Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Věci fyzikální - Různé   (str. 9)
 
buky    Uživatel podléhá schvalovacímu režimu
18.08.2020 20:16
Bydliště: Slovensko
427 110 
  martin11 napsal(a):    myslím, že siloměr není pružina - siloměr měří úroveň gravitace....zkus to se skutečnou pružinou . pokus v rozjíždějícím autu je krásná ukázka akce a reakce...

Nezlob se, ale takovou pí..ovinu jsem už dávno nečetl Nespočet kritiky jsem si přečetl, že pokus jsem převedl zle. A představ si danej pokus, kde závaží v podobě kyvadla škrtne o podlahu jsem vyskoušel s obyčejnou pružinou. Každý si to může vyskoušet sám, jde o jednoduchej pokus.

Akce, která vyvolává stejnou reakci je i při zrychlujícím autě bez kyvadla. Ovšem pojem akce - reakce je pojem podle kterého se nedá popsat co se v skutečnosti děje. Je to na dloooooohou diskusiu. Ale v jednoduchosti : Proč auto nezrychlí shodně na ledu jak na asfaltu ? V obou případech jde přece o akci a stejnou reakci.

Rozhoduje výsledek experimentu.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License