Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Volná energie   (str. 9)
 
E_man    Uživatel podléhá schvalovacímu režimu
02.07.2020 00:39
Bydliště: Kde lišky dávají dobrou noc
2217 85 1825 
I bych s tím souhlasit mohl. Izotermickou expanzi samozřejmě nepovažuji za zdroj energie, jen jako nástroj pro dokonalou přeměnu tepla v práci.
Právě na tom Pootově trkači můžeme (snad) vidět, jak a kde ta volná energie vzniká.
8 litrů vody z malého převýšení 3m za minutu má určitou energii která přepočtená na jednu sekundu dává v průměru vstupní příkon cca 8x10x3/60 = 4W.
Poota díky své konstrukci vytvořil mechanismus, kde při periodických zpětných trkacích rázech nasává vzduch. Ten je při trkacím rázu systémem vodního kladiva (jakýsi dirakův impuls) vtlačen spolu s vodou do vzdušníku a spolu s vodou následně stoupá výtlačnou hadicí do výšky 18m. Díky tomu vzduchu v hadicí není vodní sloupec v hadicí kontinuální ale je přerušován bublinami. Proto ve vzdušníku není výsledná střední hodnota hydraulického tlaku dána hydraulickou výškou výtlačné hadice ale jen součtem dílčích sloupečků vody a tedy podstatně menším tlakem.
Díky tomu podstatně nižšímu tlaku ve vzdušníku může menší příkon natlačit do vzdušníku jak vodu, tak i vzduch, který je v té rázové komoře izotermicky stlačen, čímž je vstupní energie 4W dokonale využitá.
V důsledku tohoto geniálního zařízení se nám pak nahoře v 18 metrech za minutu objeví 2.5 litrů vody, což představuje výkon 2.5x10x18/60 = 7.5W. Nejsem si teď jist, jestli přívodních 8 litrů za minutu je odtékající z trkače či přitékající do trkače, to nám objasní Poota. Ale i kdyby 8 litrů bylo odtékajících a tedy přitékající bylo o 2.5 litrů více tedy 10.5 litrů, představovala by vstupní energie 10.5x10x8/60 = 5,25W tedy stále 1.4x více energie.
Ja mám pro to vysvětlení to, že stoupající bubliny vzduchu se nám při klesajícím tlaku nejen rozpínají izotermicky (a ochlazuji), ale současně ohřívají jednak od vody se kterou cestují a jednak od okolního vzduchu přes plášť výtlačné hadice. Času na to mají habaděj.
Tímto mechanizmem okolní prostředí (vzduch) koná práci a vynese do 18m větší množství vody, než kolik by odpovídalo vstupní energii 4W.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2025 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License