Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Generátor Figuera - Základní zmínky od Energy1   (str. 19)
 
martin11    Uživatel podléhá schvalovacímu režimu
24.02.2023 08:26
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858 110 3651 
  Energy1 napsal(a):    Otázky ohledně lenzu jsou od mých blízkých velmi časté. Tak vidím, že je nutné i tady znovu připomenout o co jde. Nejprve uvedu případ konvence, aby se mělo s čím porovnávat. Rotační generátor vytváří pohybové...

...tak přátelé, koho to zajímá, tak se přidejte...je nutné nastudovat spoustu věcí k pochopení Figuerova zařízení.
Budu zde průběžně popisovat co studuji, vy kteří jste toto studium absolvovali ofiko, t.j na nějaké škole mě , nebo nám amaterům pomoci...každá rada vítána...
Dnes jsem došek k úvaze, že musím nastudovat Homopolární generátor...proč zrovna toto...mám pocit že to souvisí s Figuerou. /prosím toto/
Homopolární generátor je stejnosměrný elektrický generátor.

Homopolární generátor je tvořen elektrickým vodivým diskem umístěným mezi dva axiálně magnetované kruhové magnety, které se vzájemně přitahují. Celá soustava se otáčí v rovině kolmé na vektor magnetické indukce statického magnetického pole. Potenciálový rozdíl je vytvořen mezi středem a obvodem disku. Směr indukovaného proudu je závislý na orientaci vektoru magnetické indukce pole vůči směru otáčení. Je též známý pod názvem unipolární generátor nebo Faradayův disk. Napětí je obvykle nízké, v řádu milivoltů až voltů v případě malých demonstračních modelů. Typickou vlastností pro homopolární generátor je schopnost dodávat vysoký stejnosměrný elektrický proud při nízkém napětí. To je způsobeno nízkým vnitřním odporem.

Teoreticky je fungování homopolárního generátoru vysvětleno pomocí Maxwellových rovnic. Tyto rovnice jsou základem moderní elektrodynamiky a jsou považovány za nejlépe praxí prověřené. Některé typy experimentů však ukazují na jisté nesrovnalosti, které lze shrnout do fenoménu tzv. Faradayova paradoxu.
...no a to je ono, proč mě to zajímá...
Faraday paradox....ví o tomto někdo něco???
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License