 | Píďalka 07.12.2017 13:27 Bydliště: ČR
|
| E_man napsal(a): Poznámka:
f je ve vzorcích z Wiki frekvence otáček motoru nikoliv frekvence napětí v síti. Nebo se pletu? |
Samozřejmě. Zkus se však taky podívat na otáčky u severoamerických asynchroních motorů a evropských, a zjistíš, že ty otáčky jsou závislé na frekvenci v síti. Synchroní běhají v Severní Americe na 60Hz standartně na 1800 RPM. http://www.baldor.com/catalog#category=110
Evropa běhá standartně na synchronních 1500.
Jinak citát z katalou MEZ: http://www.elmotory.cz/download/K_01.pdf
" Otáčky a směr otáčení
Jmenovité otáčky platí pro jmenovitá data. Synchronní otáčky se mění přímo úměrně se síťovým kmitočtem."
U asynchronních dochází sice pod zátěží ke skluzu, ale i jejich otáčky závisí na frekvenci sítě.
S laskavým pozdravem, Slávek |
|