 | Barbucha 13.06.2023 00:17 Bydliště: Pod mostem v Praze
|
| kutil napsal(a): Budeš se divit ale ta žiletka mě nedá spát, ty zákony o odstředivé síle platí i v té žiletce.
Problém spíše bude v tom dostatečném přívodu vody k jednotlivým tryskám. |
To je sice pravda, že odstředivé síly jsou zákonitě i u žiletky, ale bohužel do hry vstupují nežádoučí odpory proudění a turbulence v úzkém přívodním kanálu, které vše zdegradují na nefunkční a nákladnou hračku.
docela zajímavé povídání právě o tlakových ztrátách v potrubí, což je náš případ.
https://voda.tzb-info.cz/teorie-voda-kanalizace/8514-vliv-mistnich-odporu-na-tlakove-ztraty-v-potrubi |
|