 | Energy1 23.02.2023 16:07
|
| Adam napsal(a): Ale aby vinutí bylo k jádru co nejblíže, co nejtěsněji.
A tímto způsobem bych třeba teplotu nemusel řešit vůbec... |
Velmi správně, vzduchová mezera úplně zbytečně snižuje účinnost a pokud není žádná tak jen dobře.
Ono je potřeba si uvědomit, co znamená tepelná odolnost a co udělá teplota 60st s kostričkou za provozu. Vinutí velkého průřezu namotané velkou silou na kostřičce má pnutí jako prase a polyamid není dost houževnatý na to, aby to ustál a pokud se zahřeje takto navinutá cívka na 50st a více tak se celá zkroutí. Vycházím z mých zkušeností, není nad sklotextit. Ale volbu nechám na každém |
|