Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Rakovina, její domácí léčení a prevence   (str. 3)
 
Poota   
08.01.2018 14:24
Bydliště: Praha
9086 603 7589 
Na imunitní systém mám dost odlišný názor - jeho úlohou je bojovat proti tomu, co je tělu cizí. Jestliže některou buňku rozezná jako vlastní, tak už ji dál nezkoumá a rozhodně se nezdržuje nějakým zkoumáním její funkčnosti nebo dokonce kontrolou jejího genetického kódu. Čili vlastní buňky nechává na pokoji a cizí likviduje bez ohledu na to, jestli jsou zdravé a nebo poškozené.
Velice dobře to demonstruje třeba borelióza, na kterou imunitní systém reaguje (tedy pokud) migrující skvrnou - ovšem jenom ve velice raném stádiu napadení organizmu. Již po pár dnech se borélie dokážou zamaskovat tak, že je imunitní systém nerozezná.
Cituji z http://www.omforum.cz/p.php?idx=8038 "- borélie mohou přirazit k tělesné a nebo i obranné buňce (B-lymfocyt), s pomocí enzymů vyvrtat díru do její buněčné stěny, usmrtit její jádro a pak používat její obal jako kostým nebo masku."
Jak vidno, imunitní systém nedokáže rozeznat, že vlastní buňka obsahuje cizí jádro nebo dokonce celý organizmus.

O správné a přiměřené množení buněk se má starat apoptóza - pokud je v pořádku, tak buňka v pravý čas sama "umírá". jestliže k tomu nedojde, tak buňka přežívá dál a dál taky chátrá, takže už neplní svoji funkci a při dalším "nadbytečném" dělení předává potomkům stále defektnější DNA a navíc "překážejí" jako stále rostoucí nádor.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2024 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License