Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Generátor Figuera - Obecná diskuze   (str. 31)
 
Energy1   
03.09.2025 15:00

1955 112 2046 
  Antena napsal(a):    Ok díky za vysvětlení. Já jenom že doteď se mluvilo, že u Figuery je nutno pomocí odboček externí indukčnosti namodulovat 2 sinusovky o 180° posunuty. A teď přišla změna už to není sinusovka, je to něco jiného....

Nemusíš používat AI, stačí trochu zdravého rozumu. Máš základní vzorec b.v.l, generuješ tedy na základě celkové intenzity mag. toku B, rychlostí jeho změny V a délce sekundárního vodiče, kde pohybové pole působí na průřez vodiče. Víš tedy, že by jsi měl dosáhnout co nejvyšší intenzity mag. toku a co nejrychleji s ním pohnout a jak říkáš, sekundár se jen veze a jenom snímáš to, co jsi provedl na primáru. A právě elektronika resp. dva sinus průběhy ti způsobují velmi pomalý odběh mag. toku z jádra, který je dán hysterezí materiálu, renamencí a dalšími parametry, což způsobí drastický pokles indukce do sekundáru. Vyšší frekvence ti nepomůže. Pomocí elektroniky se ti nepodaří namodulovat takové průběhy, aby jsi splňoval vzorec generování emf. Když jsem měřil elektrické parametry za provozu, tak na redukčních elektromagnetech je v překmitu cca 10x vyšší napětí proti napájecímu. Změna externí indukčnosti způsobuje vysokou strmost protékajícího proudu indukčním obvodem ale zároveň udržuje obvod nepřerušený, což splňuje podmínky pro generování proudu NN polem.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License