 | Adam 27.02.2023 21:04 Bydliště: Praha
|
| buky napsal(a): ...
Jenže na rozdíl od figueru jsou to hmatatelné věci, které fungujou, takže inžiniering nejsou blbci !!! |
Inženýrů a fyziků se mohu zastat také. Jenže ne v této věci. Tohle je trochu o něčem jiném.
Existují dneska super-složitá zařízení, která vyžadují ty největší mozky, kterým to v hlavě úžasně funguje.
A jejich zařízení potom fungují v praxi. Jenže každý "druh" takového zařízení vyžaduje trochu jinou "představivost". Trochu jiný "druh představivosti". Schopnost ty věci vidět
v určitých konkrétních detailech.
Já osobně bych si troufnul na navržení a vypočítání třeba částicového urychlovače.
Podobného jako je v CERNu. Nebo výpočet něčeho jiného, třeba ohledně astrofyziky.
A proč se na to cítím? Vidím to celé v mysli. Jak to funguje, čím se co ovlivňuje a které
matematicko-fyzikální věci na to použít. Ale to neznamená, že hned musím podobně dobře vidět
třeba to, co se přesně děje v několika různých ohledech, když mám věci kolem indukce,
když se mi "prvotní" magnetické pole "míchá" s dalším "nově" vznikajícím polem
v rámci Faradaye/Lenze a co všechno to vlastně v různých detailech znamená.
Tím neříkám, že já osobně to nevidím, ale silně si umím představit, že tohle vyžaduje
docela specifický typ představivosti. Ta analogie není úplně přesná, ale Tesla také žil
vedle spousty geniálních lidí té doby. Ale on měl ten určitý druh "vidění", který se u jiných
až tolik neukázal. A to že kolem něj byla fakt banda chytrých lidí už tyhdy.
Energy1 to naopak velmi dobře vystihl a opravdu je zbytečné to vnímat jako podceňování
šikovných a chytrých lidí. O tom to není. Přijde mi, že často se snažíš na něco nasadit
nějaký zjednodušený pohled a na základě něj vyvozovat nějaké dojmy, co je pravda a co ne.
Jenomže tady se řeší věci, na které kdyby stačilo nějaké zjednodušení, dávno to všichni
mají hravě postavené a funkční. V tomto zjednodušeném pohledu budou transformátor
a kterékoli indukční stroje vždy a pouze těmi zařízeními, tak jak je to známé.
Ten jednoduchý pohled na to bohatě stačí. Naučit se běžné zákonitosti.
Trafo... U2 = U1 . n2 / n1 .. Pohoda.
Bez nutnosti ty věci v různých ohledech hlouběji "vidět".
Figuera opravdu vyžaduje vidět věci, které každý nemá to štěstí vidět je dost jasně.
Vím, o čem mluvím. Kvůli tomu Figeura opravdu není moc vhodný na klasické bastlení overunity.
A i u velmi zkušených a chytrých lidí v oboru je potřeba
být "šlehnutej" ještě i něčím dalším. Specifickým. |
|