Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Generátor Figuera - Obecná diskuze   (str. 31)
 
Energy1   
02.09.2025 16:51

1955 112 2046 
  Antena napsal(a):    Ahoj jak všichni víte, pokouším se vyrobit elektronického figueru. V první fázi jde vyrobení sinusového průběhu 50Hz na jednom primáru... Pak následují další fáze. ... podařilo se vyrobit sinus na 12V Nyní...

Proč myslíš, že jsem byl donucen ponechat externí indukčnost a použít velký počet polovodičů při elektronickém řízení? Změna externí indukčnosti dělá nejen řízení dc proudu primárním indukčním obvodem, ale především vytváří správnou modulaci pro napájení primárních elektromagnetů, vytváří takovou modulaci a odraženou derivaci mag. pole, která napodobuje pohyb magnetických pólů kolem cívky. Tím chci říct, že bez správné modulace proudu a udržení siločárového tlaku v sekundáru není možné generovat žádné emf! Proč k sakru stavíte něco pozpátku, udělejte nejprve řízení proudu přes indukčnost a teprve po očuchání potřebných parametrů vymýšlet inovace. Možná složité, možná drahé a komplikované, ale funkční. S čistou elektronikou a řízením dvou NN polí nedosáhneš ničeho
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License