Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Magnet = pružina?   (str. 4)
 
janko   
02.11.2016 10:06
Bydliště: Vlašim
20 25 29 
...že se vám pletu do diskuze...., vidím situaci pružiny jako nástroje, který v sobě uchovává obousměrný potenciál zákona akceREalkce tím, že je zpracovaný dvěma procesy. První proces je uchovaný v materiálu, druhý ve tvaru a úloze prožiny - tedy proces daný lidským faktorem.
Zatím co magnet se stejným obousměrným potenciálem (přitahovat x odpuzovat) svou pozici získal tlakem, což je u feritu jasné, a u horniny je třeba znát celý proces vzniku hmoty (z rezonance hustot, mutací - a oprav chyb začlenením její části do původní struktury).
Takže u magnetu podíl lidské činnosti (tlak na vznik feritu) vede k chápání sil, které na počátku vývoje hmoty formovaly prostor a čas.
Pochopením úlohy času v "rovnici" ... "čas = rychlost pohybu" tak vede k jinému uspořádání paradigmatu, tvarovaného poznávacími systémy, které stály na počátku tohoto letopočtu - latiny + matematiky desítkové/oktávové/ struktury....
..rozdíl mezi pružinou a magnetem je v aktivaci cyklů, pružina ji potřebuje stále, zatímco magnet je obdobou "zdvojeného akumulátoru"...?, vybíjí se postupně z prvního "nabití"..., jinak jsou si dost podobné...
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2024 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License