 | Adam 29.04.2019 08:34 Bydliště: Praha
|
| E_man napsal(a): To jistě ano, ale jen proto, že se zvyšuje namáhání ložisek (zvětšuje se tření v ložiscích) a zvětšuje se tření o okolní vzduch. Jinak nemá energie setrvačníku kam uniknout. |
Ne, jde i o samotnou změnu rychlosti hmotných bodů setrvačníku, které chtějí setrvávat v konstantním momentu hybnosti, ale změnou orientace osy jsou z této setrvačnosti vyrvány a musejí se ustálit s novým (pozměněným) vektorem momentu hybnosti. |
|