 | Píďalka 07.07.2020 22:34 Bydliště: ČR
|
| Nějak mi tu v té diskuzi uniká úvaha o vektoru gravitační síly. On totiž nemusí být v danné lokalitě nezbytně přesně dostředivý vůči středu matičky Země. Pokud by v danné lokalitě měla řekněme voda téct do geodetického kopce, dá se velice reálně přepokládat, že je zde vektor gravitace znatelně odkloněn od geodetické vertikály. Nicméně mi přijde, že svah by se měl celkem snadno nechat velice přesně a těžko popiratelně změřit ze vzdáleného, tudíž neovlivněného bodu, obyčejným nivelákem.
Ahoj, Píďalka. |
|