E_man napsal(a):Vektor síly F působí na ten hmotný bod m v akcelerometru směrem od středu (odstředivá síla). Proto také (vektor) zrychlení, které ti ukazuje akcelerometr musí být odstředivé,
Tak jako, odstředivé nebo dostředivé zrychlení po nulové dráze. A nezabudni si naciachovať akcelerometer