 | Adam 25.12.2015 13:59 Bydliště: Praha
|
| Adam napsal(a): ... přiznám se, že si teď nejsem jistý tím, zda třeba Peruánci používali i dvacítkovou soustavu podobně jako dávní obyvatelé Střední Ameriky. |
Tak nepoužívali. Vzpomněl jsem si, že místo psaného čísla používali provázky a na nich vytvořené uzly - tzv. kipu. A právě jsem dohledal zajímavost, že zřejmě šlo o desítkovou číselnou soustavu. |
|