la napsal(a):Asi to bude patřit sem, ale je to smutné.
Bohužel to není jen o rybách.
0
0
Jiřka 01.11.2018 08:20 Bydliště: Praha
365
7
382
Je to hrozný..
0
0
Adam 01.11.2018 09:27 Bydliště: Praha
6082
574
5966
la napsal(a):Asi to bude patřit sem, ale je to smutné.
https://www.youtube.com/watch?v=BLK8F0E179E
Je to hrozné a zřejmě je to jen malý vzorek toho, co se jinak děje i u jiných potravin možná napříč celým potravinářským průmyslem.
Ale nenechme se celkově odradit od konzumace ryb. České sladkovodní ryby, pokud jsou od rozumného dodavatele, tak myslím, že pozitiva stále ještě podstatně převažují nad negativy.
Šizení produktů je odvěkým problémem. Už starověký Chammurapiho zákoník se musel věnovat pančování. A když v Evropě došlo k čajové "explozi", brzo se začala šidit i tak nenápadná komodita, jako třeba právě čaj.
Nevím, jak to bylo tehdy, ale dnes je doba zatížena celkem arogantní snahou přimíchat do potravin levnou "výplň" už při výrobě a zaměstnanec, který vymyslí, jak tímto způsobem ušetřit firmě peníze (bez ohledu na sníženou kvalitu), obvykle dostává dost hřejivé prémie.
Všechno pokud možno nějak ošulit k vlastnímu prospěchu, to je ostudná stránka jinak úžasné a cenné lidské vynalézavosti.
0
0
farkas 01.11.2018 10:06 Bydliště: Střední Čechy
2932
344
3999
Adam napsal(a):Ale nenechme se celkově odradit od konzumace ryb. České sladkovodní ryby, pokud jsou od rozumného dodavatele, tak myslím, že pozitiva stále ještě podstatně převažují nad negativy.
Hm..... Třeba takový duhový pstruh vychovaný v českých sádkách je to samé jako losos ze sádek norských. Bez vody nasycené antibiotiky a fungicidy by tam ty ryby vůbec nevyrostly. Kapři z chovných rybníků jsou možná v pohodě, ale v jejich případě nelze pro změnu vyloučit GMO v krmných směsích.
0
1
Poota 01.11.2018 12:21 Bydliště: Praha
9111
609
7656
"Sladkovodní ryby" - to zní docela mile, ale jenom do doby, než si člověk přečte, co všechno se prostřednictvím ČOV (čističek odpadních vod) do vodních toků dostává. Mám na mysli konkrétně hlavně to, co projde lidskými organizmy a pokračuje zkrze záchody.
Antikoncepce, léky, potravinové doplňky, metabolika, drogy atd. Chemickým rozborem říční vody lze například naprosto přesně zjistit množství denně užívaných drog v aglomeracích nad místem odběru vzorku.
Existuje ovšem způsob pěstování pstruhů v haltýři těsně pod pramenem. Zásadně se ničím nekrmí ani nepřikrmují, ale žijí pouze a jenom z té pramenité vody, která jim dodává dostatek živin, a to i přesto, že to tak nevypadá.
Takže takovéto ryby ano, ale ty ostatní - no, asi taky nic moc.
0
2
Adam 01.11.2018 15:46 Bydliště: Praha
6082
574
5966
la napsal(a):Asi to bude patřit sem, ale je to smutné.
https://www.youtube.com/watch?v=BLK8F0E179E
Ethoxyquin / Ethoxychin
Protože to považuji za docela závažnou věc, uvedu několik základních bodů k látce ethoxyquin textově. Jednak pro ty, kteří si video nepustí, druhak pro lepší vyhledatelnost tohoto pojmu zde na Omfóru a třetiak doplním i několik informací ve videu neuvedených.
Ethoxyquin - "éčko" E324 - je organická chemická sloučenina sloužící jako antioxidant (užívá se jako konzervant) a antiozonant (přidává se do materiálů pro jejich lepší odolnost před degradací ozonem).
V USA je povolen jako pomocná látka do potravin, v EU nikoliv. Nejčastěji se užívá jako konzervant
v některých krmivech pro zvířata (zabraňuje žluknutí tuků), nebo se přidává do paprikových koření, aby zabraňoval přirozené ztrátě jejich zbarvení.
Jeho český ekvivalent by měl být pravděpodobně ethoxychin. Tento název však zřejmě v ČR zatím nebyl oficiálně zaveden.
Zdá se, že v cizině krmí uměle chované ryby (především lososy) žrádlem bohatým na tuto látku. Divocí lososi ji v těle zřejmě nemají. Hodnoty ethoxyquinu se běžně zkoumají v rostlinách a mase, ale zkoumat ji v rybím krmivu (a popř. i v rybách samotných) zatím zřejmě nikoho nenapadlo (nebo to nebylo prováděno záměrně).
Ethoxyquin je i v současné době ze zdravotního hlediska velmi málo prozkoumaná látka. V roce 2015 se ethoxyquinu věnoval Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA), avšak v jejich zprávě chybělo velké množství podstatných studií souvisejících s lidským zdravím, takže prozatím se užívá onoho bláhového pravidla, že kde nebyl negativní účinek při určité koncentraci jasně ověřen výzkumem, daná látka se (při dané koncentraci) považuje za zdravotně nezávadnou. Asi jen čert ví, jestli studie neproběhly jen z ledabylosti, nebo záměrně.
V norském institutu NIFES (v Bergenu) se účinkům ethoxyquinu na lidský organizmus věnovala vědecká pracovnice Victoria Bohne. Zjistila, že se tato látka umí probít přes ochrannou bariéru mozkových buněk, která slouží právě k tomu účelu, aby do buněk jedovaté látky nepronikly. Následně se ethoxyquin (nebo nějaký jeho metabolit) v mozkových buňkách hromadí a může poškozovat jejich funkci. A to včetně i takové degenerace, která může vést ke genetickým mutacím a tedy i k rakovině.
Po dokončení studie byla Victoria Bohne zbavena oficiálního statutu vědeckého pracovníka a zmiňuje, díky tomu nemá možnost publikovat své výsledky v uznávaných vědeckých časopisech. Současně zmiňuje,
že na ní byl vyvíjen nátlak, aby výsledky studie falšovala.
,,V lidském těle se látka zpracuje a odchází ven stolicí a močí. Zbytková množství však setrvávají v játrech a zažívacím traktu. Je v podezření, že poškozuje vnitřní orgány zvířat. V rámci studií na zvířatech (zejména psech) bylo dokázáno poškození jejich vnitřních orgánů - objevily se dysfunce jater, ledvin, štítné žlázy, reprodukční problémy, vrozené vady u mláďat, alergie."
V půdě je vyšší množství pesticidů než v dobách socialistického zemědělství, varuje hydrogeolog Datel
V Česku je nejhorší sucho za 500 let, trpí jím 98 % území. Přesto podle hydrogeologa Josefa Datla patříme mezi evropské státy, kde zatím nejsou problémy s vodními zdroji. Neplatí to ale v celé zemi, v některých oblastech Česka je situace kritická, upozorňuje.
Mne to zaujalo především kvůli strašnému ekzému manžela mé známé. Poslal jsem jí to s dotazem, jestli náhodou nebere Lutein, nebo jinou formu vitaminu A, který způsobil ekzém autorovi knihy. Odepsala, že manžel Lutein bere, konkrétně Ocutein. Jsem zvědavý, jestli ho vysadí a jestli to pomůže. Neumějí anglicky, tak jsem jí ještě přeložil kapitolu o Luteinu z výše zmíněné knihy. A když už to mám všechno pohramadě, tak to dávám pro zajímavost i sem do Omfora.
Kapitola 11 Lutin / zeaxantin - skrytá smrtící past.
V jednom z mých prvních blogových příspěvků jsem poznamenal, že nyní, když jsem byl po delší dobu bez vitamínu A, že téměř všechny mé zdravotní stavy se vyřešily, nejlogičtějším testem mé teorie by bylo pro mě přímé opětovné zavedení vitaminu A do mé stravy. Abychom se pokusili izolovat tento jediný faktor, bylo by nutné znovu zavést vitamin A, a to přímo z pilulek vitamínu A, a nikoli z potravy. Samozřejmě jsem neměl velkou touhu to udělat. Ne, ani ve jménu vědy. V mém blogovém příspěvku jsem uvedl, že jsem na to příliš zbabělý. Mezi statečností a bláznovstvím je přirozeně velmi tenká hranice. Navíc jsem v mém věku opravdu neměl pocit, že bych riskoval opětovné zavedení všech těchto chorobných stavů. Proto jsem doufal, že nějaký mladší člověk tuto výzvu přijme. To se nestalo.
Dále si myslím, že jsem byl příliš spokojený, měl jsem hladkou kůži, téměř dokonalý zrak 20/20, dobrou výdrž, žádnou únavu, žádnou bolest kloubů a radost ze zdraví a hlavně žádný ekzém, zapomněl jsem na to, jak špatné to bylo. Kromě toho v té době mnoho mých šedivých vlasů zmizelo a vrátilo se k mé přirozené černé barvě. Takže jsem se možná cítil dost statečný, abych přidal nějaký vitamín A zpět do mé diety? Ne, jen jsem pošetile věřil a byl dezinformován dalším falešným kouskem lékařské vědy.
V té době jsem zkoumal dějiny vitaminu A a jeho vztah ke zraku. Četl jsem četné lékařské učebnice na toto téma. Narazil jsem na informace o luteinu / zeaxanthinu a o tom, jak se jedná o další údajně nezbytnou živinu potřebnou pro zdraví očí. Lutein a zeaxanthin jsou karotenoidy a nepovažují se za látky s vitamínem A, protože se nepřevádějí na retinol. Kromě toho jsou lutein a zeaxanthin jediné karotenoidy, které se hojně koncentrují v oku a tak se myslí, že mají ochrannou funkci. Lutein a zeaxanthin se shromažďují zejména ve vnitřní vrstvě sítnice, makule, a zdá se, že se nacházejí v nižší koncentraci v sítnici u lidí s věkem podmíněnou makulární degenerací.
Zjevně, na mé velmi restriktivní stravě jsem pravděpodobně nezískával žádný z těchto dvou karotenoidů. Proto jsem na jednom z mých nákupních výletů, abych vyzvedl nějaký vitamín C, viděl na polici s vitamíny lutein / zeaxanthin a rozhodl se ho přidat do své stravy. Zasáhlo mě to jako kdybych v plné rychlosti narazil do nálaďáku. Bylo to hrozné. Během týdne jsem měl v levé ruce těžkou artritidu. Během pár týdnů to bylo vážně špatné. Natolik, že klouby na levé ruce začaly doslova vyrůstat z dlaně. Kosti v mém levém zápěstí otekly asi na dvojnásobek své normální velikosti. Kůže na mých rukou se rychle opět výrazně zanítila. Mé oči otekly a vyvinulo se velké množství vaskularizace. Moje vlasy rychle přecházely z asi 90% černé na opět asi 70% šedé. V oblasti pánve jsem měl intenzivní zánět. Kůže na bocích trupu byla hrbolatá, téměř vyrážka. Měl jsem obrovské a téměř neuvěřitelné množství kůže, které se uvolňovalo z hřbetu rukou.
Původně jsem si myslel, že můj celkový experiment nyní selhal. Samozřejmě jsem si neustále připomínal, že pokud experiment nedokáže teorii, pak je teorie špatná. Ale pak jsem se vrátil a trochu jsem si přečetl o tomto nádherném luteinu. A nevěřili byste, že je to kategorizováno jako jiná
forma vitamínu A. Myslel jsem si, že jsem udělal to, co jsem si myslel, že nikdy neudělám, více vitamínu-A. Tato chyba nebyla z mé strany úplná pošetilost, ani statečnost. Byla to jen moje reakce na více dezinformace špatné vědy. Přestal jsem brát lutein a během čtyř dnů se můj zánět začal
uklidňovat a začal jsem se velmi pomalu vracet k normálu.
Pro mě však bylo poškození již způsobeno. Moje klouby a kůže byly vážně poškozeny, stejně jako moje oči. Trvalo mi nejméně pět měsíců, než jsem se plně zotavil z této malé nerozvážnosti. Naprosto úžasně se moje vlasy opět vracejí do černé. Proto, ačkoli lutein je běžně doporučován pro
seniory pro makulární degeneraci, nepovažuji to za nic jiného než další jed a za smrtící past pro seniory.
Takže všem lékařským profesionálům, kteří by si to mohli náhodou přečíst, nalepte si to prosím někam a přestaňte předepisovat lutein / zeaxanthin. Ano, to je také rozumně přesvědčivý důkaz, že vitamín A způsobil všechny mé původní příšerné nemoci, včetně ekzému, artritidy, mozkové mlhy,
šedého zákalu, osteoporózy, onemocnění ledvin, cukrovky a dalších. A pokud si myslíte, že tato malá případová studie neprokáže nic, pak se mýlíte. Je lékařsky zdokumentované, že se to mužům mého věku může stát. Je to zdokumentováno jako stav nasycení vitaminem-A, že tělo nemůže
tolerovat ani jeho malé množství, viz: Zdá se, že někteří jedinci trpí nesnášenlivostí na vitamín A, to znamená výskyt příznaků toxicity při běžném požití mírného množství vitaminu A. Tento relativně vzácný stav, který se zdá být genetický, postihuje hlavně muže.
Zdroj: Vitamin-A deficientHealth, Survival a Vision, strana 244
Tato informace je známa už od roku 1996, proč sakra lékařská komunita nevaruje seniory před extrémním nebezpečím konzumace příliš velkého množství vitamínu-A? Myslím, že by to bylo špatné pro jejich zisky.
Co je s Sommerovým tvrzením, že tento stav „se zdá být genetický?“ Má nějaký důkaz na podporu tohoto tvrzení? Našel pro to gen? Ne, samozřejmě že ne. I když se to může jevit jako malý bod, je třeba si uvědomit jeho význam. Je to vzor, který jsem opakovaně viděl v takzvaném lékařském výzkumu. Takže když lékařská věda nedokáže něco vysvětlit, jednoduše vymyslí tyto nesmysly. Tato tendence obviňovat chorobu z genetiky není jen idiotský nesmysl, ale brání v nalezení skutečné příčiny. Tato praxe je neuvěřitelněa bezohledně nebezpečná. Ne, nejedná se o genetický stav nebo poruchu. Moje genetika se magicky nezměnila ve věku 54 let. Navíc to také není mystická „netolerance“. Co se zde skutečně stalo, je naprosto jasné. Je to tak, že lidi jako já v tomto stavu prostě dosáhli bodu nasycení bezpečného ukládání vitaminu A. Poté je každé malé množství jedem. Přestože je dokumentováno, že se lutein / zeaxanthin nepřevádí na retinol, a proto nemá přímou aktivitu vitamínu A, určitě mi to udělal. Nebo možná právě to způsobilo, že se jiný uložený vitamín A uvolnil? Ať už to tak je, věda za luteinem / zeaxantinem je nekompletní.
1
2
Pafixa 13.04.2021 18:58 Bydliště: Masada
2372
135
2218
pavelv napsal(a):Četl jsem knihu Otrávit pro zisk https://ggenereux.blog/wp-content/uploads/2018/09/PoisoningF... v angličtině, kde se snaží autor dokázat, že vitamín A ve skutečnosti není vitamín, ale jed. O tom je i článek v češtině...
Je pravdou, kterou učili na VŠCHT, že co je jedovaté a co ještě ne závisí jen na množství. Problémem je zjistit čeho je přiměřeně dost a čeho je nebezpečně mnoho. Tedy někdy to víme dobře, někdy nemáme ani tušení.
0
0
Sam 08.02.2022 13:49 Bydliště: tady i tam
61
7
74
Nebezpečné éčko oxid titaničitý dnešním dnem zakázán při výrobě potravin
Zdravím „omforáky“. Na níže odkazovaném webu píší že dne 7.2.2022 zakázali používat Oxid titaničitý E 171 v potravinách. Něco mi napovídá že to může mít souvislost s něčím co obsahují „bodky“, nebo jejich účinkem. Možná to může být i jinak, třeba obavou o naše zdraví...
Nevěděl jsem kam s tím, "éčka"jako tématiku jsem nenašel tak jsem to dal sem.
23.06.2024 19:56 Editace moderátorem. Oprava tech. chyby v nadpisu
0
2
Jiřka 11.02.2024 10:50 Bydliště: Praha
365
7
382
Dýmavá kyselina sírová -> nebo-li vitriol
Hromnické jezírko u Třemošné budí údiv a nahání strach. Jeho voda má barvu krve..
Nedaleko vesničky Hromnice, jen kousek od Třemošné, se nachází přírodní unikát, který okouzluje svým osobitým půvabem – Hromnické jezírko, obecně známé jako Červené jezero.
Jezero, které měří 130 metrů na šířku, 190 metrů na délku a noří se do hloubky až 18 metrů, není jen tak obyčejnou vodní plochou; jeho načervenalý odstín ho odlišuje a dělá z něj jedinečnou podívanou v Evropě.
Počátky jezera jsou spojeny s těžbou břidlice v 16 stol. Bohatá ložiska břidlice v regionu po staletí poháněla výrobu kamence, který byl důležitou součástí textilní výroby.
Revoluci v místním hospodářství však způsobil až objev těžby dýmavé kyseliny sírové z břidlice na počátku 19. století.
Pod vedením podnikatele Johanna Davida Starcka v roce 1807 dosáhla výroba vitriolu, jak se dýmavé kyselině sírové říkalo, svého vrcholu. Chemická sloučenina hrála zásadní roli jako jediné rozpouštědlo pro indigové barvivo, které bylo v té době klíčové pro textilní výrobu a hromnická výroba byla jediná na světě.
Hromnické jezírko je výjimečné nejen svým ohromujícím karmínovým odstínem, ale také jedinečným chemickým složením..
0
2
Adam 23.06.2024 18:47 Bydliště: Praha
6082
574
5966
Dusitan sodný - E250
Toto je jen takový krátký štěk, povzdech...
Dusitan sodný - NaNO2 - je prudký jed.
Přesto je nadále zcela běžným a extrémně často používaným konzervantem
s označeným E250, a to především masných výrobků.
Spekulace, že by mohl v člověku podporovat vznik například rakoviny,
je podle mne spíš naprosto logickým faktem, že skóre pro šance vzniku rakoviny prostě dost zvyšuje,
bez nutnosti o tom jakkoli spekulovat. Pro každého jednotlivce je pak samozřejmě
zásadní, jak často se s takto konzervovanými potravinami setkává.
Pro míru nebezpečnosti je potřeba rozlišit, zda se jedná o spíše
výjimečnou konzumaci, nebo zda jde naopak o téměř každodenní.