje minimalne! Ovsem nase chemtrailsovy blbnuti s porucime vetru,desti,ohrozuje v prvni rade jen nas samotny a zivot na planete!!!
0
1
proud 28.12.2016 12:50 Bydliště: svet
1922
42
792
Priroda vzdycky byla,je a bude nad clovekem! Ta prezije a zotavi se,ovsem skudce=clovek to svy vlastni debilni blbnuti vydejchat nemusi!
0
3
Adam 28.12.2016 23:48 Bydliště: Praha
5362
545
5497
Poota napsal(a):Úbytku korálů docela věřím, ovšem nevěřím na "globální oteplování", ke kterému nedochází a je to jenom ze setrvačnosti pořád ještě občas používané strašidlo, které nahradilo méně účinné strašidlo předchozí, kt
Mimochodem, množství CO2, teplota v atmosféře a tloušťka ozónové vrstvy, navzájem dost souvisí.
Osobně vnímám jako nesporné, že člověk ke změnám klimatu svou bujnou aktivitou průběžně přispívá. Zahltili jsme jak sebou samými, tak infrastrukturou a průmyslem, celou planetu. Už je tu příliš baráčků, příliš autíček, příliš lidiček a příliš průmyslových zařízeních. Oné 1000x umoří vola. Když se to všechno posčítá, zkrátka mnoho CO2 generujeme (a nejen CO2) a nelze popřít ani to, že generujeme termoemise. Každý baráček nebo továrna přihřívá vzduch zanedbatelně. Ale když je těmi baráčky posetá celá planeta? Jak bychom vůbec mohli uvažovat o nějaké výmluvě, že ve výsledku látky + teplo masivně neprodukujeme? Planeta a její atmosféra je tepelně izolovaná. To teplo nemá kam utéct...
No a že zase někdo našel chytrý způsob, jak udělat z globálních problémů koryto pro své žraní a chrochtání, to bych zcela odděloval od podstaty věci. Koryto a kšeftovací svinstvo se totiž dá evidentně udělat úplně z každého problému. Pak se jde zase na ruku těm sviňákům na druhé straně řeky, kterým se zase hodí tyto globální problémy znevažovat. Kašlat na nekalé zneužívání věcí ke kšeftování a věnovat se podstatě věcí.
Lidí je příliš a zmíněné produkty uvolňujeme ve výsledku masivně.
A globální oteplování vůbec nemusí znamenat, že budeme ve všech lokalitách měřit průměrně vyšší teploty. Především jde o různé změny klimatu, posouvání klimatických pásem, větší výkyvy v počasí atd.
Výskyt drobného motýlka s názvem kůrovec je pro šumavské dřevorubce hotovým požehnáním už od časů Klostermannových.
Za socíků se Šumavou proháněli pohraničníci, firma Vojenské lesy kácela staleté smrky dle libost a kůrovec nikoho nezajímal.
Zvrat nastal v 90. letech, kdy se klády daly výhodně a bez zbytečných přepravních nákladů zpeněžit v sousedním Německu.
První hlášený výskyt kůrovce řešil v okolí Železné Rudy Josef Záloma, který měl v té době za sebou úspěšnou likvidaci kůrovcové kalamity v Jizerských horách.
Jeho systém likvidace spočíval v umísťování lepů do lesů v době, kdy samičky motýlků kladly do lýka smrků vajíčka. Napadené stromy radil pokácet, kůru oloupat, spálit a dřevo nechat ležet ! Nikdo ho neposlouchal, tak do několika let kůrovec stačil zlikvidovat okolí jezera Laka, Prášilského a kalamita doputovala na Modravu.
Torza suchych stromů na jezerních stěnách vypovídají o tom, že dřevorubci těží napadené lesy jen tam, kde je to pohodlné. To znamená, že těžbou nikdo kůrovce nezastaví, ani v samotných prvních zónách. Prezident Zeman mě tentokrát nepřesvědčil a jako ekonom měl v otázce ochrany přírody raději mlčet.
Les chrání proti kůrovci především okrajové stromy s větvemi až na zem. Postupným odkusováním lesa jsou jednotlivé stromy vydány na pospas nejen kůrovci, ale větru, suchu a změně mikroklimatu, která se projeví oslabením stromů, změkčením lýka a samičkám kůrovce nic nebrání v nasazení tolika larev, které stromy stoprocentně zabijí.
S Modravou sousedí oblast vrchů Roklan a Luzný. V lesích Bavorské Šumavy stojí torza uschlých smrků mezi úplně zdravými stromy. Kůrovec i stromy si tam dál žijí svým životem a nikdo z lesa žádné klády neodváží. Laciného a hotového dřeva mají z české strany Šumavy dostatek.
Okolí Plešného jezera 2010 (Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
0
6
proud 22.02.2017 17:19 Bydliště: svet
1922
42
792
Jsme to ale debilove kratkozraky,dobre nam tak,jak si usteleme,nebo z lenosti ustlat nechame,tak si lehneme! Hlavne ze "nekteri" z nas vydelaji,ale hlavne vydelaji cizakum,po nich potopa,i pro jejich deti.
0
0
milda 21.03.2017 09:30 Bydliště: Milky Way
1830
18
1261
Přepočítali jsme se, přiznali vědci. Stav naší planety je úplně jiný, než jsme si mysleli
"Washington - Většina vědců nepopírá existenci globálního oteplování a naopak jej považují za jednu z největších hrozeb, kterým lidstvo v současnosti čelí. Odborníci z Mezinárodního klimatologického centra a Národního centra pro atmosférický výzkum ale zjistili, že dosavadní výpočty byly špatné. Země se totiž otepluje mnohem rychleji, než si kdokoliv z nás dokáže představit."
Americká vojenská základna původně napájená mobilním jaderným reaktorem, která byla pohřbena desítky let pod ledem v Grónsku včetně radioaktivního materiálu se nyní kvůli změně klimatu vynořuje na povrch. Takzvaný Camp Century měl podle amerických vojáků zůstat na věky pohřben pod příkrovem ledu. Ten ale nyní začíná tát a hrozí tedy situace, že zanechané toxické a radioaktivní látky se vynoří na povrch a znečistí životní prostředí. http://www.securitymagazin.cz/zpravy/desitky-let-opustena-americka-zakladna-s-jadernym-reaktorem-se-vynoruje-z-ledu-1404052113.html
1
1
Adam 11.06.2017 02:36 Bydliště: Praha
5362
545
5497
Aktuální zhodnocení stavu "volné" přírody (IUCN, Sean Maxwell, Nature)
"Vědci tradičně označují za největší hrozbu pro faunu a flóru pokračující rozpad původního prostředí na menší části, např. zástavbou nebo budováním silnic."
"Na druhém místě se v žebříčku hrozeb pro druhy umísťují invazní nepůvodní druhy, které se na nové místo dostaly přičiněním člověka"
"Následuje nadměrné, příliš intenzivní využívání populací určitých organismů sběrem, lovem či rybolovem."
"Uvedený rozbor naznačuje, že zdaleka nejvýznamnější činitel způsobující úbytek druhů na Zemi představuje jejich nadměrné využívání, tedy odběr jedinců z volné přírody v rozsahu, který nemůže vyrovnat rozmnožování nebo posílení populace novými jedinci."
"Proto musíme bohužel konstatovat, že se početnost slonů afrických v posledním desetiletí snížila o těžko uvěřitelných 60 procent a pytláci jich denně kvůli slonovině zabijí více než sto."
Je zvykem za celkem vysokou cenu si pořídit povolený odstřel konkrétního zvířete - tedy ne že by se mi to nějak zvlášť líbilo, ale budiž.
Osobně bych byl pro stejný prodej odstřelu pytláků, včetně odběru příslušných loveckých trofejí - sport by to sice nebyl příliš humánní, ale vysokou míru prospěšnosti mu jistě nelze upřít.
0
5
milda 20.07.2017 10:03 Bydliště: Milky Way
1830
18
1261
Znečištění umělými hmotami hrozí téměř trvalou kontaminací životního prostředí
Z první globální analýzy masové vyráběných umělých hmot vyplývá, že od padesátých let lidstvo vyrobilo 8,3 miliard tun plastů. Většina z nich končí na skládkách nebo v oceánech. Vahou se to rovná jedné miliardě slonů. Plasty v životním prostředí budou existovat stovky, možná tisíce let. Vzniká tak vážná krize, srovnatelná s globálním oteplováním.
"Dusíme ekosystémy umělou hmotou a jsem velmi znepokojen, že to může mít mnoho nezamýšlených, záporných důsledků, o nichž se dovíme teprve, až bude příliš pozdě," řekjl Roland Geyer z University of California and Santa Barbara.
Do roku 2050 lidstvo vyrobí 34 miliard tun plastů.
milda napsal(a):Znečištění umělými hmotami hrozí téměř trvalou kontaminací životního prostředí
...
Je to skutečně závažná věc, ale měl by být vyřknut taky protipól. Například, v naší zemi se v roce 2016 povedlo zrecyklovat 68% plastů.
Praktická rovina problematiky plastů je hodně o tom, že není moc velký zájem je recyklovat, protože podstatně jednodušší a lukrativnější je, vyrobit plast nový.
Firmy, které se věnují svozu komunálního (obecního) odpadu, tak mají dnes docela závažný problém - je obtížné domluvit koncové zařízení, kde může popelářský vůz každý den plasty vysypat. A když už se to s nějakou koncovkou domluví, je to pak náchylné na vyděračské praktiky, které tato koncovka může na svozové firmy zkoušet, protože všem je známo, jaký je všeobecný nezájem plasty odebírat.
0
3
farkas 21.07.2017 23:18 Bydliště: Střední Čechy
2926
342
3980
V Německu jsou PET lahve od nápojů zálohovány 50 feniky.
Je mi záhadou, proč to slavný EP nerozhodil jako striktní příkaz po celé EU. Byl by to snad jediný počin těch nevolených diletantů, se kterým by bylo možné souhlasit.
Největším odběratelem odpadních plastů je Čína, která je obratem posílá do Evropy v podobě dalšího rychoobrátkového zboží - brzkého odpadu. Hadry, hadry, hadry.
Tohle žádné polemiky nezastaví, ale stačí NEKUPOVAT
0
1
milda 22.07.2017 00:05 Bydliště: Milky Way
1830
18
1261
Jedna stará vzpomínka z mladších let. Je zajímavé, jak to ten svět s námi koulí...
Bylo krátce před revolucí, když se náš šéf vrátil z Rakouska. Kromě různých drobností, hlavně kolegyním přivezl také vzácnost
kterou ale nikomu ani za nic nedal!
Tenkrát jsme trávili většinu pracovní doby za volantem a taková věcička by se nám velmi hodila.
Všichni jsme měli podlahy u svých vozů proslazené od vylitých limonád a občas nějaký střep od rozbité lahve se taky našel.
.....a on měl Cocacolu v krásné plastové láhvi, která se dala zašroubovat, použít znovu a nerozbila se - sen nás věčně žíznivých šoférů...
...no a dnes je závažný problém, jak se tisíců tun těchto lahví zbavit...