Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Vzestup lidské společnosti   (str. 11)
 
Adam   
29.08.2023 11:59
Bydliště: Praha
6424 584 6133 
Láska
 
Spontánně jsem psal a poslal pár lidem. Kopíruji a vkládám i sem.
Obsah textu není optimalizovaný pro jednotlivce, kteří jsou dál na své cestě...
Má "upozornit" trochu jiné "posluchačstvo". Přesto vkládám i sem, jen k zamyšlení.

Stále více se mezi lidmi rozšiřuje hlásání, že základem pro všechno dobré je láska.
Že od ní se vše dobré odvíjí a že se jedná o klíčovou podstatu i pro celou (lepší) budoucnost
lidstva. Pojem "láska" každý může vnímat trochu odlišně a pokud by taková hlásání měla být pravdivá,
měla by být snaha chápat v tomto kontextu pojem "láska" tak, že je to spíše jakási celková vřelost
a jakési dobrotivé či upřímně přející vnitřní nastavení člověka. Aby se to opravdu mohlo
nějak podílet i na celé naší budoucnosti, na našem vývoji.
Pokud je pro vás pojem "láska" důležitý, je dobré připomenout, že přesto to však není tím základem
pro všechno to dobré. Daleko hlubším základem je vyspělá, klidná, vyrovnaná mysl.
Schopnost vnímat realitu v co nejširším spektru hledisek. Nadhled, prozíravost, moudrost.
Teprve když toto dozraje a správě to funguje, může se pak z člověka správně, více "čistě"
a opravdově projevovat třeba i ta "láska" či vřelost.
Lidstvo čeká ještě dlouhá cesta. A pochopit tuto rovinu věci oproti různým "zprofanovaným"
a líbivým hlásáním, to je jednou z aktuálních "zkoušek"...
Hezký den vám všem
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License