Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Využití příkonu indukčních strojů   (str. 6)
 
Píďalka   
07.12.2017 13:27
Bydliště: ČR
1379 447 1792 
  E_man napsal(a):    Poznámka: f je ve vzorcích z Wiki frekvence otáček motoru nikoliv frekvence napětí v síti. Nebo se pletu?

Samozřejmě. Zkus se však taky podívat na otáčky u severoamerických asynchroních motorů a evropských, a zjistíš, že ty otáčky jsou závislé na frekvenci v síti. Synchroní běhají v Severní Americe na 60Hz standartně na 1800 RPM. http://www.baldor.com/catalog#category=110

Evropa běhá standartně na synchronních 1500.
Jinak citát z katalou MEZ: http://www.elmotory.cz/download/K_01.pdf
" Otáčky a směr otáčení
Jmenovité otáčky platí pro jmenovitá data. Synchronní otáčky se mění přímo úměrně se síťovým kmitočtem."


U asynchronních dochází sice pod zátěží ke skluzu, ale i jejich otáčky závisí na frekvenci sítě.

S laskavým pozdravem, Slávek
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License