Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Generátor Figuera - Základní zmínky od Energy1   (str. 18)
 
Energy1   
23.02.2023 16:07

1955 112 2046 
  Adam napsal(a):    Ale aby vinutí bylo k jádru co nejblíže, co nejtěsněji. A tímto způsobem bych třeba teplotu nemusel řešit vůbec...

Velmi správně, vzduchová mezera úplně zbytečně snižuje účinnost a pokud není žádná tak jen dobře.

Ono je potřeba si uvědomit, co znamená tepelná odolnost a co udělá teplota 60st s kostričkou za provozu. Vinutí velkého průřezu namotané velkou silou na kostřičce má pnutí jako prase a polyamid není dost houževnatý na to, aby to ustál a pokud se zahřeje takto navinutá cívka na 50st a více tak se celá zkroutí. Vycházím z mých zkušeností, není nad sklotextit. Ale volbu nechám na každém
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License