 | buky 24.07.2022 19:11 Bydliště: Slovensko
|
| Někomu to možná nedáva smysl, ale má to svoje opodstatnění a je to v souladu s 2.NZ.
Když ale budeme uvažovat při obíhající družici o dvou silách (dostředivé - odstředivé) které jsou v rovnováze, tak se dostanu do sporu protože to automaticky znamená rovnoměrnej přímočarej pohyb 1.NZ. Proto se v dnešní fyzice uvažuje jen o dostědivé gravitační síle, ale to zas znamená volnej pád resp. se to popisuje jako, že obíhající družice padá k Zemi
Souhlasím jak to popisuje Adam buhužel pro akademickou komunitu nestráviteľné ! |
|