Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    TTG - Teslův toroidní generátor   (str. 2)
 
Adam   
31.12.2017 18:10
Bydliště: Praha
5803 563 5846 
Navrhuji žádné příspěvky nepřesouvat, protože když by se smíchaly do sebe, byl by tu ještě větší zmatek, než který tu už tak máme.

Upozorňoval jsem Tě na to, abys nebyl zbrklý a abys nevytvářel chybné souvislosti.
Například jsi sem zatáhl rozdíl frekvencí, jenže tam žádné frekvence nejsou! Pokud mluvíš o tom mém úplně prvním grafu ve vláknu o elektromagnetické indukci, pouze sis nevšiml, že tam magnet míjí cívku - prolétne kolem ní. Žádná frekvence tam není a také se tam žádná frekvence neindukuje. Tudíž žádná frekvence tam není dvojnásobná nebo jiná.

Děkuji, že jsi mi schválil základní vztah pro elektromagnetickou indukci, jenže ho pořád špatně chápeš. Záměrně jsem uvedl ten vztah v nediferenciálním zápisu, aby to bylo ještě jasnější a jednoduché, ale Ty sis musel najít diferenciální vztah a špatně si ho vykládáš. Všeobecně tento vztah definuje okamžité indukované napětí, takže používáním pojmu "přírůstek" si v tom jen děláš další zmatek. Jde o okamžité napětí, nic víc.

Je velmi dobře, pokud jsi se pokusil stanovit křivku celkového magnetického toku v celém jádru jedné cívky, protože právě podle průběhu toku by se mělo počítat indukované napětí, nikoliv podle hodnoty B.
Pokud se ale podívám na Tvůj nový graf, okamžitě je vidět, že je špatně, protože tam máš nenulové hodnoty indukovaného napětí i v takových úsecích, ve kterých je hodnota toku chvilkově konstantní. Tam musí být samozřejmě hodnota indukovaného napětí nulová. Bez změny toku se neindukuje nic.

Přijde mi, že máš potřebu vidět v tom jeden vstupní střídavý průběh a podobně vypadající výstupní střídavý průběh indukovaného napětí s tím, že bude pouze "fázově posunutý". To ale platí jen pro sinusový průběh, nikoliv všeobecně.

Křivka toku má oproti B opravdu o něco jiný průběh. Můj náčrt, který jsem tu minule udělal, obecně platí - indukované napětí se bude tvořit v pulzech (jednou kladný pulz, jednou záporný pulz) zhruba tak, jak jsem to načrtl, ale ty pulzy budou mít jiné náběžné hrany - náběh a sestup bude pozvolnější. Pokud mi pošleš hodnoty toku, nakreslím přesný průběh napětí včetně reálných náběžných hran pulzů. Udělám to rád, ale po tom všem vysvětlování bys správného grafu měl už být schopen docílit klidně i sám.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2024 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License