Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Donnie Watts generátor   (str. 17)
 
Barbucha    Uživatel podléhá schvalovacímu režimu
13.06.2023 00:17
Bydliště: Pod mostem v Praze
539 30 385 
  kutil napsal(a):    Budeš se divit ale ta žiletka mě nedá spát, ty zákony o odstředivé síle platí i v té žiletce. Problém spíše bude v tom dostatečném přívodu vody k jednotlivým tryskám.

To je sice pravda, že odstředivé síly jsou zákonitě i u žiletky, ale bohužel do hry vstupují nežádoučí odpory proudění a turbulence v úzkém přívodním kanálu, které vše zdegradují na nefunkční a nákladnou hračku.
docela zajímavé povídání právě o tlakových ztrátách v potrubí, což je náš případ.

https://voda.tzb-info.cz/teorie-voda-kanalizace/8514-vliv-mistnich-odporu-na-tlakove-ztraty-v-potrubi
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License