 | E_man 26.06.2020 03:09 Bydliště: Kde lišky dávají dobrou noc
|
| E_man napsal(a): .......
Zdá se však, že to není nabíjecí proud elektronového mraku ale svodový proud baňky žárovky, protože pouhým foukáním (ochlazováním) proud klesne na nulu.
Zatím nevím, jestli to je vakuová žárovka, ale spíše... |
Definitivně to je svodový proud té skleněné baňky (asi nějaké sodíkové sklo). Se zahřátím začne vést.
Domnívám se, že plyn uvnitř nedovolí vznik elektronového mraku, Snad jen hluboké vakuum. |
|