Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Matematika   (str. 3)
 
Ilem   
21.11.2019 14:58
Bydliště: Hradec Králové
451 67 525 
  buky napsal(a):    Tahle soustava je ale v rozporu s 1.NZ, kde na těleso působí dvě rovnaké opačně orientované síly, protože na povrchu se projevuje setrvační účinek (akceler ukazuje zrychlení) Je to soustava nerozoznatelná (rozeznat to...

Když pominu to, že do matematické polemiky dáváš fyziku,...
Připomenu 1.NZ: Corpus omne perseverare in statu suo quiescendi vel movendi uniformiter in directum, nisi quatenus illud a viribus impressis cogitur statum suum mutare.
Jestliže na těleso nepůsobí žádné vnější síly nebo výslednice sil je nulová, pak těleso setrvává v klidu nebo v rovnoměrném přímočarém pohybu.

Kde vidíš, jaký rozpor? Nikde ani slovo o tom, jestli je to síla gravitační, setrvačná, nebo nějaká jiná.
Když budu hnidopich, téměř nikdy není nějaká síla osamocena. Na závaží na stole působí gravitační síla, odstředivá síla zemské rotace a další odstředivá síla obíhání kolem slunce, rotace galaxie,...a na konci je síla desky stolu, která je vždy přesně opačná proti vektoru ostatních sil.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License