Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Vodní gravitační zdroj - Diskuze   (str. 2)
 
fana   
16.10.2022 13:05
Bydliště: uprostřed
158 107 
Potencionální energie otřes se, výpočet nicnedělání,,,
 
Dostal jsem se k videu od Maklakova o „KPP Rosch“ asi před rokem a v poslední době jsem z toho „v trudomyslnosti“, dostal jsem se do slepé uličky. Budu asi skákat zmateně mezi myšlenkama.

Myslím si, že na kompresoru nezáleží, a pak to je určitě čarodějnictví.

Začnu tímto:

Tento dokument „KINETIC POWER PLANT Konzept und Leistungbilanz z 01.07.2019“ říká, že to využívá „brzdnou práci“, skrze „elektromagnetickou vazbu“. Nebo jsem už totální snílek a podařilo se jim všechny „oblafnout“? Když to analyzuji dílek po dílku, tak mě nic jiného už nezbylo. A ještě v dokumentu Lozano píše, že „rosch“ řekl, že za jejich technologií je fyzikální princip „chronal potential“, „časový potenciál energie/síly?“.

Oni prostě tvrdí, že odebírají „energii v pohybu ještě neprojevenou“ (mechanickém pohybu). Su blb?

Všude i v patentu se píše jen o kolotoči, nikde nic podrobněji o tom co je za převodama, do jakého pracovního bodu generátoru se převodem nastavuje, atd,,, nebo na tom nezáleží?
Šel bych do směru DC, ale nějak ještě nerozumím U,I,otáčky,momenty na DC motor/generátoru.

(ty dvě hřídele místo jedné něco určitě dělají, ale když to někdo vidí, hned to zjednoduší na celkovou sílu na „jedné“ ose)

Pocitově: v tom kolotoči vidím akumulátor potenciální energie, jeho velikost dává předpoklad nějakého možného maxima výstupního výkonu. Něco jako ty rotační používají Ek.

Kolotoč zvedne Ep (m.g.h), ale když to strčím do vzorečků (SŠ) jakoby ta výška zmizela, jakoby „g“ netáhlo, tím, že dobíjíme plováky vzduchem máme stálou neklesající úroveň Ep, takže potom se těmito vzorečkama dopočítám čeho? Když se má Ep měnit na Ek a tím práce? Když máme kapacitu stále nabitou, prostě mi to pocitově neeee. Není to izolovaná soustava.

Zkusil jsem na papíře povol-brzdi-povol-brzdi , ale ani tím se nedostanu klasicky (hybnost, setrvačnost) na „pořádné zesílení“. (nebo to neumím vypočítat)

Takže plováky jedou 0,3 m/s , ale já ho netlačím, já ho držím/brzdím! Takže počítat P = krouťák x úhlová rychlost je podivné, protože když povolím, tak plováky stále táhnou, táhnou až do nějakého vyrovnání odporu prostředí versus rychlost. Za 0,009 sec zrychlí na 0,4 m/s, ale přitom stále dodávaly na hřídel tah. Nebo ne?

Jak „povolit“ a stále nechat připnutý výkon do výstupu?

A teď to seknu, budu 0,001 sec brzdím, dostanu nějakou práci odpovídající (v,s,t,F,,,,) a navíc dostanu „silový“ náraz, co mi ten náraz provede v generátoru? Plováky přitom stále táhnou! Může to postrkovat rotor dopředu a tím dělat víc elektřiny než odpovídá mechanické práci? (kmitání 50Hz, 100Hz,,,,)

A nebo to je prostší, a to co oni píší v dokumentech prostě funguje? Ty výpočty z pdf i Maklakov spočítají výkon, ale při rychlosti plováků, které fyzicky nedosahují? Jen to postavit?

Nějaký pracovní bod generátoru, možná né každého, dokáže něco jako čerpat energii bez pohybu? Když to vezmu ad absurdum. Když budu chtít plováky udržet zastavené, tak teoreticky musí motor vytvořit kroutící moment za klidu, a ten tvoří pomocí U x I, a proud teče, protože kdyby tam nic neteklo, tak se to přece nespálí, ne? Jasně tady mě řeknou, že použijí mechanickou brzdu, někdo možná, že převody a servo, a není ani hypotetická debata. A když to nejde za klidu, tak zavedu aspoň pomalý pohyb? A převod do generátoru „právě na nějaké otáčky“?

Nějak přeneseme „napnelismus“ z mechaniky do elektriky, kde „proud teče i když to mechanicky skoro stojí“.

Pochopení co dělá generátor nebo řízení , regulace zátěže, to bych viděl jako cestu. Kolotoč pak postaví každý. Nebo to elektromagnetická vazba umí sama? Nebo postavit , zapojit a koukat.

Nevím jaké existují všechny vzorečky, mám podezření, že to žádným, který bych našel, svou neznalostí stejně nespočítám. Ale mám pocit, že „to co je před převodem do generátoru, lze nahradit i jiným řešením“ , ale když nevím co udělá ten efekt, tak nevím, no.

A možná sem se z teho zvencnul.


Dva příklady s čísly a sledujte Ep a výkon:

Pokud Maklakov mluví opravdu o zařízení , které bylo na měření v DEKRA, mluví o asi 27 plovácích, 30 litrů, 10 metrů, což dává Ep cca 60kJ (přes nějaké ty průměry naplnění) , rychlost plováků 0,3 m/s, a DEKRA naměřila spotřebu kompresoru cca 3,6 až 4 kW (tohle číslo je i v „KPP pdf z 01.07.2019“) , výkon cca 58kW, do sítě 54kW.

Prototyp 250W ,
podle dat pracoval použitý DC generátor v maximu svých možností cca 280W, Ep cca 900 J.
Celkem 18 plováků (9 pracuje), 4,8 litru plovák, výška cca 2,1 metru. Kompresor (95W) měl kapacitu plnit plováky na rychlost cca 0,1 m/s.

Ten prototyp bych bral radši než střechu FVE panelů.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2024 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License