Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Saharské oko   (str. 1)
 
Píďalka   
06.06.2020 23:24
Bydliště: ČR
1274 432 1644 
  Adam napsal(a):    A jakmile hovoříme o severní (dnes prakticky vyprahlé) části Afriky, vždy mě to nutí připomenout, že zhruba před 20 tisíci lety byla místy tato (dnes pouštní) Afrika díky době ledové bohatá na vodu a vegetaci...

Zhruba. Zatra zhruba.

Kdyby ses nevyhýbal dokumentaci a alespoň se prohrabal mapami kartografů patnáctého až sedmnáctého století, které jsem ti tu vrazil do archivu, a je jich tam pár stovek, zjistil bys, že mapovali ve své době dnešní Saharu jako hustě obydlenou krajinu s názvy měst a řek atp. Před 20 tisíci lety? No a kyby sis ty videa prošel, domákl by ses Google Earth satelitních fotek, které ukazují takových pozůstatků staveb po Sahaře veliké množství včetně překvapivě zachovalých kaskád přehrad na vyschlých korytech řek. Ale to Adam ne, jen aby si zachoval iluzi neovlivněného spekulování s údaji, které jsou sice naprosto uměle vytvořené, ale za to požehnané jezuitsko-vědeckou doktrínou falešné historie.

Adame, já osobně jdu jinou cestou. Nejdříve jdu po jakékoliv dokumentaci o danné věci a pak z ní vyházím, co se pere s dobře dokumentovaným jako falešné údaje, a to i v porovnání s jinými disciplinami, popřípadě údaje bez dostatečné, či přesvědčivé dokumentace. Jedním z nich je těch 20 000 let pouštní Sahary. A mezi námi, totéž, co se týče obydlenosti Sahary velice nedávno, jen před několika stoletími a zastavěnosti, se v relativně malém týká i dnešní, pouštní oblasti na východ od Kaspiku, Malé Asie a Nevadské pouště.

Ahoj, Píďalka.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte nás   |   Vytvořil: 2015-2022 Adam Benda
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License