Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Setrvačník, gyroskop   (str. 7)
 
Had   
01.05.2019 09:23
Bydliště: Tam kde hřmí stihačky
1534 90 1476 
  martin11 napsal(a):    ....myslím, že na skejtu jest "motorem" skejtař....a dělá ty vlnky aby vůbec jel.... zrovna tak na houpačce. Musíš "pumpovat" jinak se nezhoupneš....

Houpačka je jiný fyzikální jev. Jediné co je spojuje je energie dodávaná člověkem. Kdyby skejták nedával do skejtu tu energii bylo by to perpetum ..... (jízda po rovině nebo do kopečku). Já vím že jeto může připadat jako něco jiného, ale kolečka na skejtu máš čtyři setrvačníky kterým měníš osu náklonu (to dělá ten skejták zatáčením). Když by jel konstantní rychlostí, kam by se poděla ta energie kterou do toho dává skejťák.

To samý již tady rozebíraný Posilovač zápěstí YATE Wrist Ball gyroskopický.
Otáčky navyšuješ změnou náklonu.

No gyroskopický efekt se uplatňuje i při jízdě na kole. Skus stát na místě a nenaklánět se, dost namáhavý Zatím co když jedeš tak to jde samo.

No ono některý věci bereme jako samozřejmost že to tak funguje, a nepozastavujeme se nad tím.
Dále zapomínáme že setrvačník může mít více funkci k využití např. akumulátoru pohybové energie, stabilizace (otáček) a detekci změny náklonu a možná další. A to že využíváme jednu funkci neznamená že ostatní zmizí.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License