Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Vodní gravitační zdroj - Diskuze   (str. 1)
 
E_man    Uživatel podléhá schvalovacímu režimu
18.09.2021 13:12
Bydliště: Kde lišky dávají dobrou noc
2217 84 1820 
V tomto provedení ten "kompresor" viz obrázek https://www.omforum.cz/soubory/sfo21/Centrifuga-omf6633.png ještě asi nebude stlačovat vzduch či plyn, pouze bude na vnějším konci spirály (samozřejmě zavřené) vytvářet kapalinu pod vysokým tlakem. Ten tlak je dán odstředivou sílou na jednotku plochy podle vzorce
F=m.ω2.r
kde m je hmota
ω je úhlová rychlost (ω=2.π.f), f je frekvence otáček
r je poloměr otáčení hmotného bodu.

Pro představu krychlička vody o hraně 1cm (1 gram) nám při poloměru otáčení 10cm (průměr 20cm) při otáčkách 10000ot/min vytvoří tlak na na jeden cm2 něco přes 100N tedy více jak 10bar(atm). Současně bude obvodová rychlost v místě poloměru 10cm při těch otáčkách 10000/min něco přes 100m/sec!

Domnívám se, že aby to fungovalo jako kompresor, museli bychom tu vodu spolu se vzduchem dopravovat tím "šnekem" (spirálou) tenkými trubičkami (kapilárami). V těch trubičkách nám i malé množství vody začne stlačovat vzduch tak, že na konci těch šnekovitých kapilár už bude vzduch stlačen a současně předá velkou část svého stlačovaného tepla kapalině.
Na konci šneku ten stlačený vzduch opustí trubičku. Kapalina mnohem těžší se usadí na vnější stěně a pod velkým tlakem je vystřikována tryskou proti směru otáčení.
Pokud rychlost vystřikované kapaliny proti směru otáčení bude také něco přes 100m/sec, bude podle zákona akce a reakce předána prakticky všechna pohybová energie kapaliny zpět rotujícímu segmentu se šnekem s kapalinou. Kinetickou energii kapalina získala právě cestou od středu k vnějšímu okraji, ale půvabné na tom systému je, že ji může celou opět odevzdat, takže motor kryje jen ztráty třením v ložiscích a třením celého rotujícího "trojšneku".

Uvedenou konstrukci by Had mohl ověřit, že lze vhodným dávkováním kapaliny a změnou otáček dosáhnout stavu, kdy kapalina opouští "trojšnek" s právě opačnou obvodovou rychlosti a tedy s minimem energetický nároků na příkon motoru.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2024 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License