Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Vodní gravitační zdroj - Diskuze   (str. 1)
 
E_man    Uživatel podléhá schvalovacímu režimu
02.02.2021 11:19
Bydliště: Kde lišky dávají dobrou noc
2217 85 1824 
E_manův názor na vztlakovou hydroelektrárnu
 
Abych nebyl obviněn z toho, že si hodlám svoje "pochybné znalosti" odnést do hrobu, pokusím se v následujícím stručně načrtnout názor na to, odkud se bere energie ve vztlakové (buoyancy) hydroeletrárně.
Tady na https://youtu.be/Moh4TXQ5MGU?t=104 "nějaký" Andrej Maklakov se snaží komentovat činnost právě takové elektrárny i se zajímavými záběry. To video ukazuje záběry, které jsem ještě neviděl, neboť jak říká, jsou to záběry na část zařízení veřejnosti nepřístupné, hlídáne kamerami kde na vás budou jako "očen zlyje sabaki".

V dalším obecném popisu vychází z Boyle–Mariottova zákona popisující izotermické děje v termodynamických zákonech. Podstatné však je, že zde uvádí záběry na "kompresor", v jehož funkci by zřejmě mohlo fungovat výkonné turbodmychadlo (viz přiložené obrázky převzaté z tohoto videa).
Otázka zní, jak se zde dociluje "izotermické komprese" v těchto fofrech"???
Pohledem na obrázky by mohla být odpověď jednoduchá.

Do turbodmychadla je podle mého názoru vstřikovaná plynule voda ze spodní části elektrárny a tedy bez potřeby dalšího kompresoru. Turbodmychadlo stlačuje vzduch spolu s vodou "rozsekanou na mraky", která v miliardách malých kapének (mikrobubles) s povrchem "fotbalového stadionu" v mžiku (mnohem rychleji "než bys řekl švec") absorbuje tepelnou energii stlačeného plynu (vzduchu). Tím je změněna "adiabatická komprese" prakticky na "izotermickou", kde tepelná energie je odváděná v kapénkách vody a možná i páry.

"Teplá voda" je v tom vodorovném potrubí oddělená od stlačeného vzduch tím vodorovným potrubím s těmi svislými trubkami a je tlačena pod vyšším tlakem zpět do vztlakové elektrárny, zatímco vzduch je dávkován do vztlakových nádob ve spodní úvrati.

Ve vztlakových nádobách se vzduch opět izotermicky rozpíná, neboť při styku z vodou a stěnami vztlakových nádob má "moře času", aby se opět při rozpínání ohříval a tedy čerpal energii z vody zpět a konal "vztlakovou práci".

A jen teď "do mých názorů" Pitbulové!
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele fóra)
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele fóra)
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele fóra) 
 
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2024 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License