 | Adam 25.08.2020 13:38 Bydliště: Praha
|
| Poota napsal(a): Piva mají stejně jako lidi i různý charakter a záleží jenom na tom, jak dalece jsou nám sympatická. ... ...
Není to vůbec o kvalitě, síle a nebo ceně, ... |
Přesně tak.
Ten "odborný termín" pitelnost se dá krásně zaměnit se slovem pitomost.
Je to velmi individuální. Podobně jako kdyby chtěl někdo tvrdit, že umí rozhodnout, které vůně jsou čichatelné / příjemné a které nikoliv.
Po cestě z měření potenciální gravitační anomálie na Berounsku jsme se s ourelem
zastavili v pivovaru a restauraci Berounský medvěd:
https://mapy.cz/s/2MnFd
A já tam ochutnal pivo Zlatý kůň. Velice mi zachutnalo, přišlo mi velmi zajímavé, nevšední, s příjemným chuťovým "pozadím", zkrátka jsem z něj byl poměrně nadšený (ourel může potvrdit). No a pak jsem se doma jen tak pro zajímavost podíval na hodnocení "odborníků" a našel jsem ještě horší odezvy, než jsem čekal. Pucovali to jak bahnitou řeku a házeli pojmem "nepitelné".
No, ať si tito "odborníci" jsou, mě mohou být volní - nevidím smysl se s nimi snažit dohadovat, protože je to právě věc individuální.
Jenže, tady jde o něco jiného...
Kdybych viděl první ty recence a až pak narazil na možnost toto pivo ochutnat, přirozeně bych ho asi nechtěl zkoušet a dal bych si raději něco jiného. A o hodně bych (já osobně) přišel.
Takže takhle nějak. |
|