 | buky 25.07.2022 11:18 Bydliště: Slovensko
|
| Tak skusím: Ta tekutina ve vodováze má v důsledku rotace snahu uniknout ven s trubky v odstředivém směru. Nakolik je trubka uzavřená, tak dochází k věčšímu hydro tlaku na vonkajšej strane a tak je bublinka vytlačována v dostředivém směru.
U rotující kapaliny v hrnečku je to podle mne shodné. Tam je větší tlak na obvodu jako v strede. Proto nečistoty putují od větčšího tlaku k menšímu. Nemám však odměřeno a potvrzeno, že je to tak. |
|