Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Metody měření gravitačních anomálií   (str. 13)
 
Adam   
18.02.2020 09:56
Bydliště: Praha
6425 584 6134 
  martin11 napsal(a):    ...a jak to stejné místo najdeš???... ... ... .... .... ...jaký použiješ stativ???? mám začít pro tebe něco hledat???

Stejně bych body měření určil předem, aby síť takových bodů měla nějakou logiku (smysluplnou strukturu)
a v tomto případě si lze pomoct GPS třeba v mobilu. Nebo se měřicí body vyberou převážně z běžných rysů terénu plus třeba pár dodatečných bodů vyměřených pomocí GPS, to už je celkem dost libovolné,
ale pro smysluplné komplexní měření je dobré mít to připravené předem.

Martine, díky, já mám stativů několik (pro případy, že něco měřím v terénu), ale tady stativ vůbec nebude potřeba. Trubka se jen ručně srovná se slunečním paprskem a stiskne se jen tlačítko, čímž se všechny údaje zapracují.


Spíš mi držte palce, ať zdolám tuhle matematickou výzvu, protože i když se cítím i ve složitější matematice dobře, tohle je fakt takový "hodně delikátní" rébus...
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License