Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
 
 
 
Investování     (str. 1 z 2)
Sekce: Praktické záležitosti pro všední dny
   |   Rolovat dolů
Str.: 1, 2  

Psát příspěvky můžete po přihlášení

Adam   
23.05.2018 10:59
Bydliště: Praha
3118 372 3013 
Investování - Úvod
 
Ať už se nám to líbí nebo ne, peníze jsou nekompromisní součástí našich životů a jejich množství může bohužel zásadně ovlivňovat naše rozpoložení, míru některých starostí atp.

Netvrdím tím, že jde vždy o přímou úměrnost - že s množstvím peněz roste klid v duši. S nedostatkem peněz jsou starosti, ale s velkým balíkem peněz často přichází zase úplně jiné trápení a upadání do ještě více pokryteckého, falešného a třeba i nebezpečného světa. Asi to chce (jako ve všem) nějaký kompromis. Svědomitě si v mysli uvědomit, kolik skutečně potřebuji peněz, abych měl střechu nad hlavou, základní množství potravin, základní zajištění svých blízkých a hlavně příliš neprodávat svůj čas a životní energii za zaměstnaneckou kariéru a za jakékoliv jalové a zcela zbytečné pozlátko. Mít zkrátka velmi dobře v hlavě srovnáno, jaké jsou ty skutečné životní hodnoty.

Jenže peníze, které stejně k životu (a mnohdy i k seberealizaci) potřebujeme, nám někde leží v obálce, v trezoru, pod matrací nebo v bance na běžném nebo spořicím účtu a ve všech těchto případech se nimi nic moc pozitivního neděje. Jak dny, týdny, měsíce a roky běží, mohly by se třeba byť nějak umírněně množit, k tomu však nedochází, pokud s nimi něco šikovného neuděláme. Ekonomové nám vysvětlí, že peníze ležící někde ladem si dokonce ani nezachovávají svou hodnotu - jejich hodnota mírně klesá s inflací.

A tak, když už jsou ty prachy tolik spojeny s našimi životy, občas mě přepadá chuť udělat s těmi pod polštářem (byť je jich jen zoufané množství) něco pozitivního a podpořit jejich apetit k alespoň nějakému mírnému množení.

Jak, to je někdy docela kumšt.
Tak třeba bude ku prospěchu, pokud si v tomto vlákně vyměníme nějaké poznatky ohledně různých investičních příležitostí a případně se upozorníme i na nějakou aktuálně velmi zajímavou příležitost.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Adam   
23.05.2018 11:59
Bydliště: Praha
3118 372 3013 
Rychlé porovnání různých investičních příležitostí - Mé poznatky
 
Po možnostech různého zhodnocení peněz se snažím dívat dlouhodobě, zkusím tedy stručně zmínít něco k těm, ke kterým mám pocit, že mám co říci.

Mezinárodní měny (změny kurzu)
Vyplatí se jen u velkých částek a je potřeba hodně rozumět mezinárodní měnové politice.

Zlato
Už velmi dlouho se zlato drží v povědomí investorů jako celkově perspektivní a výnosná investiční příležitost. Drahé kovy jsou celkově zajímavé i tím, že se nejedná o fiktivní peníze, fiktivní statky, ale že je to kus něčeho fyzického, co můžeme držet v ruce. Odbyt pro jeho případné prodání je také dobře dostupný. V dnešní době mám však obavy, zda jde z dlouhodobého hlediska skutečně o perspektivní komoditu a zda již nedošlo k nasycení jeho popularity. Zároveň, pokud se začne v budoucnu rozvíjet podmořská těžba nerostných surovin, jako že by to byl očekávatelný trend, pochyb pak můžeme mít ještě daleko více. Proto si myslím: investovat zřejmě jedině krátkodobě, když bude cena zlata poměrně dost nízko.
Dnes je cena 1 trojské unce (1 oz) cca 28 139 Kč, což poměrně nízko je, ale osobně mám takovou spekulaci, že zakoupení zlata by bylo v současné době dobré provést pokud cena klesne pod cca 27 500 Kč.

Další komodity (stříbro, ropa, kukuřice, ...)
Může se využívat tzv. pákového efektu (obchodujete s velkým množstvým dané komodity třeba jen pomocí setinové ceny, takže "malé" naspořené peníze od matrací běžných smrtelníků na to stačit mohou. Měli by se do toho však pouštět jen ti, kteří skutečně rozumí mezinárodnímu obchodu, burze a příslušným vlivům.

Bankovní produkty (termínované vklady atp.)
Banka poskytuje určitý komfort, abyste sami nemuseli spekulovat a prakticky na nic myslet, avšak má to také svojí daň. Banka to má samozřejmě vymyšlené tak, aby na vašich penězích vydělala hlavně ona a až na druhém místě vy. A peníze vám často blokuje. Kdyby se něco stalo a najednou byste "zainvestované" peníze potřebovali, stojíte najednou před velkými omezeními (výpovědní lhůty), nebo před velkou penalizací vašich úspor.

Akcie
Z mého pohledu velmi rizikové. S firmami se v průběhu času různě čachruje, popř. tuneluje atd. Osobně bych se tomu vyhybal. Uvažoval bych o tom jedině krátkodobě, pokud třeba budu mít nějaké klíčové informace, ze kterých bude předem vyplývat logický nárůst akcií dané společnosti.
Jinak se toho ale bojím jako čert kříže.

Investice do různých sběratelských nebo do specifických spotřebitelských věcí
Někdy se nám naskytne příležitost, že máme dobrý (levný) přístup k něčemu a zároveň známe odbytiště, na kterém jsou nám ochotní za danou věc nabídnout poměrně dost vysokou částku. Takové šance se kolem nás vyskytují a my si to často ani neuvědomujeme. Avšak pustit se do toho zároveň znamená, že nakonec musíme do takového obchodování investovat i docela dost času, domlouvání, vyřizování atd. Neměli bychom překročit tu pomyslnou hranici, kdy věnujeme příliš energie do honby za nějaký ten ve skutečnosti ne moc velký peníz.

Sázení
Oficiálně sázení nepatří do investičních příležitostí, avšak pro někoho, kdo má dobrý přehled a odhad v dané záležitosti, tak pro takového člověka může jít o zhodnocování peněz i v tomto úsměvném případě. Jen nezapomenout na to, že sázkové kanceláře vás pomocí nastavených kurzů "berou u huby" co to jen jde a že i když existuje na zápas nebo na výsledek politických voleb váš jasný tip, osud nakonec občas všechno pěkně zamotá. Ale kdo se vyzná, má dobrý odhad a zároveň v tom dovede být opatrný, z dlohodobého hlediska nějaký ten peníz zhodnotit dokáže.

(Malá poznámka k loteriím: Dlouhodobě se jedná o nutně prodělečný systém. I když párkrát vyhrajete, vše je nastaveno a vypočítáno tak, aby loterijní společnost dlouhodobě nakonec vyhrála na vás a ne vy na ní.)


Určitě jsem na nějaké investiční příležitosti, ke kterým bych chtěl něco říct, zapomněl. Když tak doplním později. A také v jednom z dalších příspěvků uvedu jednu aktuálně velmi zajímavou příležitost, o které se však chci trochu více rozepsat.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Adam   
23.05.2018 12:21
Bydliště: Praha
3118 372 3013 
Jste při investování na vlastní pěst připraveni na těžkou zkoušku psychiky?
 
Kdo zkusí jít do nějaké investice s tím, že bude sám spekulovat - bude se sám rozhodnovat, kdy nakoupit a kdy prodat - takového člověka čeká zprvu nenápadná, ale následně velmi mocná a obtížná psychologická zkouška.

Uvažujete o nějaké investici, graf vývoje se vám líbí, rozhodnete se danou komoditu koupit. A pokud jste neinvestor, který není takto zvyklý investovat každý den, je to pro vás něco nového, něco extra a je to něco, v čem máte své peníze, tak pak se zvědavostí a s obavami chodíte každý týden, nebo třeba i každý den, nahlížet na kurz vámi nakoupené komodity a nervózně sledujete, zda to náhodou neklesá. A ono to začne klesat a trvá to třeba i delší dobu. Dlouho to nevydržíte, strach z nekončícího poklesu hodnoty vaší investice roste, až vás donutí investici zrušit a při nevýhodné ceně jí zpět převést na vaše klasické kačky. A donutilo vás to i v případě, že jste ani neměli nějakou informaci, ze které by bylo možné objektivně usoudit, že jde o jistou potápějící se loď.

Tak takhle ne.
Je potřeba mít psychickou disciplínu.
Počítejte s tím, že po nákupu klidně může cena klesat. Ať si klesá. Ona se později zase zvedne. Za týden, za měsíc, nebo za rok. Většinou se nakonec stejně zvedne a vy si buď ukončíte investici s tím, že budete alespoň mírně v plusu, nebo to zvládnete zcela a dáte tomu další šanci. Tedy alespoň pokud nebudete mít nějaké poplašné zprávy, které by vás motivovaly to pak ukončit objektivně. Ale i tyto zprávy to někdy podlomí jen na oko a je často stejně nakonec výhodně prostě ještě víc vyčkat.

Doporučuji tedy po zainvestování nervózně nesledovat kurz každý den a naučit se vyčkat, i kdyby se křivka řítila kdovíjak hrůzostrašně dolů. Pokud máte tušení, že toto nezvládnete, raději na vlastní pěst (se samostatným rozhodováním) neinvestujte.

Dokonce platí taková zásada, že když se cena řítí hodně dolů a vy danému oboru investování do nějaké míry důvěřujete, zainvestujte v tu chvíli další peníze.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

pdob   
23.05.2018 13:56
Bydliště: Liptov
164 14 209 
Ja obchodujem s menami, hlavne pár EUR/USD. Už pár rokov...
A až teraz začínam byť spokojný - držím sa niekoľko mesiacov po sebe mierne nad nulou- neprešustroval som účet. Po rozumy som od začiatku chodil sem: https://www.fxstreet.cz/
Nechce sa mi to celé rozpisovať, pretože je toho strašne veľa, ale nájdete tam od "manuálu pre úplných začiatočníkov až po diskusiu https://www.fxstreet.cz/diskusni-forum+eurusd.html?active_page=1874
Sú tam borci čo po pol roku úspešne obchodujú veľké čiastky aj takí ako ja, čo to máme skôr ako hobby - za drobné. POZOR je to veľké riziko a všade sa na to upozorňuje. Poviem za seba: Na tento biznis (u mňa hobby) si NIKDY nepožičiavajte! NIKDY!
VŽDY to musia byť peniaze o ktoré keď prídete tak Vám v ŽIADNOM PRÍPADE nesmú ohroziť domácnosť. (preto sa tam už tak dlho hrám s drobnými a nie som ešte na jachte v Karibiku ). Je tam aj zoznam tzv. Brokerov- poskytovateľov sprostredkovateľov týchto obchodov a z diskusie si nechať poradiť ktorého. Ja som vyskúšal viacerých ale až teraz som našiel takého, ktorý mi umožní za tak malé peniaze obchodovať a som spokojný.
Je toho fakt veľa nedá sa všetko popísať ako by som chcel a ani sa necítim kompetentný- som stále začiatočník(už niekoľko rokov) hlavne keď na horeuvedených linkoch dostanete kompetentnejšie info. Silno odporúčam najprv DEMO účet a až po dôkladnom skamarátení s platformou si otvoriť účet s reálnymi peniazmi. Sú to najťažšie zarobené ľahké prachy v mojom živote. Ale je to veľmi zaujímavé, všeličo sa o sebe dozviete, malá psycho škola, večný boj medzi lakomstvom a strachom v nás.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

pdob   
23.05.2018 14:06
Bydliště: Liptov
164 14 209 
Adam napísal: Mezinárodní měny (změny kurzu)
Vyplatí se jen u velkých částek a je potřeba hodně rozumět mezinárodní měnové politice.
No ja som otváral účet s 10, 150, 50 euro, ale musí byť broker ktorý to umožní niektorí majú podmienku 1000E (USD) našiel som takého. To napr. komodity som si nedovolil, 10000 usd a viac...
Netvrdím že ma to nelákalo, alebo opcie, ale kôli vyššie uvedeným mojím podmienkam v najbližších 2-3 rokoch nie.
...je potřeba hodně rozumět mezinárodní měnové politice. ... rozumiem jej len okrajovo obchodujem na základe technickej analýzy a v dobe vyhlasovania dôležitých správ https://www.fxstreet.cz/denni-kalendar-udalosti.html sa obchodovaniu radšej vyhýbam.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

pdob   
23.05.2018 14:26
Bydliště: Liptov
164 14 209 
A ešte niečo ten Forex (FX) nie je nejaká burza je to zložitejšie a všetko sa tam lepšie dozviete. Veľmi zjednodušene mojími očami je to ako stávková kancelária kde tipujete ktorým smerom sa vydá kurz danej meny neobchodujete s 1000000USD(EUR...) ale tzv na páku za malú zálohu môžete kontrolovať veľký balík. Všetko čo som tu napísal je veľmi zjednodušené, ja som to 2 mesiace intenzívne študoval kým som sa do toho pustil naostro( a súčasne DEMOVAL) a študujem stále ďalej ale už nie tak intenzívne. Dúfam že kôli tomu nevznikne veľka diskusia pre to čo som napísal, lebo v rámci stručnosti som niektoré veci "výrazne prehnane zjednodušil" a ak je tu niekto, kto tomu rozumie tak by mohol mať oprávnené výhrady, ale dúfam, že to pochopíte.
Poota tu napr. krásne rozpísal o silvovej metóde, I Ting, a za to veľká vďaka, ale toto sa až tak dobre nedá-
1.) chce to dosť času až tak veľa ho na písanie nemám
2.)či by bol záujem( kto by si nechcel prilepšiť o 400- 10000E /mesiac)
3.)Na linkoch ktoré som uviedol v diskusiách, blogoch a knihe od p. Hartmana a iných sa toho dozviete naozaj viac a hlavne nie sprostredkovane cezo mňa, môžem len podať svoje vlastné postrehy a pocity( aj pri mojích drobných sa dá prepotiť košeľa ak trh ide proti Vám, psychyka je silná...).
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

kalyp   
23.05.2018 18:41
Bydliště: Sev.Slovensko
249 23 462 
Ahoj,
Táto etapa je už chválabohu za mnou,venoval som sa jej svojho času asi tri roky,môj názor je taký že sa na tom zarobiť nedá ,alebo inak, nepoznám nikoho profitabilného dlhodobo,snáď iba predstavitelov velkých svetových bánk,ktorý vedia dopredu aké bude vyhlasenie,a kde sa bude svetová ekonomika uberať najbližšie dni alebo mesiace,a pána Hartmana nevinímajuc,inak by mu nestálo za to robiť tie vzdelávacie kurzy,z ktorých má pár drobných v porovnaní s tými sumami , ktoré ako tvrdí denno denne zarába.
Tiež som mu zo začiatku dosť veril, ale realita je bohužial iná!
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

pdob   
24.05.2018 07:20
Bydliště: Liptov
164 14 209 
ja sa tomu venujem od 2008...niekedy aj s polročnými prestávkami zo znechutenia prekladané DEMOm, a až teraz pár mesiacov som profitabilný-čo človek to názor. Fakt je ten že 5% profitujúcich a ten yvyšok dotujúcich (štatistika, podľa mňa tak 3%...). Ešte raz, pre mňa je to koníček nie zárobková činnosť. Pre peniaze chodím do práce.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

kalyp   
24.05.2018 13:56
Bydliště: Sev.Slovensko
249 23 462 
Nemieril som na teba,iba som konštatoval môj pohľad ,na mňa a moje okolie ,mám kamaráta čo ma k tomu doviedol,zo začiatku prerobil skoro 150000 euro,potom sa mu čosi vrátilo ale moc riskoval,a potom to zasa odovzdal a ešte priložil 50000 e,tiež tomu moc veril ako aj ja, aj ja som prerobil z môjho pohľadu dosť no nie tolko ako on a ani na forexových forach som nikoho profitabilného nestretol,snáď borca jedného alebo dvoch ,ktorí najskôr veľa prerobili,a teraz to pomaličky ťahaju naspeť,ale v časových horizontoch zhruba 15 rokov a viac.
Najhoršie na tej štatistike ktoru si uviedol je to, že aj ja a každý koho som na forexe poznal si myslel že práve on je, alebo bude patriť do tých piatich %!
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Adam   
24.05.2018 16:59
Bydliště: Praha
3118 372 3013 
  kalyp napsal(a):    ... zo začiatku prerobil skoro 150000 euro,potom sa mu čosi vrátilo ale moc riskoval,a potom to zasa odovzdal a ešte priložil 50000 e,tiež tomu moc veril ako aj ja, ...

Koupit třeba nějaké zlato při nízké ceně a schovat si ho na důchod, to je úplně něco jiného než aktivně (a do jisté míry riskantně) investovat. Ale riskantní není to investování samo o sobě. Riskantní je spíš nepřipravenost nebo neopatrnost člověka, který nežije investováním každý den.

Zároveň, kdo je bohatý a má k dispozici větší kapitál, tomu se (se vší opatrností) vydělává o dost jednodušeji. Stačí, aby cena komodity vzrostla třeba jen o 5% a takový člověk hned vydělá 50.000 Kč (protože investoval 1 milion Kč). A my obyčejní smrtelníci, jelikož miliony nemáme, musíme čekat na daleko větší rozdíly v ceně, tak se nám to investování dost komplikuje a o to opatrnější musíme být.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

kalyp   
24.05.2018 17:53
Bydliště: Sev.Slovensko
249 23 462 
Opatrnosť ako píšeš je na mieste, no ale keď už raz vstupiš do obchodu,a trh ide proti tebe,tak keď ti dochádza kapitál a ty veríš že už sa to otočí,tak obyčajne všetci zadotuju učet,alebo ukončíš obchod zo stratou,to je na tebe ako sa rozhodneš.
Keď to spravíš prídeš o nejaku dosť podstatnu sumu, ktorá umerne narástla,alebo pokračuješ,to sa môže pohybovať aj mesiac proti tebe,ak to ustojíš finančne, a sa to otočí tak to zasa to môže ísť tvojím smerom aj mesiac kým budeš na nule,tu iba chcem vysvetliť,že môžeš byť opatrný akokolvek,teda ak pojdeš do obchodu a ono sa to otočí,a pôjde proti tebe, tak sa dá veľmi veľa prerobiť jednorázovo,teda preto ten mínus 150000, samozrejme že to nebolo iba z jedného obchodu,ale nebolo ich ani veľa ,lebo človek je tvor chamtivý a chce stratu nazad,preto sa dá dosť prerobiť nech si opatrný ako kolvek,je to skrátka gamblink,iba upravený do podoby obchodovať a zarábať z domu,ale je to pre drvivu večšinu iba klam.
No a kamarát to začinal opatrne pár krát sa mu zadarilo tak začal obchodovať večšie objemy,aj to mu šlo no ale raz sa to otočilo proti a začala spotená košela ako písal Pdob,a bezsenné noci..
Ale to je forex,to nie je to čo uvádzaš že kupiš fyzicky trochu zlata uložíš niekam,a takto pokračuješ.
Chcel som len priblížiť že ako sa dá prerobiť velmi lahko na burze,kedže som mal z tvojho príspevku pocit že si sa pozastavil nad tou prerobenou sumou.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Pafixa   
25.05.2018 20:49
Bydliště: Praha
760 43 741 
Investování se věnuji, tedy já to tak beru, ale v jakémsi přeneseném významu. Investuji do sebe. Do svého zdraví a do vzdělání, do posilování svých schopností vypořádávat se s nenadálými změnami.

Možná to tu někdo nebude chtít, ale myslím si, že investovat do "sebe" je srovnatelné s investováním do zlata, do komodit, a je to svým způsobem i sázka.

Podstatné téma je jak člověk nahlíží na peníze jako takové. Nezřídka jsme vychováváni v duchu "peníze kazí charakter", "za peníze si koupíš vše",no a určitě znáte spoustu dalších ponaučení o penězích. Celkem ten vztah člověk-peníze je vidět na tomto vlákně, vine se tu jako zlatá nit celou diskuzí.

Od jednoho moudrého pana profesora jsem slyšel větu "peníze se válí na ulici, jen je třeba se pro ně sehnout a posbírat je..." - odtud pak lze odvodit, že je třeba nějaké "práce" či "námahy" aby se začali penízky hromadit. Konec konců hraní na burze je "pořádná dřina" :) Každá investice vyžaduje nějakou práci - pokud investujete do nemovitostí, tak třeba jen údržba, pronajímání, je to celá sada "nutných úkonů". Tak mi z toho vyplývá, že investování je práce sama o sobě. Bez práce, nejsou koláče. Bez investic nejsou výnosy.

No a tak jsem také měl období, kdy jsem přemýšlel do čeho investovat. Zjistil jsem, že jsem příliš konzervativní a investoval jsem tedy do fondů, do pojištění, no a do "sebe-rozvoje a rozvoje svých blízkých". Uvědomil jsem si, že jsem sem přišel nahý a bez prostředků, no a odejdu odtud zrovna tak. Tím nechci říci, že téma investování je nějaké liché, to vůbec ne, pokud máme nějakou tu "peněžní energii" tak ji rozhodně nechceme ztratit, ale přirozeně navýšit. Jen lze investovat relativně konzervativním způsobem i jinak - do sebe, do svých schopností a dovedností. Do zdraví, štěstí a spokojenosti.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Adam   
09.06.2018 18:43
Bydliště: Praha
3118 372 3013 
  P+FxA napsal(a):    Investování se věnuji, tedy já to tak beru, ale v jakémsi přeneseném významu. Investuji do sebe. Do svého zdraví a do vzdělání, do posilování svých schopností vypořádávat se s nenadálými změnami. ...

Jistě, to se snažím dělat také a myslím, že zrovna na tomto fóru zdaleka nebudeme jediní.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Správa fóra
Příslušné příspěvky byly přesunuty do nově vytvořeného vlákna:

Kurzové sázení a snahy o kontinuální zisk
https://www.omforum.cz/forum.php?t=461
 
Na sdělení moderátora není povoleno reagovat prostřednictvím příspěvku v tématickém vlákně. Považujete-li za nutné zabývat se tímto moderátorským zákrokem, kontaktujte administrátora fóra prostřednictvím e-mailu admin@omforum.cz.
Zarážka - Až sem mám přečteno

cocot   
14.06.2018 18:17
Bydliště: Muslimice - North Bohemia
1175 33 919 
V těchto knihách jsem se učil o finanční gramotnosti.
 
VELMI pozorně jsem tyto knihy přečetl, za sebe mohu říci, že mi to mnoho dalo a taky jsem později zjistil, že některé věci při vší vůli, NELZE praktikovat u nás!
 
Přílohy jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele     |     Přihlásit     |     Registrovat 
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele) 
 
Fotografie není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

cocot   
15.08.2018 12:01
Bydliště: Muslimice - North Bohemia
1175 33 919 
Jak a kde investovat, aby byl výnos 23-24% bez zdanění!!!
 
Dostal jsem se k této informaci díky příteli, který si šel vybrat první část, kterou dosáhl po 5 letech. Jde o investici, kdy měsíčně platíte 1000,- korun a k tomu vám je připsáno 240,- korun. Celý cyklus trvá 5 let a po ukončení máte 60 000,- naspořených a k tomu BONUS 24 000,- bez zdanění!!! CELKEM 84 000,- korun!!! za 5 let...

Pokud jste OSVČ je tam ještě daňová úleva:)))

Neznám zatím NIC lukrativnějšího a k tomu ještě dodávám, že spořit a investovat může každý, kdo má RODNÝ LIST a je občanem ČR.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

cocot   
24.09.2018 10:54
Bydliště: Muslimice - North Bohemia
1175 33 919 
Jak to dělají?
 
ČNB:
Čistý zisk bank stoupl letos o 300 milionů na 43,9 mld. Kč
Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-trhy/cnb-cisty-zisk-bank-stoupl-letos-o-300-milionu-na-43-9-mld-kc.A180923_115709_firmy-trhy_ele

Zkuste porovnat nějakou firmu, např ŠKODA AUTO, kolik vydělá - čistého zisku, za stejné období a budete jen valit "kukadla" :)))
Krásná otázka ale zní, kam jde ten ČISTÝ ZISK???

Koukněte se na knihy, které jsem zde od Roberta Kiyosakiho zvěřejnil a bude vám vše jasné:)))
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Poota   
24.09.2018 11:22
Bydliště: Praha
7614 497 5414 
Jasně, nejlepší je prodávat peníze - hlavně proto, že nikdo nepozná, co je zboží a co tržba
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Pafixa   
24.09.2018 18:30
Bydliště: Praha
760 43 741 
  Poota napsal(a):    Jasně, nejlepší je prodávat peníze - hlavně proto, že nikdo nepozná, co je zboží a co tržba

Někde jsem se dověděl, že na peníze je dobré pohlížet jako na druh energie. Ony prostě proudí od zdroje různými penězovody a tu a tam se objeví, či zmizí. Nejzajímavější je jakou tato energie vydá práci
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Poota   
24.09.2018 20:50
Bydliště: Praha
7614 497 5414 
  Pafixa napsal(a):    Nejzajímavější je jakou tato energie vydá práci

Na to je jeden docela poučný "vtip":

Do hotýlku v jednom zapadákově přijde cizinec a že by se tu eventuálně ubytoval - jestli si může prohlédnout pokoje.
Samozřejmě, ale nechte mi tu jako zálohu tisícovku, kdybyste si nevybral, tak vám ji zase vrátím - dí hoteliér.
Cizinec mu dá tisícovku a jde si prohlížet pokoje.
Hoteliér vezme tisícovku a jde za kuchařem - tou tisícovkou mu zaplatí dlužnou mzdu.
Kuchař jde za řezníkem a tou tisícovkou zaplatí dluh řezníkovi.
Řezník tou tisícovkou zaplatí dluh, který má u zdejší prostitutky.
Tato dáma odnese tisícovku hoteliérovi na zaplacení dlužného nájmu.
Cizinec se vrátí z prohlídky a praví, že se mu žádný pokoj nezamlouvá a že raději pojede dál - takže hoteliér mu vrátí tu tisícovku, kterou si vzal jako zálohu.
Cizinec odjede, ale čtyři lidi jsou bez dluhů!
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Str.: 1, 2  

Psát příspěvky můžete po přihlášení

 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte nás   |   Vytvořil: 2015-2019 Adam Benda
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License